A devizahiteles lakásokat felvásárló Nemzeti Eszközkezelő egyik korábbi csúcsvezetője irányítja a lejárat-közeli élelmiszereket összegyűjtő és újraosztó állami vállalatot a cégadatbázis szerint – szúrta ki a Napi.hu Az Élelmiszermentő Központ Nonprofit Kft. feladata lesz a kiskeresedelem által kötelezően beszolgáltatott élelmiszer kezelése a nemrégiben elfogadott jogszabály értelmében.
Sok mindenre lehet hasznos egy jól összerakott számítógépes rendszer, egy kifejlesztett szoftver, többek között arra is, hogy pénzt spóroljon a vásárlóknak és ezzel párhuzamosan kevesebb lejárt élelmiszert engedjen kidobni az áruházaknak. A World Economic Forum videójában egy olyan megoldást mutat be, ami arra ösztönzi az élelmiszer vásárlókat és kereskedőket, hogy minél kevesebb élelmiszer kidobására kerüljön sor, ezzel jelentősen csökkentve a környezeti terheket.
A legnagyobb élelmiszer-áruházaknak februrától kötelező felajánlaniuk az élelmiszerárut a minőségmegőrzési időtartamuk lejárta előtt legalább 48 órával az Élelmiszermentő Központ Nonprofit Kft. (ÉMK) részére - döntött az Országgyűlés az élelmiszerláncot szabályozó törvény keddi módosításával.
Gyakorlatilag csak a külföldi élelmiszerláncokra vonatkozik az a rendelkezés, amely törvényjavaslat formájában ma jelent meg, és amely a lejárat-közeli élelmiszertermékek átadására kötelezi a kiskereskedelmi szereplőket. A módosító szerint az állam létrehozná az Élelmiszermentő Központot, amely begyűjtené a szóban forgó élelmiszert, és koordinálná az újraelosztást. Egyelőre nehezen felmérhető a javaslat hatása, amely mindenképpen lehetetlen helyzetbe hozná a közeli lejáratú élelmiszerekre specializálódott, hazánkban még gyerekcipőben járó, de dinamikusan növekvő kiskereskedelmi szegmenst. Ezen felül komoly adminisztrációs terheket róna a termékeik ingyenes átadására kötelezett külföldi láncokra, akik már kisebb hanyagság esetén is bírságokat kaphatnak. A láncoknál népszerű pékségek és prémium csemegepultok ugyanakkor maradhatnak.
Új frontot nyithat és új érvkészletet adhat a kormány kezébe az a terv, amely szerint a kiskerláncoknak a lejárat előtti élelmiszereket az államnak kellene adniuk. Az egyelőre sajtóhír szintjén létező elképzelés valós problémára reagál ugyan, ám arról éppen a kiskereskedelem tehet a legkevésbé.
Jellemzően 30-60 km/h-s lökésekre számíthatunk.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Fájdalmas fejlemény lehet ez Kijevnek.
Jelentős kedvezmények jönnek.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?