A Shein és Temu e-kereskedelmi platformok ügyében halálosan veszélyes baba- és kisgyermek termékek miatt lépett az Egyesült Államok Fogyasztói Termékbiztonsági Bizottságának (CPSC), a két céggel szemben azonnali vizsgálatot indítottak – írja a Reuters.
A kínai Shein e-kereskedelmi óriás jogi lépéseket tett versenytársa, a Temu ellen. A vállalat a washingtoni szövetségi bíróságon benyújtott keresetében azzal vádolja riválisát, hogy terveit ellopta, és hamisítással, szellemi tulajdon megsértésével, valamint csalással építette fel birodalmát - tudósított a Cnbc.
A kínai e-kereskedelmi óriások, köztük a Shein, a Temu és az AliExpress az elmúlt években rohamosan növekvő népszerűségre tettek szert világszerte. Olcsó áraik és széles termékkínálatuk azonban egyre több kérdést vet fel üzleti gyakorlatukkal és termékeik biztonságosságával kapcsolatban. Egy nemrégiben végzett dél-koreai vizsgálat aggasztó eredményeket hozott napvilágra - számolt be a France 24.
A kínai e-kereskedelmi óriások gyorsan meghódították a nyugati piacokat, a leglátványosabb pedig az alacsony árairól ismertté vált Temu térnyerése. A vállalat terjeszkedése komoly aggodalmat keltett az Európai Bizottságban is, amely versenyjogi vizsgálatok elindítását fontolgatja, mivel a gyanú szerint mesterségesen alacsony tartott árakkal és az uniós vámmentességi küszöb kijátszásával szereznek piaci előnyt, veszélyeztetve ezzel az EU gazdasági érdekeit és a helyi kiskereskedők működését. A vásárlók számára ez drágább termékeket jelenthet a jövőben, de hosszú távon a piacok igazságosabbá válása és a termékbiztonság javítása a cél, járulékos kedvezményként pedig a légiforgalmi káosz is enyhülhet.
Az Európai Bizottság azt tervezi, hogy vámokat vet ki a kínai online kiskereskedőktől - például a Temu, az AliExpress és a Shein – vásárolt olcsó árukra, hogy kezelje a Kínából az EU-ba érkező nem szabványos termékek számának növekedését. Súlyos póttételeket és a vámmentes küszöbérték megváltoztatását is tervezik. Az EU-s belső piacot így megvédhetik az olcsó kínai dömpingárutól, azonban a fogyasztók magasabb árakra számíthatnak.
Az Amazon egy új szekciót tervez indítani a honlapján alacsony árú divatcikkeknek és egyéb áruknak, tudta meg a CNBC.
A Shein, a világszerte ismert fast fashion cég, kérelmet nyújtott be a londoni tőzsdén történő tőzsdei bevezetéshez - értesült a CNBC egy, az ügyet jól ismerő forrástól.
A Shein, az egyik vezető kínai e-kereskedelmi platform által értékesített gyerektermékekben rendkívül magas a mérgező anyagok mennyisége - állapította meg egy vizsgálat, amelyek a szöuli kormány rendelt meg. Bizonyos anyagok koncentrációja 428-szorosa a megengedettnek. - írta meg a Korea Times.
A Shein bejelentette, hogy jelentős összeget fektet be ellátási láncának fejlesztésébe és a munkakörülmények javítására, válaszul a Public Eye által kiadott, a gyárban tapasztalt túlórázásról és alacsony bérekről szóló jelentésekre - írja Retail Dive.
A Shein online fast-fashion óriáscég nyeresége a 2023-as pénzügyi évben jelentősen megugrott, a profit meghaladta a 2 milliárd dollárt, a bruttó forgalmuk pedig 45 milliárd dollár körül alakult – számolt be a Financial Times.
Szigorúbb uniós online tartalmi szabályozásoknak kell megfelelnie a Shein divatcégnek, hasonlóan a nagy technológiai vállalatokhoz, ami hatással lehet a tőzsdére lépési terveire is - írja a Reuters.
A Shein brit részlege megszegte a társasági törvényeket azzal, hogy nem tette közzé végső tulajdonosát, ami veszélyeztetheti a cég londoni tőzsdei bevezetésének terveit - írta meg a Reatilgazette.
Tőzsdére megy a Shein, a cég eredetileg az amerikai tőzsdén vezette volna be a részvényeit, de az ottani IPO több akadályba ütközött, emiatt a vállalat mérlegeli, hogy Londonban menne tőzsdére, írja a Bloomberg.
Marco Rubio republikánus szenátor sürgeti az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletét (SEC), hogy gátolja a Shein New York-i tőzsdére való bevezetését. A felhívás komoly vitát váltott ki a nemzetközi e-kereskedelem jövőjét illetően. A Reuters által ismertetett levélben Rubio aggodalmait fejezte ki a Shein amerikai szabályozásoknak való megfelelésével és üzleti gyakorlatának lehetséges következményeivel kapcsolatban.
Nemrég írtunk arról, hogy a kínai fast-fashion divatcég, a Shein hamarosan tőzsdére mehet. Eddig arról volt szó, hogy a kínai vállalat részvényeivel az amerikai tőzsdén találkozhatnak majd a befektetők, most viszont kiderült, hogy a Shein a londoni tőzsdével is egyeztet egy lehetséges IPO-ról, írja a Reuters.
Régóta pletykálják, hogy a kínai fast-fashion óriás, a Shein az USA-ban tervez tőzsdére menni. Most újra forróvá vált a téma, miután több nagy amerikai gazdasági lap arról számolt be, hogy a Shein fű alatt benyújtotta az IPO iránti kérelmét. Valószínűleg csak jövőre indulhat el a kereskedés a részvényekkel, előtte viszont még elég sok kritikus fontosságú kérdést kell tisztáznia a vállalatnak. Vádolták már meg kényszermunkával, a munkaügyi törvények megsértésével, és a ruhadizájnok ellopásával a céget - vagyis nem elhanyagolható kockázatokról van szó.
Perlusz László, a VOSZ főtitkára mondta el meglátásait.
Elkápráztatta a világot a bemutatón.
Cikkünk folyamatosan frissül.
A meghódított terület 40%-át már visszaszerezték az oroszok.
A külügyminiszter szerint minden opciót meg kell vizsgálni.
Ezután nehéz lesz végrehajtani az ICC parancsát.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.