A zűrzavar és káosz napjai jönnek, mutatjuk, mi veszélyezteti a befektetéseid és a forintot

A zűrzavar és káosz napjai jönnek, mutatjuk, mi veszélyezteti a befektetéseid és a forintot

Volatilis és turbulens héten vagyunk túl, de a következő napok még ennél is izgalmasabb fejleményeket tartogatnak a befektetők és döntéshozók számára. Kedden érkezik az MNB első kamatdöntése Varga Mihály elnöksége alatt, miközben részletes képet kapunk a költségvetés állapotáról is. A világból sorra jelennek meg a friss bmi-adatok, pénteken pedig érkezik a Fed által leginkább figyelt PCE-inflációs mutató. Geopolitikai szinten is feszültséggel teli napok következnek: Rijádban újabb amerikai–ukrán–orosz tűzszüneti tárgyalásokat tartanak, Budapestre látogat az EU igazságügyi biztosa, Párizsban pedig ismét egyeztetnek Európa vezetői az ukrajnai katonai szerepvállalásról. A piaci szereplőknek tehát nem lesz könnyű dolguk a héten: a makroadatok és a geopolitikai hírek egyaránt nagy kilengéseket hozhatnak. Választ kapunk arra is, hogy a most elért fontos technikai szintek vagy a diplomáciai események, geopolitikai fejlemények meghatározóbbak a forint és a befektetések jövőjében.

Kritikus hét jön: ezek rengethetik meg a forintot és a befektetéseidet

Kritikus hét jön: ezek rengethetik meg a forintot és a befektetéseidet

Az amerikai tőzsdék pénteken jelentős emelkedéssel zártak, de a vezető indexek így is a negyedik egymást követő veszteséges hetüket könyvelték el, míg az európai piacokat kevésbé befolyásolta Donald Trump vámháborús fenyegetése, mivel a védelmi kiadások növelésére vonatkozó tervek miatt továbbra is optimista a hangulat. A héten a figyelem középpontjában az amerikai kiskereskedelmi forgalom és a Federal Reserve kamatdöntése áll majd, amely meghatározó lehet a piaci mozgások szempontjából. A politikai események közül kiemelkedik az Európai Tanács csúcstalálkozója, ahol versenyképességi reformokat és védelmi kiadási terveket vitatnak meg. A kérdés, hogy folytatódik-e a forint diadalmenete.

A teljes amerikai részvénypiaci leolvadás mellett még az infláció is megütheti a forintot

A teljes amerikai részvénypiaci leolvadás mellett még az infláció is megütheti a forintot

Az elmúlt hetekben új narratívák járják a piacokat. Európa költekezne, míg az USA már inkább meghúzná a nadrágszíjat, miközben Kína is mintha magára találna. Ezek pedig tektonikus mozgásokat indított el a legtöbb befektetésnél. Van azonban egy alattomos gyilkos, amely minden partit megboríthat, ez pedig az újjáéledő infláció. A héten elsősorban az amerikai és magyar inflációs adatok lesznek középpontban, de ahogy mostanában sokszor, a geopolitika bármikor a középpontba kerülhet.

Bejelzett a félelemindex, veszélyes kaszkád érheti el a forintot

Bejelzett a félelemindex, veszélyes kaszkád érheti el a forintot

A múlt héten a tőzsdéket a geopolitikai események mozgatták, különösen az amerikai–ukrán tárgyalások és Trump kereskedelmi fenyegetései. A hét eleji optimizmus péntekre szertefoszlott, miután Trump és Zelenszkij konfliktusa felerősítette a bizonytalanságot. A befektetők most az Európai Központi Bank csütörtöki kamatdöntésére, az amerikai munkaerőpiaci adatokra és a kínai politikai bejelentésekre, valamint az Európai Unió rendkívüli csúcstalálkozójára figyelhetnek majd. Ezen a héten is hullámvasútba kerülhet a forint.

Vajon folytatódhat a forint erősödése a héten?

Vajon folytatódhat a forint erősödése a héten?

A múlt héten megállt a forint hetek óta tartó erősödése, miután az orosz-ukrán békefolyamatban nem várt meglepetéseket láthattunk. Eközben az USA-ból sokkolóan rossz kiskereskedelmi adatokat láthattunk. A héten nagy kérdés, hogy tud-e folytatódni a forint erősödése. MNB kamatdöntés, sorsdöntő német reálgazdasági adatok teszik izgalmassá a hetet, ráadásul tisztázódhat az is, hogy csak egyszeri megingás volt a rossz amerikai kiskereskedelmi forgalom, vagy tényleg nagyobb a baj, mint azt sokan hitték.

Mégis hogyan állítanák meg Oroszországot?

Mégis hogyan állítanák meg Oroszországot?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy jelentős előrelépés történt az orosz-ukrán háború lezárása felé a hétvégén Münchenben megtartott Biztonsági Konferencia fejleményei alapján. A témában vendégünk volt Huszák Dániel, a Portfolio Globál rovatának vezető elemzője. A műsor második részében arról beszéltünk, hogy ismét fellángolt az Egyesült Államokban az elmúlt évek egyik legmegosztóbb belpolitikai vitája. A DEI-politika – vagyis a sokszínűség, méltányosság és befogadás – elvi szinten széles körű támogatást élveznek, de megvalósításuk egyre nagyobb társadalmi ellenállásba ütközik. Ennek részleteit Szabó Ákossal, a Portfolio Globál rovatának elemzőjével vitattuk meg.

