Hónapok óta találgatják a piaci szereplők, hogy felvásárolják-e a Robinhoodot, a Bloomberg információi szerint a világ egyik legnagyobb kriptotőzsdéje, az FTX tárgyalásokat folytat arról, hogy miként vásárolhatná meg a Robinhoodot, a vállalat azonban még nem kapott hivatalos ajánlatot az FTX-től, és végleges döntés sem született. A hírek hatására jelentősen emelkedtek a brókercég részvényei, olyannyira, hogy egy időre a túlzott volatilitásból adódóan fel is kellett függeszteni a részvények kereskedését.
Valósággal kilőtt a Robinhood részvényeinek árfolyama a zárás utáni kereskedésben az amerikai tőzsdén, miután a kripto-milliárdos Sam Bankman-Fried közölte, hogy jelentős részesedést vásárolt az online brókercégben.
Alig egy éve működik a Robinhood tőzsdei cégként, máris 3800 fős személyzetének 9%-át elbocsátja – számolt be a Bloomberg.
A Robinhood az Egyesült Királyságban terjeszkedik, miután megállapodott a londoni székhelyű Ziglu kriptocég megvásárlásáról.
A Robinhood Financial csütörtökön hivatalosan is elérhetővé tette a kriptopénz tárcáját, annak a több mint 2 millió ügyfélnek, akik felkerültek a digitális szolgáltatás várólistájára.
Bezuhant a Robinhood tőzsdeapp részvényeinek árfolyama, miután a cég az elemzői várakozásoktól elmaradó eredményeket tett közzé csütörtökön. A cég részvényei közel 13 százalékot zuhantak a zárás utáni kereskedelem ideje alatt.
A Revolut jutalékmentes részvénykereskedelmi funkciót indít az Egyesült Államokban, és ezzel olyan erős helyi piaci szereplők kihívójaként kíván fellépni, mint a Robinhood brókerapp.
A Robinhood tőzsdeapp elindított egy robottanácsadáshoz hasonló szolgáltatást, hogy segítse azokat az ügyfeleket, akik belépnének a tőzsdei kereskedés világába, de még nem tudják, hogyan fogjanak hozzá.
"Csőd szélén lévő, alig üzemelő mozilánc? Az e-commerce cégek miatt elavult üzleti modellel rendelkező videójáték-kiskereskedő? Remek befektetésnek tűnik, azonnal fel is teszem rájuk minden megtakarításomat és a házat is!" Az ilyen logikával megáldott egyszeri befektetőre finoman szólva is ferde szemmel nézhettek tavaly ilyenkor a profi tőzsdések, azóta azonban nagyot fordult a világ. A globális pandémia okán otthonukban ragadt, stimulus csekkekkel megbombázott unatkozó amerikai huszonévesek ugyanis egy valódi befektetői közösséget hoztak létre a Redditen, a TikTokon és a Twitteren kommunikálva, és a nagy közösségi feeling közepette elhatározták, hogy kimenekítik kedvenc, csődközeli állapotban lévő vállalataikat a "gonosz hedge fundok markából". Hatalmas mennyiségben kezdték zsákolni a papírokat, aminek köszönhetően beindult az öngerjesztő short squeeze a mémrészvényeknél, brutális árfolyamrobbanásokat és egészen nyakatekert eseményeket eredményezve. Év végi cikkünkben összefoglaljuk, hogy pontosan hogyan is történt 2021 legőrültebb tőzsdei sztorija.
Hétfőn a Robinhood fintech brókercég közölte, hogy múlt héten egy behatoló tört be az informatikai rendszerükbe sikeresen, és több millió ügyfelük személyes adataihoz férhetett hozzá.
A Cathie Wood által vezetett Ark Investment Management kedden több mint 236 ezer darab Robinhood részvényt vett, mindeközben pedig 66 millió dollár értékben adott el Tesla részvényeket. Az elmúlt öt hónapban több mint egymillió Tesla részvényt adtak már el az alapnál, ennek ellenére továbbra is az Elon Musk vezette vállalat a legnagyobb kitettségük.
A technikai elemzés egyik fontos alap információja az adott tőzsdei eszköz kereskedésének a forgalma. Ez két dolgot jelenthet: vagy a értékpapírok/kontraktusok kereskedés során gazdát cserélt darabszámát, vagy ennek az értékét. A szakértők számára ez azért fontos, mert ezáltal tudják megállapítani, hogy az árfolyammozgás mögött mekkora lehet a valós érdeklődés és mennyire van egy-egy trend mögött befektetési alapok, nyugdíjalapok vásárlási szándéka. Egyre gyakoribb probléma azonban, hogy a látható forgalmi adatok egyre kevésbé tükrözik a valós volument, mert rengeteg olyan rejtett piac van, ahol a transzparencia nem számít szempontnak. Ebben a cikkben annak jártunk oka, hogy ennek mi az oka, mennyire nagy a probléma mélysége az elemzők és befektetők számára, illetve hogyan lehet reagálni erre.
A 2021-es esztendő sok más mellett a mémrészvények éveként fog bevonulni a tőzsdei történelembe. Az AMC például képes volt idén júniusban minden más részvénynél nagyobb havi dollárösszegű forgalmat produkálni. A mémrészvények pörgésének egy piaci szegmens biztosan örül. Ez pedig nem más, mint a payment for order flow (PFOF) szereplői.
A Robinhood részvénye 7 százalékot esett, miután Gary Gensler, az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet elnöke a Barron's-nak azt mondta, hogy az úgynevezett payment for orderflow modell ellentmondásos gyakorlatának betiltása "terítéken van" a szabályozó szervnél.
Az idén a mémrészvények kapcsán rengetegszer említett Robinhood részvényei július végén jelentek meg a tőzsdén. Bár több szempontból is túlhevítettnek tűnt a kereskedési platform részvényeinek elsődleges nyilvános kibocsátása, azok mégsem jutottak a Coinbase és a Didi Global sorsára. Helyette az ötödik kereskedési napon maguk is mémrészvénnyé váltak.
A Robinhood részvényei a mai piacnyitásban több, mint 38 százalékot ugrottak, elsősorban a sztáralapkezelő Cathie Wood és a Reddites csoportokban szerveződő kisbefektetők aktivitásának köszönhetően. Az online brókercég részvénye zsinórban a negyedik nyereséges napot kezdte a a múlt heti, nem túl sikeres tőzsdei bevezetés után.
Csapkodás volt a legfontosabb devizakeresztben.
Trump bejelentése és a megelőző órák, folyamatosan frissülő cikkünkben.
A futures indexek nagy esésben vannak.
Súlyos ütéseket kapott Kína és az Európai Unió.
A Wolt és a Foodora dolgozói is besokalltak.
Beindult a jogi csűrés csavarás.
Ezt elemeztük a Checklist keddi adásában.
Jöhetnek a kis moduláris reaktorok?