Áttörésről jelentett a rákkutatásban az AstraZeneca

Áttörésről jelentett a rákkutatásban az AstraZeneca

Az AstraZeneca által kifejlesztett Imfinzi nevű gyógyszer jelentős áttörést hozott a hugyhólyagrák kezelésében. Egy késői stádiumú vizsgálat időközi elemzése szerint az Imfinzi 32%-kal csökkentette a betegség kiújulásának kockázatát izom-invazív hólyagrákban szenvedő betegeknél, amikor a jelenlegi standard kezelés mellett alkalmazták - tudósított a Bloomberg.

Nagyon jó hírt közölt a Pfizer-vakcina gyártója

Nagyon jó hírt közölt a Pfizer-vakcina gyártója

A Pfizer pénteken bejelentette, a tüdőrák egy előrehaladott formájára kifejlesztett gyógyszere, a Lorbrena, ígéretes hosszú távú eredményeket mutatott egy késői stádiumú vizsgálatban - írja a CNBC.

Még van hova fejlődnie a hazai magánegészségügynek

Még van hova fejlődnie a hazai magánegészségügynek

A magánegészségügyi szolgáltató-rendszernek egyre komolyabb szerepe van a hazai egészségügyben, ám ahhoz, hogy a betegek még jobb ellátásban részesülhessenek, az egész egészségügyi ökoszisztémát tovább kell fejleszteni és fokozni kell a szereplők közötti együttműködést. Az ehhez szükséges beruházásokok jelentős része rendkívül költségigényes, de látványos eredményeket lehetne elérni az ellátás szervezésének javításával, modernizálásával. Ehhez szemléletváltás is szükséges, a prevenció és az orvos-beteg találkozások számának növelése elengedhetetlen a hatékony ellátáshoz. A biztosítók szerepe is megkerülhetetlen, hiszen a szétaprózott magánegészségügyi rendszerben a biztosítások stabil bevételt jelenthetnek a magánegészségügyi szolgáltatók számára, és így a beruházásaik megtérülése is biztosabbá válhat.

Stratégiai együttműködést jelentett be az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet és az AstraZeneca

Stratégiai együttműködést jelentett be az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet és az AstraZeneca

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet és az AstraZeneca hazai leányvállalata. Az együttműködés céljai többek között az obstruktív és daganatos tüdőbetegségekhez köthető közös kutatás-fejlesztési tevékenység kiterjesztése, a rendelkezésre álló adatok elemzése, értékelése továbbá a tüdőgyógyász szakorvosok és betegek megfelelő edukációja.

Kásler Miklós: 0,7-re esett a reprodukciós ráta, korrekt volt Karikó Katalin megjegyzése

Kásler Miklós: 0,7-re esett a reprodukciós ráta, korrekt volt Karikó Katalin megjegyzése

Nagyon tudatos összekeverése folyik a daganatos diagnosztikának és a szűréseknek - mondta a héten újraindított népegészségügyi szűrésekkel kapcsolatban Kásler Miklós miniszter, az Életközelben videósorozatban. Az EMMI minisztere az interjúban beszélt az aktuális járványhelyzetről, de szóba került a kormány vakcinák hatékonyságáról közzétett táblázata is.

Új javaslatokkal segítenék a magyar rákos betegeket

Új javaslatokkal segítenék a magyar rákos betegeket

Az Európai Unión belül Magyarországon a legmagasabb a diagnosztizált daganatos megbetegedések száma a 2018-as adatok alapján. Bár világszerte emelkedik a rákos megbetegedések száma, az egyre hatékonyabb terápiáknak és diagnosztikának köszönhetően a folyamatosan javuló túlélési esélyek mégis egy reménytelibb jövő felé mutatnak. Nemzetközi tapasztalatok szerint a betegek széles köre számára gyorsan, egyszerűen elérhető innovatív terápiák mellett az onkológiai betegutak összehangolása segíti látványosan a gyógyulási esélyeket.

A kaotikus magyar egészségügyben is játszanak Aranycsapatok

Érzésem szerint ma az orvosnak csak statiszta funkciója van, a fehér köpeny csak hitelesítő eszköz az egészségkereskedelmi folyamatban - vélekedett a Portfolio-nak adott interjújában Dr. Bánsághi Zoltán, a Semmelweis Egyetem Radiológiai Klinikájának igazgatóhelyettese, aki a Magyarországon egyedülálló daganatterápiát levezénylő orvosként került be legutóbb a hírekbe. A szakemberrel beszélgettünk a személyre szabott terápiákról, az orvoslás jövőjéről, a magánegészségügy magyarországi helyzetéről. A klinikai főorvos vallja: egy társadalmi új szövetséget kellene kötni. Szerinte az alkotmányban is rögzített egészségügyi ellátáshoz való jog egy, a kormányok által kitöltött biankó csekk.

Olyan daganatterápiát végeztek a SOTE-n, amilyet még soha Magyarországon

Egy 72 éves férfin végezték el hazánkban először az úgynevezett radioembolizációs daganatterápiát, mely a hagyományos onkológiai kezelésre nem reagáló, sebészileg el nem távolítható primer és áttétes májdaganatokban szenvedőknek adhat új reményt. A társadalombiztosítás által egyedi méltányosság alapján finanszírozott beavatkozásra a Semmelweis Egyetem Radiológiai Klinikáján a Nukleáris Medicina Központtal közösen, az egyetem Onkológiai Központjával és Sugárvédelmi Szolgálatával közreműködésben, 2018. december elején került sor. A terápia jelenleg kizárólag az egyetemen elérhető Magyarországon. A speciális kezelésen átesett beteg jól van, másnap már hazaengedték.

Milliárdos uniós fejlesztés a kaposvári onkológiai centrumban

Uniós forrásból, összesen 845 millió forintból fejlesztik a kaposvári onkológiai centrum sugárterápiás és patológiai eszközparkját - tájékoztatta a konzorciumi formában megvalósuló beruházásról a Kaposvári Egyetem és a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház az MTI-t.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Állampapír mellé vagy helyett keresel befektetést? Mutatjuk a lehetőségeket!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.