Joe Biden amerikai elnök tegnap a CBS-nek adta első interjúját azután, hogy bejelentette a 2024-es elnökválasztástól történő visszalépését. A demokrata politikus bejelentette, hamarosan Pennsylvaniában fog kampányolni a párt új jelöltje, Kamala Harris alelnök megválasztása érdekében - számol be a Reuters.
Donald Trump republikánus elnökjelölt azon morfondírozott a közösségi oldalán, vajon Joe Biden amerikai elnök mégis elindulhatna-e a demokrata elnökjelöltségért, a visszalépésről szóló döntését visszavonva.
Jaime Harrison, a Demokrata Nemzeti Bizottság (DNC) elnöke helyi idő szerint hétfő este bejelentette, hogy a párt delegáltjai – közel egyhangú döntést hozva – Kamala Harris alelnököt választották demokrata elnökjelöltnek.
Nancy Pelosi volt amerikai házelnök a CBS-nek adott interjút, melyben visszautasította az arról szóló tudósításokat, hogy ő vezette volna a Joe Biden amerikai elnök újbóli jelöltségét elgáncsoló párton belüli nyomásgyakorlást. Pelosi emellett kifejtette, szerinte Biden akár a Mount Rushmore-ra is felkerülhetne korszakalkotó elnöki teljesítménye okán.
Az Európai Bizottság félretette a halak visszadobásának pazarló gyakorlatának visszaszorítására tett kísérletét, és lemondott a jogi lépésekről öt tagállam ellen, amelyeket azzal vádolnak, hogy nem hajtják végre a túlhalászás elleni szabályokat. A meghátrálás a halászati ágazat ellenőrzésére vonatkozó bizottsági megközelítés megváltoztatását jelzi, és egyes diplomaták szerint a döntés az EU összes part menti államában egyszerűbb helyzetet teremthet – írja a Financial Times.
A Demokrata Párt állami küldöttjei már augusztus 1-jén megválaszthatják Kamala Harrist mint elnökjelöltet a párt illetékes bizottsága által szerdán elfogadott új szabályok szerint. A Demokrata Nemzeti Bizottság (DNC) azt is papírra vetette, hogy a párt várható jelöltjének augusztus 7-ig kell választania alelnökjelöltet - írja a CBS News.
Donald Trump volt elnök szövetségesei felvetették annak a lehetőségét, hogy jogi úton próbálják megtorpedózni Kamala Harris elnökjelöltségét, miután Joe Biden demokrata elnök visszalépett a versenytől. A Reuters közben arról ír, Trumpék a Szövetségi Választási Bizottságnál is panaszt nyújtottak be a helycsere miatt.
Bernie Sanders progresszív szenátor szerint Kamala Harrisnek az "elfelejtett" amerikaiak szükségleteivel kell foglalkoznia, csak így tudja megnyernie az idei elnökválasztást a republikánus Donald Trumppal szemben - írja a Hill.
Az elmúlt napok történelmi eseményeire reagálva Donald Trump republikánus elnökjelölt közösségi oldalán kezdett hadjáratba a Demokrata Párt újdonsült várható elnökaspiránsa, Kamala Harris alelnökkel szemben. A volt elnök kritikáihoz alelnökjelöltje, J. D. Vance is csatlakozott.
A demokrata szavazók pozitívan reagáltak Joe Biden amerikai elnök visszalépésére, sokan pedig úgy vélik, hogy ezzel javultak a párt esélyei a republikánus jelölt, Donald Trump novemberi legyőzésére. Ugyanakkor a demokraták túlnyomó többsége Biden örökségét is kedvező fényben látja - írja a CBS News.
Két friss közvélemény-kutatást látott napvilágot Kamala Harris várható demokrata jelölt elnöki esélyeiről: mindkettő azt mutatja, hogy a politikus kikapna Donald Trump republikánus jelölttől novemberben.
Joe Biden regnáló amerikai elnök vasárnap este bejelentette visszalépését a 2024-es amerikai elnökválasztástól. Már Biden utódja is meg lehet, hiszen az elnök Kamala Harris alelnök elnökjelöltségét támogatja. Az eddigi pollok alapján ez azonban nem javítaná jelentősen a demokraták esélyeit Donald Trump republikánus elnökjelölttel szemben, aki úgy fogalmazott, hogy Harrist még könnyebb lesz megvernie, mint Bident.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A mai műsor első részében a Joe Biden amerikai elnök visszalépését követő tőkepiaci reakciókról volt szó, tovább arról, hogy egy esetleges Trump-elnökség mely eszközöknek, tőzsdei papíroknak kedvezhet. A témával kapcsolatban Nagy Viktor, a Portfolio Részvény rovatának vezető elemzője volt a vendégünk. Az adás második részében arról beszéltünk, hogy mekkora az esély egy olajválságra Magyarországon, az ukránok ugyanis egy fontos orosz olajexportőr, a Lukoil Magyarország felé történő szállításait lehetetlenítik épp el. Erről Weinhardt Attilát, a Portfolio energetikai elemzőjét kérdeztük.
Legutóbb 1968-ban volt példa arra, hogy egy újabb ciklusra jogosult amerikai elnök ne mérettesse meg magát. Lyndon B. Johnson akkor a vietnámi háború okozta népszerűségvesztés miatt döntött így, Joe Biden pedig az életkora körüli kétségek miatt kényszerült ugyanerre a döntésre tegnap; bár ő Johnsonnal ellentétben elindult a demokrata előválasztáson, és meg is nyerte azt. Célba ért tehát a Fehér Házra gyakorolt nyomás, és idén novemberben immáron nagy eséllyel Kamala Harris alelnök mérkőzhet meg a republikánus exelnökkel, Donald Trumppal. A helycsere részletei azonban korántsem tiszták.
A Demokrata Pártnak mind az 50 tagállami pártvezetője megszavazta, hogy Joe Biden visszalépését követően Kamala Harris, az Egyesült Államok alelnöke legyen a párt elnökjelöltje, a republikánus jelölt és korábbi elnök, Donald Trump kihívója - közölte vasárnap az Állami Demokrata Bizottságok Szövetsége (ASDC).
Joe Biden regnáló elnök elmúlt hetekben nyújtott teljesítménye arra sarkallta a befektetőket, hogy egy új Trump-ciklust kezdjenek el árazni, ahogy azt láthattuk is az előző napokban a tőzsdéken. Biden vasárnap esti visszalépésével azonban újabb fordulatot vett az elnökségért zajló verseny, ezáltal pedig a befektetők is egy másik forgatókönyvet kezdhetnek el árazni, ami a rengeteg bizonytalanság mellett számtalan kedvező befektetési lehetőséget is magában rejt. Ezek közül a lehetőségek közül mutatunk most kettőt is.
Több száz embert küldhettek el.
Szerintük minden egy emberen múlik.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Mariupolban és Harkiv megyében látták őket.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.