Egy ismeretlen hacker feltörte a Ferrari olasz luxusautó-gyártó rendszereit, és váltságdíjat követel bizonyos ügyfélkapcsolati adatokért cserébe. Az autógyártó azt nyilatkozta, nem tesz eleget a követelésnek - írja a Cybernews.
A laptopoktól a hűtőszekrényeken át a mobilalkalmazásokig az internetre csatlakoztatott intelligens eszközöket kiberbiztonsági kockázataik szempontjából is értékelni kell majd a csütörtökön bejelentett európai uniós szabálytervezet értelmében – számol be a hírről a Reuters.
Az Európai Bizottság egy dokumentuma szerint, amelyet a Reuters vett észre, az internetre csatlakoztatható okoseszközöknek - például hűtőszekrényeknek, televízióknak - meg kell felelniük az EU szigorú kiberbiztonsági szabályainak, különben a gyártók pénzbírságra, vagy a termék teljes betiltására számíthatnak.
Az FBI szerint a hatóságok nehezen tartanak lépést a kibertámadókkal, akik nagy gyorsan alkalmazzák a legújabb digitális innovációkat. A szövetségi nyomozóhatóság szerint a kriptopénzek és a deep fake technológia jelentik most a legnagyobb kiberbiztonsági kockázatokat.
1,3 milliárd dollárt gyűjtöttek be váltságdíj formájában az elmúlt két évben a hackerek, amely a kiberbűnözés jelentős növekedését tükrözi, és globális összefogásra sarkalta az országokat.
Egyre több az orosz hackercsoportok által indított zsarolóvírusos támadás, amely amerikai és európai vállalatok tömegeinek okoz ellátási lánc problámákat, és ezáltal több millió dollárba mérhető veszteséget. A cégeknek pedig általában nincs is más lehetőségük, mint fizetni.
Az amerikai hatóságok lefoglaltak 2,3 millió dollárnak (654 millió forint) megfelelő kriptovalutát, amelyet a Colonial Pipeline váltságdíjként fizetett kiberbűnözőknek - közölte az amerikai igazságügyi miniszter helyettese hétfő esti sajtótájékoztatóján.
Még múlt szombaton közölte a Colonial Pipeline, hogy zsarolóvírusos kibertámadás miatt egész üzemanyagvezeték-hálózatát lezárta, amely az Egyesült Államok keleti partvidékének felét látja el vezetékein keresztül üzemanyaggal. Bár korábban bennfentes források még arról számoltak be, hogy a cég nem fizet a hackereknek, a Bloomberg értesülései szerint azonban mégiscsak fizethetett a társaság az elkövetőknek. Ráadásul nem is keveset, közel 1,5 milliárd forintot.
Még novemberben volt nagy sztori, hogy aranykalitkává vált a rijádi Ritz-Carlton, miután a Mohamed bin Szalman herceg vezette korrupcióellenes testület ide záratott közel 300 herceget, hivatalban lévő minisztert és több tucat korábbi minisztert is. A fogjok egy része azóta már hazatérhetett otthonába, azonban a szabadságot nem adták ingyen, a szaúdi kormány a vagyonuk akár 70 százalékával rövidítette meg a letartóztatottakat szabadulásuk fejében. Azonban vannak, akik nem asszisztáltak saját kifosztásukhoz, aminek meg is lett az eredménye, közel 60 foglyot szállítottak át a királyság egyik legjobban őrzött börtönébe.
Az elnökhöz fordult a vállalat.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.