Csökkentek a termelői árak Németországban

Németországban a termelői árak 1,6 százalékkal csökkentek júniusban az egy évvel korábbiakhoz képest az előző havi, 2,2 százalékos éves szintű esést követően, és ezzel már a tizenkettedik egymást követő hónapban jegyeztek fel éves gyengülést - közölte a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteken. Júniusban továbbra is elsősorban az alacsonyabb energiaárak miatt következett be a csökkenés. A közbenső termékek is olcsóbbak voltak, mint tavaly júniusban, ugyanakkor többet kellett fizetni a fogyasztási és beruházási javakért.

Ideje kimondanunk: Magyarország egy új függőséggel küzd

Ideje kimondanunk: Magyarország egy új függőséggel küzd

Több mint 25 év telt el azóta, hogy Holger Schmieding „Európa beteg emberének” nevezte Németországot. A Dunán és a Rajnán is sok víz lefolyt azóta és most mégis ugyanezt a témát boncolgatjuk. De valóban csak a németek a hibásak a magyar ipar gyenge teljesítményéért vagy van más is a hazai folyamatok mögött?

Sorra bukkannak fel az európai hatalmak a világ másik felén – De mégis mi okuk van erre?

Sorra bukkannak fel az európai hatalmak a világ másik felén – De mégis mi okuk van erre?

A növekvő globális versenyfutás hatására az ndo-csendes-óceáni térség a nagyhatalmak figyelmének középpontjába került. A régió évtizedeken keresztül megkérdőjelezhetetlenül az Egyesült Államok befolyási övezetébe tartozott, Kína felemelkedésével viszont egyértelműen megváltozott a helyzet. Az egyre kiélezettebb versengést jelzi, hogy európai hadihajók is mind gyakrabban tűnnek fel a területen. Felmerül a kérdés, hogy mégis mi dolguk lehet a kontinens katonai hatalmainak a világ másik felén – pedig határozottan indokolt a megjelenésük, ahogy az amerikai Center for Strategic and International Sudies (CSIS) jelentése is írja.

Az IMF szerint nem gyorsul a világgazdaság

Az IMF szerint nem gyorsul a világgazdaság

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) nem változtatott idei globális gazdaságnövekedési előrejelzésén a legutóbbi, áprilisi prognózisához képest, míg a jövő évre vonatkozó globális GDP-növekedési várakozását enyhén felfelé módosította.

Rekord mértékben költene beruházásokra a német kormány

A német kabinet szerdán tervezi elfogadni a 2025-ös költségvetés tervezetét, amely rekordszintű, 78 milliárd eurós beruházásokat tartalmaz - közölték pénzügyminisztériumi források hétfőn a Reuters hírügynökséggel. 

Rossz hír érkezett: még mindig szenved az európai ipar

Rossz hír érkezett: még mindig szenved az európai ipar

Néhány hónapnyi tisztességesebb termelési adat után az euróövezetben májusban újabb csökkenés következett be, 0,6%-kal esett az ipar áprilishoz képest. Összességében ez még mindig beleillik a termelés folyamatos csökkenésének 2022 szeptemberében kezdődött trendjébe. A felmérési adatok pedig azt jelzik, hogy a feldolgozóipar fellendülése nem a közeljövőben jön el.

Leleplezték Oroszország titkos európai műveletét

Leleplezték Oroszország titkos európai műveletét

Holland kutatók jelentése szerint álhíreket és dezinformációt terjesztő, összehangolt fiókhálózatok árasztották el a közösségi média platformokat Franciaországban, Németországban és Olaszországban az európai parlamenti választások előtt. A Trollrensics tanácsadó cég által végzett elemzés megállapította, hogy számos ilyen fiókot Oroszország ukrajnai inváziója után hoztak létre, és a szavazást megelőző hetekben főként a radikális pártok mellett kampányoltak.

Több uniós ország is keményen üzent Magyarországnak

Több uniós ország is keményen üzent Magyarországnak

Litvánia kormányzata úgy döntött, hogy Magyarország Oroszországgal kapcsolatos álláspontja miatt csökkenti politikai részvételi szintjét az Európai Unió Tanácsának a magyar soros elnökség által szervezett informális rendezvényein - jelentette be Zygimantas Pavilionis, a litván parlament külpolitikai bizottságának elnöke újságíróknak nyilatkozva pénteken. Svédország is hasonló lépésre készül a jelek szerint, és más országok is ezzel fenyegetnek. Közben a német külügyminisztérium jelezte: Magyarország soros EU-elnökségének első 12 napja alatt jelentős károkat okozott.

Orosz merényletet hiúsítottak meg Németországban, úton az első F-16-osok Ukrajnába – Háborús híreink csütörtökön

Orosz merényletet hiúsítottak meg Németországban, úton az első F-16-osok Ukrajnába – Háborús híreink csütörtökön

Az Oroszország jelentette fenyegetésre válaszul az Egyesült Államok 2026-tól nagyobb hatótávolságú rakétákat telepít Németországba – jelentette be a két ország a washingtoni NATO-csúcson. A NATO-tagállamok abban is megállapodtak, hogy az elkövetkező egy évben összesen 40 milliárd euró (43,28 milliárd dollár) értékben küldenek katonai támogatást Ukrajnának, egyben kinyitották a lehetőséget Kijev számára a katonai szövetséghez való csatlakozásra. Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök válaszul Ukrajna és a NATO elpusztításával fenyegetőzött. A Bloomberg értesülései szerint Kijev még a novemberi amerikai elnökválasztás előtt békekonferenciát szeretne összehívni, amelyre már Oroszországot is várnák. Az orosz külügyminisztérium azonban csütörtökön jelezte, Moszkva nem szándékozik részt venni a békekonferencián.

Újabb európai tiltást kap a Huawei

Újabb európai tiltást kap a Huawei

2029-ig nagyrészt kizárnák az 5G mobilhálózat kritikus rendszereiből a kínai beszállítókat, mint például a Huawei és a ZTE, de egy átmeneti lépéssel már 2026-tól tilos lenne szerződni a cégekkel Németországban.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kongatják a vészharangot: olyan folyamat zajlik, amely pusztító vírusokat szabadíthat ránk
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.