Arra a hétvégi bejelentésre, hogy Scott Bessentet jelöli amerikai pénzügyminiszternek Donald Trump megválasztott elnök, eséssel reagáltak az amerikai államkötvény hozamok és a dollár, ugrással a határidős részvényindexek és a feltörekvő piaci fizetőeszközök, és mindez a forintnál is ugrást okozott a dollárral szemben. Hétfőn délelőtt aztán a forintot új kétéves mélypontra ütötték az euróval szemben 412,5-nél, amelyből gyorsan talpra állt, sőt határozottan erősödött. Emiatt és a tovább eső dollár miatt a zöldhasúval szembeni árfolyamban óriási fordulat alakult ki: a pénteken kialakult 398-as árfolyamhoz képest már csaknem 10 egységgel járunk lejjebb.
Scott Bessent lesz Trump pénzügyminisztere, aki óriási alapkezelői, makrogazdasági tapasztalattal rendelkezik. Ebből kifolyólag elég határozott véleménye van az amerikai gazdaságról és arról, hogy mit kellene csinálni. Mivel most minden eszköze meglesz ahhoz, hogy megvalósítsa elképzeléseit, érdemes megnézni, hogy mik ezek és hogyan profitálhatunk ebből.
Scott Bessent befektetési szakember lehet a Trump-adminisztráció pénzügyminisztere, egyik feladata az amerikai vámpolitika szigorításának kidolgozása lesz - jelentette be a leendő elnök pénteken.
Trump elnök fontolgatja, hogy Kevin Warsh-t nevezi ki pénzügyminiszernek, ami meglepetés annak fényében, hogy Warsh több gadzasági kérdést illetően a leendő elnökkel ellentétes nézeteket vall.
A Trump-adminisztráció kereskedelmi miniszteri posztjára Howard Lutnick, a Cantor Fitzgerald befektetési cég elnök-vezérigazgatója lehet a befutó. Az Axios értesülései szerint a milliárdos üzletember kinevezése már csak idő kérdése.
Az indiai pénzügyminiszter szerint alacsonyabb banki kamatlábakra van szükség az ország gazdasági növekedésének fenntartásához. A kormány elkötelezett amellett, hogy megtegye a szükséges lépéseket a gazdaság megfelelő pályán tartásához, miközben az élelmiszerárak emelkedése miatt megugrott infláció aggodalomra ad okot.
A JPMorgan Chase vezérigazgatóját, Jamie Dimont nem hívják meg Donald Trump kormányának tagjai közé - közölte a megválasztott amerikai elnök csütörtökön a közösségi médiában a Reuters beszámolója szerint.
A veterán befektető, John Paulson bejelentette, hogy nem pályázik Donald Trump leendő kormányának pénzügyminiszteri posztjára - számolt be a Wall Street Jorunal.
Donald Trump bejelentette, hogy sem Nikki Haley volt republikánus elnökjelölt, sem Mike Pompeo korábbi külügyminiszter nem kap felkérést az új kormányba.
Robert Lighthizert – aki az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője volt, amikor Donald Trump előző elnöksége alatt elindította kereskedelmi háborúját Kínával – felkérték, hogy vállalja el újra a munkát – írja a Financial Times. A megválasztott elnök megkezdi kabinetjének összeállítását.
A német kormány válságba került, miután Olaf Scholz kancellár elbocsátotta Christian Lindner pénzügyminisztert. A döntés hátterében a kabinet jövőbeli gazdaságpolitikájáról folytatott, több hete tartó vita áll. A helyzet súlyosságát jelzi, hogy a kancellár rendkívüli sajtótájékoztatót hívott össze szerda estére.
A JPMorgan Chase vezérigazgatója, Jamie Dimon várhatóan a bank élén marad, és nem tervezi, hogy csatlakozzon Donald Trump esetleges új kormányához. Bár az elmúlt időszakban felmerült a neve lehetséges pénzügyminiszter-jelöltként mind a republikánusok, mind a demokraták oldaláról, Dimon korábban minimálisra értékelte ennek esélyét.
A brazil pénzügyminiszter lemondta európai útját, miközben a piacok nyomást gyakorolnak a kormányra a kiadáscsökkentő intézkedések bemutatására. Fernando Haddad a héten Brazíliában marad, hogy belpolitikai kérdésekre összpontosítson, miközben a befektetők aggódnak a költségvetési intézkedések részleteinek hiánya miatt.
Több mint 40 milliárd font éves többletbevételt irányoz elő adó- és járulékemelések révén a brit pénzügyminiszter által szerdán beterjesztett költségvetési tervezet.
A német kormány az elkövetkező években jelentősen kevesebb adóbevételre számíthat, mint azt korábban tervezte. Ez derül ki a német adószakértői tanács legfrissebb előrejelzéséből, amely komoly kihívások elé állíthatja a berlini kabinetet a költségvetés tervezése során.
A brit feldolgozóipar hangulata jelentősen romlott az elmúlt negyedévben, miközben a költségoldali nyomás enyhülni látszik – derül ki a Confederation of British Industry (CBI) legfrissebb felméréséből a Reuters összefoglalója szerint. A csütörtökön közzétett adatok szerint az üzleti bizalom két éve nem látott mélységbe süllyedt, éppen Rachel Reeves pénzügyminiszter első költségvetésének bemutatása előtt.
Balesetek történtek, a forgalom torlódásáról jött jelentés.
Budapesten adták ki, nagyobb mennyiségű hó jöhet.
A növekedési rangsor végén uniós országok kullognak.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?