Az ukrán hírszerzés által vizsgált, a frontvonal mögött lezuhant lopakodó orosz pilóta nélküli harci repülőgép (UCAV) számos nyugati gyártmányú chipet tartalmazott. A fejlett Szuhoj Sz-70 Ohotnyik-B drónban olyan neves cégek alkatrészei voltak megtalálhatók, mint az Analog Devices, a Texas Instruments vagy a Xilinx - írta meg a Tom's Hardware.
Szergej Bogdan tesztpilóta – akit az Oroszország hőse címmel is kitüntettek – kifejtette a véleményét, amely szerint Oroszország legújabb fejlesztésű csúcsmodern vadászgépe, az Szu-57-es számít jelenleg legjobbnak a világon, még a frissen bemutatott kínai J-35A-t is beleértve – számolt be az orosz TASZSZ.
Egy meg nem nevezett külföldi ország szerződést írt alá az orosz Roszoboronexporttal Szu-57-es lopakodó vadászbombázók beszerzéséről – írta meg a Militarnyij.
Az orosz légierő újabb Szu-57-es és Szu-35S vadászrepülőgépeket kapott a Rosztyek leányvállalatától, a United Aircraft Corporationtől - írta a Defense Mirror.
Az Orosz Légierő legfejlettebb vadászgépe, a Szuhoj Szu-57-es (NATO-kódnevén Felon) hétfőn érkezett Kínába a november 12-én kezdődő 15. Kínai Nemzetközi Repülőgép- és Repülőgépipari Kiállításra. A csúcsfegyver érkezését komoly várakozások előzték meg, a kínai közösségi médiában azonban inkább közröhely tárgyává vált a madár - számolt be a Forbes.
Több kínai videó is felkerült a közösségi médiába az országba érkezett Szu-57-es ötödik generációs vadászgépről. Mivel eddig szigorúan titkolták a gép tulajdonságait, nagyon kevés ilyen közeli felvétel áll rendelkezésre a lopakodóról.
Egy orosz Szu-57-es lopakodó vadászgép 2024. november 3-án landolt Taijuanban, az észak-kínai Sanhszi tartományban. Ez az ötödik generációs vadászgép első kínai repülése – derült ki friss felvételekből.
Miközben az Egyesült Államok ontja a továbbfejlesztett F-35-ös lopakodókat szövetségeseinek, Dél-Korea pedig legyártotta az első KF-21-es ötödik generációs vadászgépeket, nagyon úgy tűnik, hogy az Oroszországot érintő szankciók teljesen lebénították a Szu-57-esek sorozatgyártását – írja a The Telegraph.
Éjjel robbanások sorozata rázta meg a lipecki légitámaszpontot, amelyeket ukrán drónok okoztak. A bázison a legmodernebb orosz vadászbombázók állomásoznak – írja az Ukrajinszka Pravda.
Oroszország légiereje nagyon ritkán használja a legmodernebb repülőgépeit az ukrajnai háborúban, az ukrán légvédelemtől való félelem mellett azért is, mert egy NATO elleni esetleges háborúra tartogatják őket – mondták légierő-szakértők a Business Insidernek.
Vasárnap reggel tette közzé a hírt az ukrán hírszerzés, hogy drónok segítségével csapást mértek a ahtubinszki katonai repülőtérre, a támadás során pedig egy méregdrága, ötödik generációs Szu-57-es vadászbombázó is megsemmisülhetett. Az orosz Fighterbomber Telegram-csatorna is reagált a hírekre.
Az ukrán védelmi minisztérium Hírszerzési Főigazgatósága (GUR) felvételeket tett közzé egy június 8-i dróntámadásról, amelyben szerintük sikerült károkat okozniuk egy orosz SZU-57-es vadászgépben.
Ritka rendszert veszített el Ukrajna, miután a valószínűleg alig pár példányban gyártott, hazai fejlesztésű MR-18-ast eltalálta egy orosz H-38-as rakéta. Az első példány megsemmisüléséről felvétel is készült.
Ilja Jevlacs az ukrán légierő szóvivője szerint az oroszok elkezdték használni az eddig rejtegetett SZU-57-es vadászgépüket a frontvonal közelében – számolt be az Ukrajinszka Pravda.
A Defence Express értesülései szerint Oroszország a legújabb H-69-es cirkálórakétáját használta arra, hogy megsemmisítse a Trijpilszka erőművet - számolt be róla a Defence Express.
Az orosz Mikojan repülőgépgyártó vállalat megvillantotta a hatodik generációs vadászgép a MiG-41 terveit – számolt be az EurasianTimes.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Sármay Bencével, a Visa hazai vezetőjével beszélgettünk.
Egyre közelebb a 400-hoz az EUR/HUF.
Mit látunk a piacokon?
Az korábbi jegybankelnökkel a vámok hatásait elemeztük.
Senki nem fúr, pedig kiadták a jelszót.