Eséssel zárta a hét utolsó kereskedési napját a BUX. A blue chipek közül a Richter teljesített a legrosszabbul.
A hazai nagypapírok közül csak a Richter árfolyama zárt pluszban csütörtökön.
Nagyrészt estek a tőzsdék a mai kereskedésben, a befektetők továbbra is a Donald Trump által belengetett vámok potenciális hatásait értékelték, majd délután érkezett több fontos makroadat az USA-ból, bár ezek nem okoztak meglepetést, így a piaci hatásuk is korlátozott volt. A BUX index is együtt esett az európai piacokkal, bár a tegnapi csúcsdöntés után ma már jelentősen alulteljesítő volt a hazai részvénypiac. Ez elsősorban az OTP-nek volt betudható, hiszen a bankpapír főleg technikai tényezők miatt jelentősen esett a mai kereskedésben, ezzel nemcsak a magyar piacon, de a régiós bankpapírok közül is lefelé lógott ki.
Ahogy arról a Portfolio is beszámolt, az Opus november 4-én elindított egy újabb,1,3 milliárd forintos sajátrészvény-vásárlási programot, miután idén összesen már 4 milliárd forintért vásárolt saját részvényeket, illetve tavaly is lezajlott egy 1 milliárd forintos program. A részvények visszavásárlása összhangban van az Opus által 2023-ban közzétett hosszú távú üzleti stratégiájával, ami a 2024 és 2026 közötti sajátrészvény-visszavásárlások értékét 10 milliárd forintban határozta meg. Összeszedtük, hogy mit lehet tudni az eddigi sajátrészvény-visszavásárlási programokról és mit várhatnak a részvényesek a jövőben.
A hazai blue chipek közül nagyot emelkedett ma a Mol részvénye, de ez sem volt elég ahhoz, hogy feljebb kerüljön a BUX index.
Várhatóan január végén nyílik meg az áramhálózati elosztótársaságoknak szóló EU pályázat, amely a digitális átállásukat segíti, és például a zárolt áramkörzetek feloldására, valamint a szaporodó háztartási méretű kiserőművek hálózati integrációjára is forrást juttat 26,5 milliárd forint összegben.
1,4 milliárd forintos közbeszerzést nyert el Szegeden az Opus Global érdekeltségi körébe tartozó Mészáros és Mészáros Zrt. a vízügyi igazgatóságtól – tette közzé a társaság.
Mérsékelt eséssel zárt a napot a magyar tőzsde, bár a vezető nyugati indexhez képest még így is felültejesítő volt a hazai benchmark.
Lefordultak az európai tőzsdék, a magyar piacon is elfogyott a lendület a koradélutáni órákra.
A legnagyobb magyar tőzsdei vállalatok vezetői beszélgettek a Portfolio által szervezett Budapest Economic Forum 2024 konferencián, ahol többek között arról volt szó, hogy a cégvezérek hogyan ítélik meg a hazai működési környezetet. Javaslatot fogalmaztak meg a magyar gazdaságpolitika számára is, illetve a legjobb nemzetközi gyakorlatok is szóba kerültek, végül a részvényárfolyamokra is kitértek a vezetők.
Vegyes mozgások jellemezték ma az európai tőzsdéket, ebben a felemás hangulatban a magyar piac felülteljesítő volt, a BUX mérsékelten emelkedett a mai kereskedésben.
Egyre súlyosabb ellentmondásokat szül a magyar villamosenergia-hálózat fenntartásában és az energiatermelésben a KÁT, a rezsicsökkentés és szaldóelszámolás, amelyek nem mindig teszik lehetővé, hogy a termelés és a fogyasztás egy időben találkozzanak egymással. A rendszer rugalmatlansága olyan elképesztő helyzeteket is kialakíthat, mint hogy Paks I. blokkjait kell leszabályozni, a napelemek "lekapcsolása" helyett. A gázfogyasztás is masszívan csökken, bizonyos fogyasztói csoportokban akár a 30%-ot is eléri a visszaesés. A csökkenés a rendszerhasználati díjak növekedését is okozhatná, de mindenképpen tarifafeszültséghez vezet. Tudósítás a Portfolio Energy Investment Forum vezetői panelbeszélgetéséről.
A mai tétova nemzetközi részvénypiaci hangulatban kifejezetten jól teljesített a magyar tőzsde, a hazai blue chipek közül a Richter vezette az emelkedést.
A közelmúltban látott ralit követően vételről tartásra módosította az Opus részvényeire vonatkozó ajánlását az Equilor legfrissebb elemzésében. A célár változatlanul 527 forint, ami a jelenlegi árfolyamhoz képest 3 százalékos felértékelődési potenciált jelent.
A kereskedési idő felélnél mind a négy hazai blue chip árfolyama mínuszban van, az esést a Mol vezeti.
Egyedül az OTP emelkedik a hazai blue chipek közül.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?