Egy meg nem nevezett külföldi ország szerződést írt alá az orosz Roszoboronexporttal Szu-57-es lopakodó vadászbombázók beszerzéséről – írta meg a Militarnyij.
Az orosz légierő újabb Szu-57-es és Szu-35S vadászrepülőgépeket kapott a Rosztyek leányvállalatától, a United Aircraft Corporationtől - írta a Defense Mirror.
Az Orosz Légierő legfejlettebb vadászgépe, a Szuhoj Szu-57-es (NATO-kódnevén Felon) hétfőn érkezett Kínába a november 12-én kezdődő 15. Kínai Nemzetközi Repülőgép- és Repülőgépipari Kiállításra. A csúcsfegyver érkezését komoly várakozások előzték meg, a kínai közösségi médiában azonban inkább közröhely tárgyává vált a madár - számolt be a Forbes.
Több kínai videó is felkerült a közösségi médiába az országba érkezett Szu-57-es ötödik generációs vadászgépről. Mivel eddig szigorúan titkolták a gép tulajdonságait, nagyon kevés ilyen közeli felvétel áll rendelkezésre a lopakodóról.
Egy orosz Szu-57-es lopakodó vadászgép 2024. november 3-án landolt Taijuanban, az észak-kínai Sanhszi tartományban. Ez az ötödik generációs vadászgép első kínai repülése – derült ki friss felvételekből.
Miközben az Egyesült Államok ontja a továbbfejlesztett F-35-ös lopakodókat szövetségeseinek, Dél-Korea pedig legyártotta az első KF-21-es ötödik generációs vadászgépeket, nagyon úgy tűnik, hogy az Oroszországot érintő szankciók teljesen lebénították a Szu-57-esek sorozatgyártását – írja a The Telegraph.
Éjjel robbanások sorozata rázta meg a lipecki légitámaszpontot, amelyeket ukrán drónok okoztak. A bázison a legmodernebb orosz vadászbombázók állomásoznak – írja az Ukrajinszka Pravda.
Oroszország légiereje nagyon ritkán használja a legmodernebb repülőgépeit az ukrajnai háborúban, az ukrán légvédelemtől való félelem mellett azért is, mert egy NATO elleni esetleges háborúra tartogatják őket – mondták légierő-szakértők a Business Insidernek.
Vasárnap reggel tette közzé a hírt az ukrán hírszerzés, hogy drónok segítségével csapást mértek a ahtubinszki katonai repülőtérre, a támadás során pedig egy méregdrága, ötödik generációs Szu-57-es vadászbombázó is megsemmisülhetett. Az orosz Fighterbomber Telegram-csatorna is reagált a hírekre.
Az ukrán védelmi minisztérium Hírszerzési Főigazgatósága (GUR) felvételeket tett közzé egy június 8-i dróntámadásról, amelyben szerintük sikerült károkat okozniuk egy orosz SZU-57-es vadászgépben.
Ritka rendszert veszített el Ukrajna, miután a valószínűleg alig pár példányban gyártott, hazai fejlesztésű MR-18-ast eltalálta egy orosz H-38-as rakéta. Az első példány megsemmisüléséről felvétel is készült.
Ilja Jevlacs az ukrán légierő szóvivője szerint az oroszok elkezdték használni az eddig rejtegetett SZU-57-es vadászgépüket a frontvonal közelében – számolt be az Ukrajinszka Pravda.
A Defence Express értesülései szerint Oroszország a legújabb H-69-es cirkálórakétáját használta arra, hogy megsemmisítse a Trijpilszka erőművet - számolt be róla a Defence Express.
Az orosz Mikojan repülőgépgyártó vállalat megvillantotta a hatodik generációs vadászgép a MiG-41 terveit – számolt be az EurasianTimes.
Az orosz haditengerészet egykori vezérkari főnök-helyettese, Vlagyimir Pepeljajev ellentengernagy bejelentette, hogy terveik között szerepel a legmodernebb Szu-57-es vadászrepülőgép fedélzeti változatának fejlesztése. Ezzel is növelnék Oroszország haditengerészeti képességeit – tudósított az EurasianTimes.
A legújabb orosz Szu-57-es lopakodó vadászgépek, két Szu-35-ös kíséretében, február 18-án H-69-es lopakodó cirkálórakétával támadták az ukrán katonai állásokat Kelet-Ukrajnában, bár a rakéta műszaki hiba miatt célt tévesztett és egy mezőn csapódott be. Az incidens része volt egy katonai propagandafilm forgatásának, amely az orosz védelmi ipar "sikeres" fejlesztését hivatott demonstrálni az elkövetkezendő orosz elnökválasztás előtt - jelentette a Defence Blog.
Finanszírozásról és pályázati lehetőségekről is szó volt a Portfolio novemberi eseményén.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
2026-ra elfüstöl az összes típus.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?