Hova került a műtárgy? – BOLDI szobra a villányi Sauska Borászat birtokán

Hova került a műtárgy? – BOLDI szobra a villányi Sauska Borászat birtokán

A műtárgy tünékeny természetű: egy-egy kiállítás vagy aukció során felbukkan, azonban a vásárlást követően rögtön el is tűnik a közönség szeme elől. Az Art Advisory Budapest legújabb sorozatában olyan műalkotásokat mutatunk be, amelyek megtalálták végleges helyüket otthonokban, irodákban és gyűjteményekben, ezzel inspirálva a műtárgyvásárlás és gyűjteményépítés előtt állókat.

160 ezer palack champagne-t adnak el évente Magyarországon: folyamatosan nő a kereslet

160 ezer palack champagne-t adnak el évente Magyarországon: folyamatosan nő a kereslet

Éves szinten immár mintegy 160 ezer palack magas minőséget képviselő pezsgő és champagne érkezik Magyarországra a hivatalos adatok alapján, miközben a fogyasztói igény már ezt is jóval meghaladja. Különösen igaz ez az év végi periódusra, az ünnepek közeledtével a kereslet kiugróan magas. A hazai pezsgőkultúra további fejlődésével a fogyasztási adatok kiegyensúlyozottabbá válhatnak, hiszen a champagne nem csak ünnepek alkalmával fogyasztható. A Moët & Chandon hazai forgalmazója, a Fine Brands Company igazgatójával, Kacsóh Gáborral beszélgettük a champagne-ok magyarországi fogyasztói trendjeiről.

Idén újra a borturizmusban bízhatnak a hazai pincészetek

Idén újra a borturizmusban bízhatnak a hazai pincészetek

Nem csupán a koronavírus járvány lassú visszaszorulása, hanem a jobb árbevételi szerkezet iránti igény is arra ösztönzi a hazai borágazatot, hogy elérjék: a borturizmusban újra kiemelkedő év legyen az idei. A borhoz kapcsolódó vendéglátás és programkínálat egészen a pandémiáig ígéretesen növekedett, majd a járvány természeti katasztrófaként csapott le a kóstolókra, vacsorákra, koncertekre és dűlőtúrákra egyaránt épülő tevékenységre. A borturizmus mihamarabbi felfűtése ismét időszerűvé vált, amelyet csak még inkább indokol az, hogy a borászatok megnövekedett költségeit egyre kevésbé képesek fedezni a kiskereskedelmi értékesítések. A belföldi, sok esetben fiatal, illetve családos közönség figyelméért zajló versenyben a Szekszárdi borvidék most mobilapplikációval jelentkezett.

Bock József: „Ma is minden nap lemegyek a pincébe, kivétel nélkül”

Bock József: „Ma is minden nap lemegyek a pincébe, kivétel nélkül”

Negyven éve dolgozik pincészetében önállóan Magyarország egyik legismertebb és legsikeresebb borásza, Bock József, akinek tételeiről a kilencvenes évek elején még azt gyanították a külföldiek, hogy átcímkézett francia borokról van szó. Az idén 73 éves borász élete a borkészítés körül zajlik, a családi indíttatástól, a szabadidős borászkodástól kezdve egészen a jelenlegi wellness-hotelig és nemzetközi borértékesítésig. Úgy látja, a magyar borok érettebbek, mint a magyar piac, de a figyelemreméltó újvilági dömping ellen csak a minőséggel és az egyedi terroir-jelleggel tud versenyezni a hazai ágazat.

Villány: világelső lett a Jammertal 2015-ös Merlot-ja

Villány: világelső lett a Jammertal 2015-ös Merlot-ja

Grand Gold Medal Revelation Red Wine díjat nyert a Jammertal Borbirtok 2015-ös Cassiopeia Merlot-ja a Concours Mondial de Bruxelles 2021 bor-világversenyen, ezzel a pincészet feltette Villányt a vörösbor elit borrégióinak térképére – hangzott el a tétel ünnepélyes sajtóbemutatóján kedden Villányban. A bort kifejezetten exportpiacokra, elsősorban Kínába szánja a pincészet.

Erdésznek készült, ma az ország egyik leghíresebb borásza

Erdésznek készült, ma az ország egyik leghíresebb borásza

Nem fél a járatlan utat választani Gere Attila, ha úgy adódik, de alapelve évtizedek óta ugyanaz: mindent a bornak kell alárendelni. A hét szőlész-borász generáción átívelő tudásra építő villányi pincészet borainak immár harminc éve folyamatosan bérelt helyük van az ország legjobbjai között.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Érdekes időpontban kaphatnak
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.