A Bayer által korábban megvásárolt Monsantót tavaly augusztusban jelenős összegű kártérítés megfizetésére kötelezte egy amerikai bíróság, miután megállapították, hogy a társaság glifozát tartalmú gyomirtója rákot okoz. Kedden egy amerikai bíróság immár a második esetben mondta ki, hogy a Monsanto gyomirtója rákkeltő, a per azonban tovább folytatódik, a bíróság megvizsgálja a Monsanto felelősségét az ügyben és ezt követően kerülhet sor az esetleges kártérítés megállapítására. A Bayer ellen több mint tizenegyezer pert indítottak a glifozát tartalmú gyomirtók káros hatásai miatt, a befektetők pedig alaposan megijedtek az újabb elvesztett pertől, a Bayer árfolyama 11,5 százalékot zuhant ma.
Új eljárás indulhat a német Bayer AG vegyipari vállalat által megvásárolt amerikai Monsanto tengerentúli gyomirtó-ügyében egy szerdai bírósági döntés értelmében. A hírre jelentősen emelkedik a Bayer-részvény árfolyama.
A hét elején hatalmasat estek a Bayer részvényei, miután egy amerikai bíróság 287 millió dolláros kártérítés megfizetésre kötelezte a korábban a Bayer tulajdonába került Monsantót, annak rákkeltő gyomirtója miatt. A Bayer papírjai csütörtökön tovább esnek, a piaci szereplők további bírságoktól tartanak, miután amerikai gazdák egy csoportja beperelte a Monsantót annak Dicamba nevű gyomirtója miatt.
A Monsanto vegyipari óriáscég köteles csaknem 290 millió dolláros kártérítést fizetni rákkeltő gyomirtói egyik áldozatának. Erről hozott döntést pénteken délután egy San Franciscó-i bíróság.
Az Európai Bizottság engedélyezte a Bayer német vegyipari cégnek, hogy eladja agrárvegyipari üzletágának egy részét az ugyancsak német BASF vegyipari vállalatnak, és ezzel megnyílt az út az előtt, hogy a Bayer felvásárolhassa az amerikai Monsanto céget.
Megszavazták a Monsanto részvényesei a társaság Bayer általi felvásárlását, ezzel újabb jelentős akadály hárult el a valaha látott legnagyobb német vállalati felvásárlás elől. A versenyhivatalok persze elkaszálhatják még a tranzakciót.
A Monsanto ma hivalosan is elfogadta a Bayer legutóbb tett, egy részvényre vetítve mintegy 128 dolláros felvásárlási ajánlat, az akvizíció így összességében 65 milliárd dollárt tesz ki. A tranzakcióval a világ legnagyobb vetőmaggyártó és vegyipari konszernje jön létre, közel 70 milliárd dolláros éves forgalommal.
Nem adja fel a Bayer tervét, hogy a Monsanto felvásárlásával létrehozza a világ legnagyobb, vetőmagot és növényvédő szereket gyártó cégét. A Bloomberg értesülései szerint megint az ajánlati ár emelésére készülnek.
A Bayer bejelentette, hogy előrehaladott tárgyalásokat folytat a Monsanto felvásárlásáról, és ismét megemelte ajánlati árát - írja a Wall Street Journal.
A Monsanto tegnap hivatalosan is visszautasította a Bayer legutóbb tett, mintegy 65 milliárd dolláros felvásárlási ajánlatát, mondván az új ár is alulértékeli a vállalatot - írja a Marketwatch.
Hiába kosarazta ki a vetőmagokat és növényvédő szereket gyártó cég, a Bayer nem tett le arról, hogy felvásárolja a Monsantót. Utóbbi részvényárfolyama 3% fölötti pluszba lendült a hírre, miszerint most új ajánlatot nyújtott be érte a Bayer.
Korábban a Bayer tett ajánlatot az amerikai vetőmaggyártó Monsantora. A felvásárlás végül nem valósult meg, most azonban a Monsanto jelezte, hogy érdeklődik a német BASF agráripari ágazata iránt.
A Reuters értesülései szerint a vetőmagokat és növényvédő szereket gyártó Monsanto el fogja utasítani a Bayer által tett 62 milliárdos felvásárlási ajánlatot. Bár a cég szerint a tranzakció nem sértene meg semmilyen trösztellenes szabályt, kevésnek tartja a kínált vételárat, pedig az a jelenlegi részvényárfolyamhoz képest 15%-os prémiumot jelentett volna.
62 milliárd dolláros felvásárlási ajánlatot tett a Bayer a vetőmagokat és növényvédő szereket gyártó Monsantóra, ami közel 40 százalékos prémiumot jelent. A hír nem meglepetés, a közelmúltban felröppentek már hírek az akvizícióról.
Megkörnyékezte a Bayer a növényvédő szerek és vetőmagok gyártásával foglalkozó Monsantót - írja a Marketwatch. A tervezett felvásárlásról a közelmúltban már lehetett hallani, a tranzakció részletei egyelőre nem ismertek.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Az államadósság rakétán ül, közben meg a politikai helyzet nagyon feszült.
Risk on üzemmódba kapcsoltak a befektetők.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
A hitelezőkkel. Különben indul a kellemetlen szakasz.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.