A MicroStrategy, amely a bitcoin legnagyobb vállalati tulajdonosa, csütörtökön bejelentette, hogy részvényeit 10 az 1 arányban fogja felaprózni. A vállalat célja ezzel a lépéssel az, hogy részvényeit elérhetőbbé tegye mind a befektetők, mind pedig a munkavállalók számára - számolt be a CNBC.
A BlackRock iShares Bitcoin ETF (IBIT) kevesebb mint két hónapos fennállása alatt több bitcoint halmozott fel, mint amennyivel a MicroStrategy rendelkezik - írja a Yahoo Finance.
Nagyot ugrottak a tegnapi tőzsdei kereskedésben a kriptovaluták mellett a kapcsolódó vállalatok, így a kriptotőzsdék és egyes bankok részvényei is, miután az amerikai tőzsdefelügyelet a befektetők által vártnál enyhébb szabályozói lépést javasolt a kriptotérre vonatkozóan. A szektor egyre javuló megítéléséhez az a körülmény is hozzájárulhatott mostanában, hogy a nagy intézményi befektetők is egyre hangsúlyosabban építik kitettségeiket a vonatkozó vállalatokban.
A MicroStrategy egy kis tech cég, amelyik mert nagyot álmodni, és jelen állás szerint jó nagy hülyeséget csinálni: minden pénzüket, és még annál is többet bitcoinba fektettek, amin most jókora, de nem realizált veszteséget értek el. Ők még mindig hisznek a nagy feltámadásban.
A Michael Saylor által irányított üzleti intelligencia szoftvercég, a MicroStrategy korábban megígérte, hogy a birtokában lévő mintegy 130 000 bitcoinból soha nem ad el egyet sem. A kriptopiaci esés közepette sem változtatott hozzáállásán a cégvezér, az előzetes adatok alapján pedig brutális mínuszban nyithat a bitcoin-proxyként is értelmezhető részvény árfolyama, miután a margin callok miatt kezdtek el aggódni a befektetők.
A MicroStrategy vezérigazgatója, Michael Saylor szerint még komoly felhajtó erő lehet a legjelentősebb kriptovaluta mögött. A szoftvercég teljes bitcoin-állománya jelenleg 114 04 darab, az aktuális árfolyamon számolva ez a mennyiség nagyjából 7,6 milliárd dollárt ér.
Pár nappal azután, hogy az üzleti intelligenciával foglalkozó MicroStrategy bejelentette, hogy a bitcoin-felvásárlás finanszírozása érdekében 500 millió dollár értékű kötvényeladást hajtott végre, a mai napon Michael Saylor, a cég vezérigazgatója megerősítette, hogy a tervezett vételt végrehajtották, és a vállalat 13 005 bitcoint vásárolt 37 617 dolláros átlagáron, összesen 489 millió dollár értékben.
A Michael Saylor által irányított üzleti intelligencia szoftvercég, a MicroStrategy nemrég bejelentette, hogy a bitcoin-felvásárlás finanszírozása érdekében 500 millió dollár értékű kötvényeladást hajtott végre, továbbá a cég azt is közölte, hogy akár 1 milliárd dollár értékű részvényt is eladhat a közeljövőben, hogy még többet vásárolhasson a legjelentősebb kriptovalutából.
A MicroStrategy vezérigazgatója, Michael Saylor által vezetett Bitcoin Mining Council csütörtökön rajtolt, a társaság célkitűzései között szerepel többek között a bitcoin bányászat során az energiafelhasználás átláthatóságának, illetve a fenntartható bányászatnak a kialakítása és az elősegítése. Elon Musk, aki a múlt hónapban felfüggesztette a Teslánál a bitcoin elfogadását, nem vesz részt a fórumon.
Az üzleti intelligenciával és mobil szoftverfejlesztéssel foglalkozó MicroStrategy részvénye 2,7 százalékot esett a mai kereskedés első órájában, a kereskedés előtti adatok alapján azonban ennél jóval nagyobb mínuszra lehetett számítani. Az esés annak tudható be, hogy a szoftvercég figyelemreméltó bitcoin-kitettséggel rendelkezik, a kriptodeviza pedig komoly zuhanást szenvedett el Elon Musk twitteres aktivitásának köszönhetően. A relatíve alacsony bitcoin-árfolyamot újabb vételi lehetőségként értelmezte a szoftvercég, mintegy 15 millió dollár értékben be is vásároltak a kriptodevizából.
A Microstrategy eddig sem aprózta el a bitcoinnal kapcsolatos befektetéseit, és már korábban is sokat vásároltak a kriptopénzből, de most újabb egy milliárd dollárt költöttek el rá. Ezzel jelenleg már több mint 90 ezer darab bitcoinnal rendelkeznek, amiket átlagosan 24 ezer dollárért vettek, vagyis eddig nem volt rossz befektetés.
A bitcoin mostani ralijával kapcsolatosan gyakran érvelnek azzal a kriptodeviza hívei, hogy a 2017-es száguldással ellentétben most sokkal jelentősebb az intézményi befektetői részvétel, mint annak idején volt. Ennek egy ékes példája a MicroStrategy nevű üzleti intelligenciával és mobil szoftverfejlesztéssel foglalkozó cég, amely tavaly nyáron nagyot húzott azzal, hogy a készpénzállományának egy jelentős részét bitcoinná konvertálta. A vállalat azóta sem állt le, folyamatosan veszik tovább a kriptopénzt, a részvényeinek árfolyama pedig az elmúlt hetekben-hónapokban a bitcoinnal együtt valósággal felrobbant – tegnap újabb vásárlás történt, ezúttal 10 millió dollár értékben.
A bitcoin mostani ralijával kapcsolatosan sokszor elhangzott már, hogy abban más a 2017-es száguldástól, hogy most az intézményi befektetői részvétel jóval magasabb, mint akkor. Ennek az egyik iskolapéldája a Microstrategy nevű (korábban) üzleti intelligenciával foglalkozó cég, amely nagyot húzott tavaly nyáron azzal, hogy a készpénzállományának egy részét bitcoinná konvertálta. A vállalat azóta sem állt le, tovább vette a kriptopénzt, a részvényeinek árfolyama pedig a bitcoinnal együtt felrobbant. Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy a Microstrategy egy befektetési gépezetté vált az intézményi befektetők számára, akik közül a Morgan Stanley már 10 százalékos részesedéssel rendelkezik a cégben.
Összehúzzák a nadrágszíjat.
Első köben az Európán kívüliekre vonatkozna a szigorú szabály.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
Még folynak az egyeztetések.
Befutott a decemberi adat.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.