Januárban 10,4%-kal nőtt az országos átlagbér, a vállalati szektor pedig 9,9%-kal emelte a béreket az év első hónapjában - derült ki a KSH legfrissebb statisztikáiból. Bár korábban a vállalati szektor képviselői korábban úgy vélekedtek, hogy ennél sokkal kisebb mértékben fogják növelni a cégek a fizetéseket, a jelek szerint még a minimálbér emelésének a mértékét is meghaladta a bővülés. Idén ugyanis a minimálbér 2025-ben 9%-kal, bruttó 290 800 forintra emelkedett az előző évihez képest, a szakmunkás minimálbérként is ismert garantált bérminimum pedig 7%-kal, bruttó 348 800 forintra nőtt.
Szakadékot hoztak létre az elvárások
A Randstad 2025-ös felmérése szerint a toborzást továbbra is az "irreális fizetési elvárások" és a releváns szakmai tapasztalat hiánya nehezíti leginkább. Bár a csökkenő infláció miatt a béremelések dinamikája lassul, a munkáltatók többsége 6–10%-os emeléssel tervez idénre, miközben a munkavállalók 45%-a 20%-ot meghaladó növekedést tartana reálisnak.
Ez a szakadék komoly kihívást jelenthet a tehetségek megtartásában és bevonzásában.
Amire választ kaphat cikkünkben:
- Hogyan kérjünk béremelést?
- Mi legyen a stratégiánk?
- Milyen eredményeinkkel hozakodjunk elő?
- Mi a legalkalmasabb pillanat erre?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!