Közép-Európában egyedülálló kutatás-fejlesztési környezetet hoz létre a Zalazone, amely Magyarországot vonzó fejlesztési célponttá teszi - mondta a tesztpályát ellenőrző Autóipari Próbapálya Zala Kft. ügyvezető igazgatója a Figyelő csütörtöki számában megjelent interjú szerint.
A kutatói mobilitást támogató közös programot indíthat akár már 2021 második felében Magyarország és Izrael. Az ipari és innovációs kapcsolatok szorosabbra fűzése érdekében a társminisztériumok a közeljövőben szándéknyilatkozatban jelölik ki a stratégiai együttműködések kiemelt területeit – mondta el Palkovics László innovációs és technológiai miniszter. A kétoldalú gazdasági vegyesbizottság társelnöki feladatait is ellátó tárcavezető Yacov Hadas-Handelsman izraeli nagykövetnek mutatta be a ZalaZone járműipari tesztpályát.
A koronavírus-járvány ellenére jól halad a zalaegerszegi járműipari tesztpálya építése, a ZalaZone teljes műszaki átadására már 2022 tavaszán sor kerülhet. Erre szükség is lesz, hiszen az üzemeltető Autóipari Próbapálya Zala Kft. kiemelt célja, hogy minél előbb utolérje nyugati versenytársait műszaki tartalomban és a működtetési folyamatokban egyaránt. Hamar Zoltán cégvezető többek között beszélt arról is, hogy már idén szeretnék elérni, hogy a tesztpálya önfenntartóvá váljon és eszük ágában sincs nyomott árakkal versenyezni. A már meglévő és a leendő partnereiket a szolgáltatások minőségével és széles választékával kívánják megtartani és megnyerni. Utóbbihoz az Európában kialakult helyzet jó lehetőséget biztosít hosszútávon, a járvány hatására ugyanis Magyarország vonzóbb teszthelyszínné válhat, mint a nagy riválisnak számító mediterrán országok, Olaszország és Spanyolország.
Már mintegy 70 százalékban kész, és a tervek szerint a jövő év végére átadható lesz a 45 milliárd forintba kerülő, 260 hektáron elterülő zalaegrszegi járműipari tesztpálya - mondta a Világgazdaságnak Robert Siddi, a létesítmény szolgáltatásait hasznosító AVL-ZalaZone Kft. kereskedelmi vezetője.
Elkészült a zalaegerszegi tesztpálya okosvárosának teljes úthálózata, továbbá az autóút- és autópálya-szakasz aszfaltozása, így 73 százalékos készültségen áll a kivitelezés - közölte pénteken a helyszínen a ZalaZONE Járműipari Tesztpálya miniszteri biztosa.
Rohamtempóban épül a zalaegerszegi ZalaZone tesztpálya, amely a jövőben számos új szolgáltatással várja a régi és az új ügyfeleit – jelentette ki Robert Siddi, a Magyar Gépjárműipari Egyesület (MAGE) és a Portfolio közös szakmai online konferenciáján. Az AVL-ZalaZone értékesítési vezetője előadásában beszélt arról is, hogy a koronavírus-járvány megjelenése hogyan hatott a működésükre és milyen új lehetőségeket teremtett számukra.
A járványhelyzet ellenére zavartalanul folytatódik, és hamarosan a végső, azaz a harmadik üteméhez érkezik a Zalazone zalaegerszegi járműipari tesztpálya építése - jelentette be Palkovics László innovációs és technológiai miniszter pénteken, a pályán rendezett nemzetközi online konferencián.
2,3 milliárd forintos uniós támogatással 260 hektáron új ipari területet alakítanak ki és megteremtik a befektetők és a vállalkozások működéséhez szükséges infrastruktúrát Zalaegerszegen, az északi ipari parkban – hangzott el a helyszínen tartott csütörtöki sajtótájékoztatón. Az ipari park bővítését, fejlesztését egyébként az is indokolja, hogy a ZalaZone járműipari tesztpálya is gazdasági pezsgést okoz a várostól északra lévő területen, a pálya egyébként már 60%-os készültségnél jár.
