Az Oto-tex Kft. közel 30 éve a hazai textilnagykereskedelem meghatározó szereplője, amely a különböző speciális tűz- vagy saválló, illetve egészségügyi szövetek kereskedelmére fókuszál. A nyíregyházi vállalat klasszikus rendszerváltás utáni sikertörténet, folyamatos fejlődéssel és alkalmazkodóképességgel erős pozíciót építettek fel az időközben összeroppanó közép-európai textiliparban. A legnagyobb kórházak, bérmosodák, illetve speciális munkaruhagyártók beszállítói, ma már 16 ország 34 partnerével dolgoznak együtt. A központ energetikai korszerűsítése és a napelemes kapacitás kiépítése nagy versenyelőnyt jelent számukra a jelenlegi energiapiaci környezetben, de a megnövekedett szállítási idők és drasztikusan megemelkedett szállítási költségek a vállalatot sem kímélik. Több mint 15 éve vannak jelen Romániában, de a hosszútávú tervek között szerepel a külföldi terjeszkedés a legtöbb környező országban. A Portfolio Hajzer Károlynét, a vállalat ügyvezetőjét kérdezte a cég múltjáról és jelenéről, a szegmens előtt álló kihívásokról és a fejlődési lehetőségekről.
Földünkön évről évre rendkívüli mértékben növekszik a textilhulladékok mennyisége, amelynek eredményeként még tovább emelkedik a jelenleg is igen nagyfokú környezeti terhelés. Világszerte a feleslegessé vált textiltermékek csupán kevesebb mint 1 százalékát hasznosítjuk ruházatként, szelektív gyűjtésük, illetve újbóli felhasználásuk révén ugyanakkor jelentősen csökkenthetnénk a belőlük a levegőbe, a vizekbe és a talajba jutó káros anyagok volumenét - áll a a DTkH Duna–Tisza közi Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. közleményében.
A C&A európai ruhaipari vállalat és a Recover™ anyagtudományi vállalat egy 4 évre szóló stratégiai partnerséget kötött, hogy közösen vezesse be az újrahasznosított pamutot a mindennapi ruházati cikkek közé - szerepel a C&A közleményében.
Tíz éves csúcsra emelkedett pénteken a pamut ára, amely elérte az 1,16 dollárt fontonként, ezt a szintet korábban 2011-ben érintette. A nyersanyag ára ezen a héten nagyjából 6%-kal emelkedett, és az előző évhez képest 47%-kal nőtt - írja a CNBC.
Azt gondolhatnánk, hogy a koronavírus válság, és a bevásárlóközpontok rendszeres bezárása negatívan érintette a ruházati cégeket, legyen szó gyártókról, vagy kereskedelmi láncokról. Az árfolyamokon azonban ebből nem sok látszik, és nem csupán arról van szó, hogy a tengernyi ösztönző csomag és monetáris lazításból kivették a részüket. A legnagyobb emelkedés során ugyanis szinte végig felülteljesítették a főbb indexeket. Az utóbbi hónapokban azonban a relatív erő elpárolgott, és csak az elmúlt néhány napban adtak ismét komoly életjeleket az ágazatba tartozó részvények. A technikai elemzés által megnéztük, hogy mire számíthatunk tőlük.
A fast fashion, azaz a gyorsan készülő ruhák korszakát éljük: a bevásárlóközpontokban a legtöbb ruházati bolt ebbe a kategóriába sorolható. A textilipar és a ruhagyártás a leginkább környezetszennyező iparágak közé sorolható, de a fenntarthatóság trendi lett az elmúlt években a divatszakmában – hangzott el a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány Otthon is Műhely c. beszélgetésében.
Nagy hatékonyságú és környezettudatos textil-impregnálási technológia kifejlesztésébe kezd a pécsi Rovitex Hungária Kft. egy több mint 425 millió forintos projekt keretében.
Személyi sérülésről egyelőre nem érkezett bejelentés.
Új lehetőségeket teremt az uniós exportőrök számára.
Márkás gyógyszerek másolatait árusítókat vizsgált az FDA.
Elon Musk venné meg a TikTok amerikai operációját?
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.