Friss, szeptemberi veszteségadatok is megerősítik azt a tendenciát, hogy Moszkva egyre inkább T-80-asokat használ a frontvonalon, miközben az eddig túlsúlyban lévő T-72-esek visszaszorulóban adnak.
A T-72-es platformra épülő, mesterséges intelligenciával (AI) felszerelt pilóta nélküli harckocsi fejlesztése folyamatban van Oroszországban. A „Shturm” kísérleti tervezési projekt keretében megvalósuló fejlesztést az Uralvagonzavod (UVZ) vezeti az orosz védelmi minisztérium megbízásából - jelentette az Army Recognition.
A brit hadsereg számára tervezett Challenger 3 harckocsi új fegyverzetének hatékonyságát demonstrálta a német Rheinmetall cég. A bemutatón az L55 kaliberű 120 mm-es simacsövű löveg pusztító képességeit tesztelték egy valódi orosz T-72B3 harckocsival szemben - írta az Army Recognition.
Egy augusztusi hadgyakorlat során az amerikai hadsereg T-72AG típusú harckocsikat vetett be, hogy ezzel szimulálja a potenciális ellenfél taktikáját – írja a Kyiv Post.
Richard Vereker OSINT (vagyis nyílt forráskódú információkra támaszkodó) elemző az ukrajnai háború eleje óta folyamatosan gyűjti az adatokat a felek háborús veszteségeiről. Most egy újabb hónap eddig elérhető adatairól, 2024 júliusáról jelentetett meg ábrákat.
Az Ukrajna és Oroszország között zajló, immár több mint két éve tartó konfliktus alig egy éven belül új szakaszba léphet, ugyanis szakértők szerint Oroszország kifogyóban van a folytatáshoz nélkülözhetetlen páncélosokból és tüzérségi eszközökből - számolt be a The Economist.
A török Andalou hírügynökség és a Reuters közzétett egy Oroszország védelmi minisztériumától származó videót, amelyeken állításuk szerint egy orosz katona 9K111 Fagot típusú, szovjet páncéltörő rakétával semmisít meg egy ukrán T-72-es tankot.
Lassan nem telik el úgy nap, hogy az ukrán vagy orosz drónok ne alkotnának valami hajmeresztőt a frontvonalakon. Most az oroszok egyik legmodernebb harckocsija, egy T-80BVM esett áldozatul egy apró drónnak, meglehetősen látványosan.
Érdekes elemzést tett közzé a Forbes, ami azt a kérdést vizsgálja, hogy miért használnak Ukrajnában ősrégi T-55-ös és T-62-es harckocsikat az orosz katonák, miközben legalább ezer modernebb T-72-es hever raktáron.
A különféle műszaki mentőjárművek minden fegyveres erő fontos alkotóelemei: biztonságba vontatják a bajba jutott, vagy találatot kapott páncélosokat, legénységük apróbb javítások elvégzésére is képes, ugyanakkor jobbára védtelenek, így nem véletlen, hogy az ukrán drónok népszerű célpontjai.
A kicsi és egyszerű drónok kivétel nélkül az összes páncélozott járműre veszélyesek az ukrajnai háborúban, legyen szó akár nyugati, akár orosz technikáról. Egy-egy jól irányzott támadással ráadásul egyedül is képesek megsemmisíteni a páncélosokat, most viszont nem ez történt.
A pénteki nap folyamán Ukrajna ATACMS-rakétákkal támadta az orosz kézen lévő Luhanszk városát, a célpont úgy látszik egy régi teherszállító vállalat komplexuma volt, ahol 2014 után az orosz haderő rendezkedett be.
Újabb találatot könyvelhetett el a „vasorrú bába”, vagyis az ukrán fejlesztésű Baba Yaga drón. A mostani áldozat ráadásul nem mindennapi módon semmisült meg, hiába volt az orosz hadiipar legmodernebb, sorozatgyártott harckocsija.
Rozsdásodó szovjet korabeli tankok felújításával keres elképesztő összegeket a cseh Excalibur Army és rajta keresztül a vezetője, Michal Strnad – írja a Bloomberg.
Futótűzként terjedt el a közösségi médiában az a videó, amin egy orosz T-72-es harckocsi volt látható bevetés közben, meglehetősen unortodox kiegészítő páncélzattal ellátva. A "teknőstanknak" becézett páncélos a jelek szerint hírneve áldozata lett: a róla készült fotók alapján mérték be a tartózkodási helyét.
Felvételt tettek közzé az ukrán 12. „Azov” dandár elitkatonái, amelyen Oroszország egyik legjobban modernizált páncélosát „lopják” el, lényegében a frontvonal közvetlen közelében.
Több probléma is felmerült.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Jellemzően 30-60 km/h-s lökésekre számíthatunk.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?