Az xAI, Elon Musk mesterséges intelligenciával foglalkozó startupja jelentős bővítést tervez szuperszámítógépes kapacitásában. A vállalat bejelentette, hogy megtízszerezi Colossus nevű szuperszámítógépének teljesítményét, és több mint egymillió videókártyát (GPU) fog beépíteni. A lépés célja, hogy behozza lemaradását olyan versenytársakkal szemben, mint a Google, az OpenAI és az Anthropic - írta a Financial Times. Az AI-technológiák gyakorlati alkalmazásáról lesz szó a Portfolio március 5-ei AI in Business rendezvényén, regisztráció és részletek itt!
Az Európai Unió a EuroHPC program keretében megkezdte az első mesterséges intelligencia gyárak (AI Factories) kialakításának előkészítését, amelyek az AI fejlesztést hivatottak ösztönözni az EU-ban. A kezdeményezés célja, hogy világszínvonalú szuperszámítógépekre építve növelje az európai számítási kapacitást és támogassa a kontinens mesterséges intelligenciás innovációját – írja közleményében az Európai Bizottság.
Elon Musk most először engedett betekintést a Tesla új, mesterséges intelligencia tanítására készülő szuperszámítógép-klaszterébe. A várhatóan 50 ezer Nvidia H100-as grafikus gyorsítóval és 20 ezer saját fejlesztésű szuperszámítógéppel felszerelt rendszer a vállalat texasi gigagyárában kap majd helyet, ahol többek között az önvezető rendszerek fejlesztésére, valamint a Tesla humanoid robotjának AI tanítására fogják használni - írta meg a Tom's Hardware.
Elon Musk bejelentette, hogy a Dell és a Super Micros is kulcsszerepet játszik majd annak a szuperszámítógépnek a kifejlesztésében, amit a mesterséges intelligenciával foglalkozó startupjával, az xAI-val akar létrehozni - írja a CNBC.
Elon Musk bejelentette, hogy az általa alapított xAI startup célja egy olyan szuperszámítógép létrehozása, amely a Grok nevű AI chatbot fejlesztését fogja elősegíteni. A The Information hírportál információi szerint Musk befektetőknek tartott prezentációján beszélt erről a projektjéről.
Ukránbarát hacktivisták, a "BO Team" tagjai állítólag betörtek a Planeta néven ismert orosz űrhidrometeorológiai központba, és 2 petabájtnyi fontos adatot szereztek meg és töröltek az eredeti szerverekről – számolt be a Bleeping Computer. Az orosz hadsereg által használt pontos időjárási adatok nélkül nehezebben hajthatnak végre támadásokat Ukrajna területén.
Az Nvidia, a világ vezető chipgyártó cége több százmillió dollárt fektet Izrael legerősebb mesterséges intelligenciát működtető szuperszámítógépének, az Izrael-1-nek a fejlesztésébe – írja az Interesting Engineering.
Bárkiből lehet manapság programozó - mondta az Nvidia vezére, aki szerint a világ a számítástechnika új korába lép. Jensen Huang szerint ma már bárki egyszerűen csak beszélgethet a számítógéppel, és az a mesterséges intelligencia segítségével megvalósítaj a kívánt funkciókat - írja a CNBC.
Ki ne halott volna már az OpenAI szöveggeneráló chatbotjáról, a ChatGPT-ről? Az egyre finomodó mesterséges intelligencia mellett azonban számos másik chatbot is létezik, amely élethűen imitálja az emberi nyelvet, és óriási tudásbázishoz fér hozzá. Cikkünkben összegyűjtöttük azokat a chatbotokat, amelyek a jövőben még felboríthatják az internet megszokott rendjét.
A John Hopkins Egyetem kutatói felvázolták a terveket egy „bioszámítógép” megépítésére. A számítógépet laboratóriumban növesztett agysejtek működtetnék, és azt várják tőle, hogy pár évtizeden belül energiahatékonyságban és feldolgozási sebességben is meghaladhatja a mai szuperszámítógépek teljesítményét - Interesting Engineering.
Az OpenAI mesterséges intelligenciával ellátott chatbotját, a ChatGPT-t több tudományos és társadalmi-gazdasági témában is leteszteltük, most pedig megkérdeztük tőle, hogyan reagálna az emberiség, ha holnap megjelenne egy földönkívüli faj a bolygónkon.
Pénteken hivatalosan is átadásra kerül a Komondor elnevezésű számítógép, a legújabb és eddigi legerősebb hazai szuperszámítógépe - derül ki a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség közleményéből.
A közelmúltban az egyiptomi Sarm es-Sejkben megtartott klímacsúcs után az elhangzott hivatalos nyilatkozatokból a kötelező udvariasságot és a megalapozatlan kincstári optimizmust lehántva minden gondolkodó ember számára egyértelművé vált, hogy a világ végleg elengedte a 1,5 Celsius-fokos klímacélt (hogy ti. a globális átlaghőmérséklet az 1850 és 1900 közötti átlaghoz képest mért növekedését az évszázad végére 1,5 Celsius-fok alatt tudjuk tartani). A tömegeknek szánt egybites politikai narratívában ez annak a beismerését jelenti, hogy a klímaváltozás nem megállítható, legjobb esetben is csak üteme mérsékelhető. Már csak abban reménykedhetünk, hogy az aktuális modellek által az évszázad végére prognosztizált 2,1–2,9 Celsius-fokos hőmérsékletemelkedés nem fog visszafordíthatatlan természeti folyamatokat elszabadítani és nem fogja sok milliárd ember számára élhetetlenné tenni a Földet. De vajon reális cél volt-e valaha is a „klímaváltozás megállítása” a bűvös 1,5 Celsius fokon belül? Látszólag igen, hiszen az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület (IPCC) 2018-ban kiadott jelentésében ezt még modellszámításokkal alátámasztott megvalósítható célkitűzésként fogalmazta meg. A közvélemény szerint az IPCC tudományos konszenzussal készíti értékelő jelentéseit, a nemzetközi tudomány által hitelesített, jelenlegi tudásunkat tükröző tanulmányok alapján. Valójában azonban bármely „klímacél” kitűzése soha nem az általunk megismert valóságra vonatkozó tudományos eredmények, hanem a valóságot leképezni hivatott globális éghajlati modellek előrejelzései alapján történik. A kettő messze nem ugyanaz.
5 petaflops teljesítményével a világ TOP 500 szuperszámítógépének rangsorában debütál hazánk legújabb és eddigi legerősebb szuperszámítógépe, a Komondor. A Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) által üzemeltetett rendszer a teszteket követően hamarosan a felhasználók rendelkezésére áll.
Beérkezett az utolsó egység is az OTP Bank szuperszámítógéphez, ezzel teljes kapacitással folytatódhat a Technológiai és Ipari Minisztérium Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapjának (NKFIA) támogatásával megvalósuló nyelvi mesterséges intelligencia kutatás-fejlesztési projekt - olvasható a pénzintézet közleményében.
Megszülettek az Európai Nagy Teljesítményű Számítástechnika (EuroHPC) Közös Vállalkozás tavaly decemberben meghirdetett fejlesztési felhívásának támogatási döntései - jelentette be szerdai közleményében a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM).
130 befektető adott be ajánlatot, háromszoros volt a túljegyzés.
Egész életében kísérteni fogja a kudarc.
Bőven vannak alternatívák.
Hiába a rideg német–francia kapcsolatok, visszavennék az EU irányítását.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.