Hétfőn került sor a ZalaZONE járműipari tesztpálya első ütemének avatására, az összességében 45 milliárd forintból megvalósuló beruházás több szempontból is egyedülálló lesz a világon. Ennek köszönhetően pedig érdemben hozzájárulhat ahhoz, hogy Magyarország az autonóm járművek fejlesztésének egyik európai központjává váljon. Az eseményen készült videónkban nem csak a helyszín, hanem számos izgalmas fejlesztés is bemutatásra kerül.
Hétfőn sor került a ZalaZONE járműipari tesztpálya első ütemének avatására, az összességében 45 milliárd forintból megvalósuló beruházás több szempontból is egyedülálló lesz a világon. Ennek köszönhetően pedig érdemben hozzájárulhat ahhoz, hogy Magyarország az autonóm járművek fejlesztésének egyik európai központjává váljon. Az esemény után Szalay Zsolttal, a ZalaZONE tesztpálya innovációs és kutatási vezetőjével többek között a beruházás szükségességéről, finanszírozásáról, megtérüléséről és a jövő technológiáiról is beszélgettünk.
Zalaegerszeg felkerült az európai autóipar térképére, a városról úgy beszélnek, mint a következő évtized egyik legfontosabb autóipari fejlesztési, kutatási helyszínéről - jelentette ki Orbán Viktor hétfőn a Zalaegerszegi Televíziónak adott interjújában.
Nyáron már beköltözhetnek az első bérlők abba a Smartfield nevű, közel 700 millió forintos beruházás keretében épülő kutatóközpontba, ami a zalaegerszegi járműipari tesztpálya szomszédságában fekvő 10 hektáros területen épül. A kutatóközpont mintegy 135 embernek ad majd munkát - írja a Zaol.
A Magyar Telekom január végén elindította az első szabványos 5G állomását. A Zalaegerszeg belvárosában található állomás a 3,7 GHz-es teszt spektrumot használja. A valós körülmények között működő, gigabites sebességre képes teszthálózat szabványosított 5G rendszerrel valósul meg, és kereskedelmi bevezetésre érett 5G hálózati eszközöket használ. A tesztüzem célja, hogy a Telekom megismerje az új technológia meglevő hálózatokkal való együttműködésének kihívásait, és ezzel időben felkészüljön a majdani integrációjára.
A járműipari beruházások egyik legaktuálisabb területe, hogy az autonóm technológia milyen gyorsan és hogyan épül be a mindennapokba, melyik márka tud előhozakodni a legújabb automata fékrendszerrel, kormánytechnológiával, vagy bármely más rendszerrel, amely már magától megcsinálja a sofőr feladatait. Az biztos, hogy hatalmas beruházási összegeket ölnek ebbe az iparágba, több márka már 2-3 év múlva nagy áttörést tervez, az viszont kérdéses, hogy hogyan fogadják az emberek az újdonságokat. Vajon mennyire bíznánk meg egy teljesen önvezető autóban? Mindezek mellett pedig hol tartunk a technológia tesztelésében?
A kormány annak érdekében, hogy tovább erősítse Magyarország járműiparban betöltött szerepét, úgy döntött, hogy a zalaegerszegi tesztpályát megvalósító Autóipari Próbapálya Zala Kft. legfeljebb 21,5 milliárd forintos tőkeemelésben részesüljön a beruházás finanszírozása érdekében 2019-ben - derült ki a Magyar Közlöny legfrissebb számából.
Az innovációs és technológiai miniszter dél-németországi útján a baden-württembergi közlekedési miniszterrel és a tartomány meghatározó felsőoktatási intézményeinek vezetőivel egyeztetett az együttműködési lehetőségekről 2018. november 19-én.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Megérkezett év végi, korlátozott ideig elérhető Signature-akciónk!
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A Gazprom pénzügyeit intéző Gazprombankot érintik az intézkedések.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?