A fundamentumok és a finanszírozás az egyik legfontosabb alapja az ingatlanpiacnak, de ez nem áll túl erős lábakon ma Magyarországon. Milyen hatással van ez a különböző eszközökre? Hogyan lehet kezelni az infláció megjelenését a bérleti díjakban? Meddig emelkedhet az irodapiacon az üresedési ráta? – tette fel a kérdéseket a Property Warm Up 2023 konferencia első panelbeszélgetésén Ditróy Gergely, a Portfolio üzletfejlesztési igazgatója, az ingatlan konferenciák felelőse. Az esemény kiemelt partnere a Gránit Pólus volt.
2022 negyedik negyedévében a budapesti modern irodaállomány két új irodaházzal, összesen 75 910 m2 -rel bővült, ezzel 4 251 570 négyzetméterre nőtt az „A” és „B” kategóriás modern spekulatív irodaterület. Az üresedés a korábbi negyedévi 11%-ról valamelyest nőtt, 11,3%-ra, ugyanakkor a bruttó kereslet hozta a korábbi negyedévek 100 ezer négyzetméter körüli értékét. Bár a bérleti szerződések átlagos mérete kisebb lett, mégis úgy tűnik, hogy továbbra is keresik a bérlők az új lehetőségeket.
Évek óta nem volt annyi bizonytalanság és nyitott kérdés az ingatlanpiacon, mint manapság. A korábban nem látott, mára mégis a mindennapjaink részét képző kihívások listáját hosszan sorolhatnánk, a fő kérdés viszont sokkal inkább az, hogy a piac szereplői hogyan tudnak alkalmazkodni és profitálni mindebből. A február 21-i Property Warm Up 2023 konferencia szakmai programja erre kíván választ adni, bemutatva a jelenlegi folyamatok mellett a piac jövőbeli irányait is.
Hamarosan megjelenik a BRF legfrissebb, előző negyedévre vonatkozó irodapiaci jelentése. Addig viszont a CBRE Hungary nemrég közzétett, aktuális számai alapján adunk egy rövid kitekintést a 2023-ban várható irodapiaci folyamatokról.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Több probléma is felmerült.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?