Egy frissen nyilvánosságra hozott brazil kutatás kimutatta, hogy a kávézacc segítségével akár ki is lehet vonni a talajvízből az egyik leggyakrabban használt gyomirtó szert.
A brüsszeli központú belga élelmiszerügynökség (FASFC) arra figyelmeztetett kedden, hogy senki ne egye meg a kidobott karácsonyfákat, miután Gent városa éppen ezt javasolta a hulladék mennyiségének csökkentése érdekében – írja a Politico.
Európa szabályozási környezete kétségkívül a motorja a növénytermesztésben használt biológiai termékek térnyerésének, ám a kategória elfogadottsága és kereslete világszerte is növekszik – mondta el az Agrárszektornak Galyna Radzitska, a Corteva biológiai termékekért felelős közép- és kelet-európai kereskedelmi vezetője.
Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen bejelentette, hogy a gazdák tiltakozása és az EP-vel, valamint a tagállamokkal való tárgyalások elakadása miatt visszavonják a növényvédő szerek használatának 50%-os csökkentését célzó javaslatukat - közölte a HVG.
A legjelentősebb francia mezőgazdasági szervezet, az FNSEA hétfő este bejelentette, hogy mindaddig folytatódnak a három nappal ezelőtt kezdődött forgalomlassító akciók, amíg a gazdák nem kapnak "konkrét válaszokat" a reménytelen helyzetükre. A kormány még a hét folyamán bejelentéseket ígért.
A harmadik - ezúttal Dániában elvégzett - teszt is megerősítette, hogy a Szlovákiában két héttel ezelőtt vizsgált ukrán gabona az Európai Unióban betiltott, az egészségre káros növényvédőszert tartalmaz - jelentette be Samuel Vlcan szlovák ügyvezető mezőgazdasági miniszter kedden.
Az Agrárminisztérium közleménye szerint szigorú vizsgálatoknak vetették alá Magyarországon az ukrán gabonát, én nem egy esetben problémákat is találtak.
Többlettámogatásban részesülnek a kis- és közepes termelők 2023-tól - jelentette be Nagy István agrárminiszter a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének tisztújító közgyűlésén - írja a vg.hu.
Újabb szomorú felfedezést tettek a kutatók a klímaváltozás negatív hatásairól, ezúttal a méhek életkörülményeiről és fennmaradásáról. Azt találták, hogy a hőmérséklet emelkedése miatt egyre kevesebb lesz a nagyobb testű méh a világon, ez pedig az élelmiszerek beporzását is jelentősen befolyásolja – számol be a hírről a The Guardian.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Ilyen feltételekkel nem fognak békét kötni.
Négy állattartó telepen van jelen a betegség.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.
Ezt elemeztük a Checklist keddi adásában.