A kínai űrprogram ambiciózus tervekkel készül a Mars meghódítására. A Tianwen-3 küldetés, amely eredetileg 2030-ra volt tervezve, már 2028-ban elindulhat. Liu Jizhong, a misszió vezető tervezője egy nemzetközi űrkutatási konferencián jelentette be, hogy céljuk mintegy 600 gramm marsi talajminta visszahozatala a Földre - írta a South China Morning Post.
Szimulációk szerint a NASA 2021-ben indult aszteroidaeltérítő küldetése során véletlenül létrehozhatott egy meteorzáport, amely a Marsot és a Földet is elérheti. Az űrben sodródó részecskék a kutatások szerint hét év alatt érhetik el a Földet, azonban várhatóan túl kicsik ahhoz, hogy azok meteorként megfigyelhetőek legyenek - írta meg az IFLScience.
Az élelmiszeripari szektor újabb jelentős fúzióra készül, a Mars bejelentette, hogy megvásárolja a Kellanova nevű vállalatot, ami az idei év egyik legnagyobb üzletének ígérkezik. A tranzakció révén két meghatározó szereplő egyesül - írta a Bloomberg.
Folyékony vízkészletet fedeztek fel a Marson tudósok, mélyen a bolygó sziklás külső kérgében – írja a BBC.
A jövőbeli, embereket is szállító Mars-expedíciókra készülve sokat foglalkoztatja a tudósokat a bolygó lehetséges terraformálása. A Chicagó-i Egyetem kutatói egy új ötlettel álltak elő a probléma megoldására: javaslatuk szerint apró vas- és alumíniumforgácsot juttatnának a Mars légkörébe, amellyel az élethez megfelelő hőmérsékletűvé tehetnék a fagyos égitestet - számolt be a New Scientist.
A Mars, az édességek, élelmiszerek és állateledel termékek konglomerátuma, tárgyalásokat folytat a Magyarországon is népszerű Pringles chips, valamint a Pop-Tarts gyártója, a Kellanova megvásárlásáról. Ez lehet az év egyik legnagyobb felvásárlása.
A NASA Perseverance marsjárműve olyan sziklát talált a vörös bolygó felszínén, amely a kutatók szerint akár ősi élet jeleit is hordozhatja. A "Cheyava Falls" becenevű szikla évmilliárdokkal ezelőtt élő mikrobákat tarthatott fenn - írja a New Scientist.
Május végén váratlan felfedezés történt a Marson, miután elemi ként találtak a bolygó felszínén. A felfedezés egy véletlennek köszönhető, ugyanis a Curiosity áthajtott egy sziklán, amely összetörött a kerekei alatt - számolt be a HVG.
Véget ért a NASA egyéves szimulációja, amely során négy önkéntes élt 12 hónapon keresztül egy marsi viszonyokat modellező környezetben - számolt be az AP News.
Egy Mars körül keringő űrszondának eddig soha nem látott részletességgel sikerült lefotóznia az Aganippe Fossa nevű kanyont vörös bolygón. Ugyan szurdok már közel egy évszázada ismert a csillagászok körében, egyelőre csak feltételezések vannak arról, hogyan jöhetett létre. Most először nyílt lehetőség arra, hogy ilyen közeli és részletes felvételeket készítsenek a képződményről - számolt be az IFLScience.
Tudósok egy szuperellenálló sivatagi mohafajt azonosítottak Kína nyugati részén, amely a feltételezések szerint segíthet fenntartani a lehetséges Mars-kolóniákat - derült ki a Kínai Tudományos Akadémia tanulmányából.
Az amerikai M142 HIMARS rakéta-sorozatvető ukrajnai sikerein felbuzdulva a fegyvert fejlesztő Lockheed Martin összefogott az európai fegyvergyártó óriás Rheinmetall-lal, és a MARS rakétatüzérségi rendszer legújabb verzióját.
Dél-Korea 2032-re tervezi felbocsátani első holdszondáját, és 2045-ben szeretné megvalósítani az első Marsra szállást, addig pedig 100 ezermilliárd vont (26 ezermilliárd forint) fordít űrkutatásra - jelentette be csütörtökön Jun Szogjol dél-koreai elnök az ország első űrkutatási hivatalának megalapítása alkalmából.
Interjú jelent meg egy cseh tv csatornán, melyben bemutatják azt a gyárat, amelyben az amerikai gyártmányú M270 MLRS / MARS rakéta-sorozatvetőkre megszólalásig hasonlító, felfújható „csalikat” gyártanak.
Véget ért a Marson az InSight küldetése - jelentette be az amerikai űrhivatal (NASA). Az űrhivatal szerdai közleménye szerint az InSight földi irányítócsoportja már nem tud kapcsolatba lépni a marsszondával, amiből arra következtettek, hogy napelemei végleg lemerültek.
A tudósok új bizonyítékot találtak arra, hogy folyékony víz lehet a Marson – számol be a hírről a Bloomberg.
Ukrajnában már beváltak ezek a fegyverek.
Finanszírozásról és pályázati lehetőségekről is szó volt a Portfolio novemberi eseményén.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?