Costa Rica beleegyezett az Egyesült Államok által kitoloncolt bevándorlók átmeneti befogadásába - jelentette be hétfőn közleményben a közép-amerikai ország elnöki hivatala.
Jelentős győzelmet aratott a Salvadorban tartott választásokon Nayib Bukele hivatalban lévő elnök, valamint az államfő Új Eszmék (Nuevas Ideas) nevű pártja, mely a választási bizottság hétfői közlése szerint 64 mandátumból 54-et szerzett meg. Az ellenzék az eredmény megsemmisítését és a választások megismétlését követeli.
Közepesen erős földrengés rázta meg pénteken Törökország nyugati tartományát, Izmirt, ami pánikot okozott a lakosok körében és romba döntötte egy mecset minaretjét - közölték helyi tisztviselők. Salvadort a közép-amerikai ország környezetvédelmi minisztere szerint hatos erősségű földrengés rázta meg.
Súlyos esés jellemezte a héten a kriptopénzek piacát: a bitcoin árfolyama a novemberi csúcs óta több mint 50 százalékot zuhant. Ilyen piaci mozgások mellett sokan pánikba esnek, és minél előbb igyekeznek megszabadulni a befektetéseiktől. Van azonban egy kis közép-amerikai ország, amely a hét elején óriási mennyiségben vásárolt a valaha szebb napokat látott digitális eszközből. A tragikus történelmű és meglehetősen szegény ország fiatal elnöke ugyanis teljességgel a bitcoin megszállottjává vált. Annyira, hogy 2020 őszén hivatalos fizetőeszközzé tette, és egy nem túl racionálos gazdasági reform motorjává kívánta tenni. Cikkünkben utánajártunk, hogy fél évvel a törvény elfogadása után mennyire mondható sikeresnek a világ első nagyszabású "bitcoinkísérlete".
A Közép-afrikai Köztársaságban a jövőben törvényes fizetőeszközként elfogadják a bitcoin kriptovalutát - közölte szerdán Obed Namsio, Faustin-Archange Touadéra államfő kabinetfőnöke.
Salvador a világ első bitcoin-városának megépítését tervezi, amelyet kezdetben bitcoin-kötvényekből finanszíroznak, mondta Nayib Bukele elnök szombaton. A szürreális terv része, hogy a város energiaellátását egy vulkán fogja biztosítani.
A salvadori kormány szerdán további 420 bitcoint vásárolt - közölte Nayib Bukele elnök a közösségi médiában.
Salvador kedden a világ első országává vált, amely elfogadja törvényes fizetőeszközként a bitcoint. A kezdeményezés támogatói szerint a lépés csökkenti a külföldről hazaküldött dollármilliárdok jutalékköltségét, de a kritikusok szerint a kísérlet a pénzmosást is elősegítheti.
A közép-amerikai országok kíváncsian várják, hogy Salvadorban a bitcoin törvényes fizetőeszközként való bevezetése csökkenti-e a hazautalások költségeit - közölte a régió fejlesztési bankja.
El Salvador elnöke, Nayib Bukele csütörtöki nemzeti beszédében jelentette be, hogy szeptember 7-től hivatalos fizetőeszköz lesz a bitcoin az országban. Egy cég pedig már jelezte is, hogy 1 millió dollárt fektetnének be Salvadorban, hogy 1500 kriptovaluta ATM-et üzemeltessenek be.
A Világbank elutasította El Salvador kérését, hogy segítsen a Bitcoin törvényes fizetőeszközként való bevezetésében. A nemzetközi hitelező az transzparenciával és a Bitcoin-bányászat környezeti hatásaival kapcsolatos aggályokra hivatkozott.
Salvador jóváhagyta a törvényt, amely lehetővé teszi, hogy a bitcoin törvényes fizetőeszköz legyen.
Salvador elnöke, Nayib Bukele bejelentette: hamarosan benyújtja azt a törvénytervezetet, amely megszavazása után a bitcoin törvényes fizetőeszközzé válhat az országban.
Előtte azonban több fontos makroadat is érkezik.
Kis mértékben átalakítja idei kibocsátási szerkezetét az ÁKK.
Ezt elemeztük a Checklist keddi adásában.
Jöhetnek a kis moduláris reaktorok?
Nagy baj lehet, ha nem sikerül lokalizálni a száj- és körömfájás betegséget.