Masszív veszteséget könyvelt el a második negyedévben a német biotechnológiai cég, a BioNTech, amely annak idején a Pfizerrel közösen fejlesztett Covid-vakcinájáról lett ismert. A társaság stratégiát váltott a vakcinaértékesítések visszaesését látva, és a rákellenes kezelésekre összpontosít, ami egyelőre sokba kerül a cégnek - írja a Reuters.
A brit egészségügyi hatóság bejelentette, engedélyezi a Pfizer és a BioNTech által közösen fejlesztett, frissített Covid-19 vakcinát. Az új oltóanyag célzottan a JN.1 koronavírus-variáns ellen nyújt védelmet, és csecsemők, gyermekek, valamint felnőttek számára egyaránt alkalmazható.
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) javasolta a Pfizer génterápiájának alkalmazását a hemofília B nevű ritka vérzéses rendellenességre, amelynek kezelése jelenleg egy véralvadási fehérje rendszeres beadását igényli - közölte a szabályozó hatóság.
Jövő hónaptól a gyógyszertárak polcain is megjelenik a Pfizer Covid-vakcinája az Egyesült Királyságban, amely új lehetőséget nyújt azoknak, akik nem férnek hozzá az oltáshoz a Nemzeti Egészségügyi Szolgálat (NHS) révén - közölte az Independent.
A Pfizer váratlan nyereségről számol be ma közzétett negyedik negyedéves gyorsjelentésében a Covid-termékek vártnál jobb (pontosabban a vártnál kevésbé gyenge) eladásainak, és a költségcsökkentéseknek köszönhetően - írja a Reuters.
Az EU országai több mint 215 millió megrendelt Covid-19 vakcinát nem használtak fel, ami 4 milliárd euróba kerülhetett az adófizetőknek - írja a Politico.
A Pfizer és a BioNTech beperli a magyar kormányt a COVID-19 vakcina kifizetetlen, mintegy 60 millió euró értékű szállítása miatt - írta a Politico.
Ken Paxton texasi főügyész beperelte a Pfizert, azzal vádolva a céget, hogy hamisan állította be a COVID-19 vakcina hatékonyságát.
Jóváhagyta a román szenátus szerdán, hogy a korrupcióellenes ügyészség (DNA) bűnvádi eljárást folytasson Florin Citu liberális szenátor, volt miniszterelnök ellen, akit hivatali visszaéléssel gyanúsítanak a koronavírus elleni védőoltások európai uniós közvetítéssel lebonyolított beszerzése ügyében.
Friss tanulmányt tett közzé nemrég a Lancet egészségügyi szaklap: egy hosszú, lakossági kísérlet során arra jutottak, hogy a Pfizer-vakcina booster-oltásának fél dózisa is ugyanolyan hatékony, mintha egy teljes dózist kapna a páciens, ráadásul kevesebb a mellékhatás.
A Nature - Npj Vaccines című szaklapban nemrégiben megjelent tanulmány az ischaemiás stroke (IS) kialakulásának veszélyét vizsgálta azoknál a 65 éves és idősebb személyeknél, akik az Egyesült Államokban a Covid-19 ellen két dózist kaptak a Pfizer-vakcinából. A vizsgálat a Centers for Disease Control and Prevention (CDC) váratlan bejelentéseiből ered, miszerint a Pfizer bivalens vakcinájával kapcsolatban három héten belül megnövekedett a stroke kialakulásának kockázata, ami a Moderna hasonló készítménye esetében nem látszik az adatokban.
Ken Paxton texasi főügyész beperelte a Pfizert és a Tris Pharma gyógyszercéget, azzal vádolva őket, hogy hatástalan gyógyszert adtak gyermekeknek ADHD (figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar) kezelésére az állami Medicaid-program keretein belül - írja a Reuters.
Zuhannak a koronavírus-vakcinák értékesítései világszerte, a legújabb Pfizer-vakcina és Moderna-vakcina sem kelendő már, az oltakozási hajlandóság mélyponton van. Ez rossz hír a vakcinagyártók befektetőinek, a bevételekkel együtt ugyanis a részvényárfolyamok is esnek, a Pfizer papírjai például már a koronavírus-járvány előtti szinten állnak. De a folyamatnak lehet pozitív hozadéka, az erőforrások ugyanis az új fejlesztések felé fordulhatnak, az mRNS-technológiával pedig a Covid-vakcina csak az első lehetett a sorban. Ígéretesek a rák elleni vakcinák, de a legújabb innovációk között van a génterápia, és az elhízás elleni gyógyszerek is - írja a The Wall Street Journal.
A Pfizer annak érdekében, hogy csökkentse a költségeit, 500 munkahelyet szüntet meg Nagy-Britanniában. A lépés része annak a mintegy 3,5 milliárd dolláros költségcsökkentési programnak, amelyet döntően a Pfizer-vakcina és a koronavírus kezelésére használt Paxlovid vártnál gyengébb értékesítése miatt hajt végre az amerikai gyógyszergyártó.
Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) jóváhagyta a Pfizer Penbraya nevű vakcináját, így ez az első olyan oltás, amely védelmet nyújt az agyhártyagyulladást és vérmérgezést okozó halálos baktérium öt csoportja ellen.
A Pfizer pénzügyi igazgatója, David Denton egy konferencián bejelentette, arra számítanak, hogy az Egyesült Államok lakosságának 24%-a, mintegy 82 millió ember kapja meg idén a Covid-19 vakcinájukat. Azután, hogy a koronavírus-vakcinák iránti kereslet a 2021-es évhez képest visszaesett, a legújabb felmérések szerint az amerikaiak mintegy fele érdeklődik a frissített vakcina iránt.
Minden politikai és jogi eszközt bevetnek.
Megnyugtatta a kedélyeket a lengyel vezető.
Nagyhatalmi érdekek csapnak össze.
Meddig nőhet még?
Kik kísérték el a politikust?
Az IO Partners szakértőivel beszélgettünk.