Volatilis heteken van túl a forint, de most jöhet csak az igazi kihívás

Volatilis heteken van túl a forint, de most jöhet csak az igazi kihívás

A forint árfolyama az elmúlt héten jelentős mozgásokat mutatott, miután az ukrajnai béketárgyalásokkal kapcsolatos remények és az amerikai inflációs adatok felerősítették a piaci volatilitást. A következő napokban a befektetők figyelme az MNB keddi devizatartalék-adatára, valamint a szerdai amerikai jegybanki jegyzőkönyvre irányul, amelyek befolyásolhatják a forint és a dollár árfolyamát. Leginkább a geopolitikai fejlemények rángathatják meg a piacokat.

Nagy fejlemények jönnek az orosz-ukrán háborúban és záporozni fognak a fontos adatok

Nagy fejlemények jönnek az orosz-ukrán háborúban és záporozni fognak a fontos adatok

Az előző héten kiderült, hogy Trump elnökkel lehet alkudni, ha a vámokról van szó, de ami hasonlóan fontos fejlemény volt, hogy mintha életjelet mutatna a globális feldolgozóipar. Nagy meglepetésre óriásit ugrott az amerikai lakosság inflációs várakozása. A héten magyar és amerikai infláció, valamint egy nagyon fontos konferencia lehetnek azok az események, amelyekre leginkább figyelnek a befektetők. Utóbbi akár sorsdöntő is lehet az orosz-ukrán háború alakulása szempontjából

Megszólalt Trump, szakad a forint – De miért?

Megszólalt Trump, szakad a forint – De miért?

A mai műsorban az amerikai kormányzat által beígért vámok hatásaival foglalkoztunk. Az új vámrendszer értelmében az USA 25 százalékos vámot vet ki a Kanadából és Mexikóból érkező árukra, míg a kínai termékekre 10 százalékos vámot vonatkozik majd. A hazai befektetők számára legfontosabb devizapárok mozgásait Németh Dáviddal a K&H Bank vezető elemzőjével tekintettük át, Mohos Kristóffal a Portfolio részvénypiaci elemzőjével pedig a témának a részvénypiaci hatásait néztük végig.

Kegyetlen napok jönnek, miközben már Trump kereskedelmi háborúja rázza meg a piacokat

Kegyetlen napok jönnek, miközben már Trump kereskedelmi háborúja rázza meg a piacokat

Donald Trump vámháborúja már péntek este felforgatta a piacokat, de a valódi hatások csak a most kezdődő héten éreztethetik igazán a hatásukat. A forint is jelentős mozgásokat mutatott a dollárral és az euróval szemben, és a következő napokban több piacmozgató esemény – például amerikai foglalkoztatási adatok és az eurózóna inflációs jelentése – is befolyásolhatja az árfolyamokat. Emellett a magyar makrogazdasági adatok, köztük a külkereskedelmi forgalom és az ipari termelés alakulása is fontos szerepet játszhat a hazai befektetői hangulatban.

A héten három kamatdöntés is borzolhatja a befektetők kedélyeit

A héten három kamatdöntés is borzolhatja a befektetők kedélyeit

Donald Trump hivatalba lépése után gőzerővel kezdte el a második ciklusát. Az eredmény nem maradt el: beszakadt a dollár, szárnyaltak a tőzsdék, nagyot erősödött a forint. Az előző hét után a mostani is hasonlóan eseménydúsnak ígérkezik, hiszen több fontos kamatdöntő ülés is lesz, amely komoly mozgásokat indíthat el a devizapiacok mellett a részvénypiacokon is.

Új korszak kezdődik - Mire számíthatunk?

Új korszak kezdődik - Mire számíthatunk?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében azt elemeztük, hogy – a hétvégi bejelentések fényében is – mire számíthatunk Donald Trump beiktatását követően. Az elnök ugyanis rögtön 200 végrehajtói intézkedést hozna meg. Vendégünk volt Móró Tamás, a Concorde vezető stratégája. A második részben a lakossági megtakarítási trendekről beszélgettünk, ugyanis ezekben a hónapokban a magyarok jelentős összegben jutnak állampapírkamatokhoz. Erről Takács Pétert, a Groupama Biztosító lakossági személybiztosítás termékmenedzserét kérdeztük.

Trendtörés után is gyengült a forint, Trump beiktatása újra megrázhatja a piacokat

Trendtörés után is gyengült a forint, Trump beiktatása újra megrázhatja a piacokat

A forint árfolyama továbbra is ingadozva gyengült az előző héten az euróval szemben, a dollár erősödése továbbra is nyomást helyez a magyar devizára, amely érzékenyebbnek bizonyult a piaci hangulatváltozásokra, mint a régiós társai. A következő hetekben a forint sorsa szorosan összefügg majd a globális makrogazdasági adatokkal és Donald Trump hétfői beiktatása utáni politikai fejleményekkel, amelyek tovább árnyalhatják a piaci kilátásokat. Több fontos adatközlésre figyelünk a héten, amelyek heves mozgásokat hozhatnak a piacokon.

A forint sorsát alapjaiban meghatározó napok jönnek

A forint sorsát alapjaiban meghatározó napok jönnek

Az előző héten az amerikai és magyar tőzsdéken is jelentős mozgások zajlottak: az amerikai piacokon esés volt tapasztalható egy erős foglalkoztatási jelentés miatt, míg a BUX-index új csúcsot ért el. A forint árfolyama az euróval szemben a múlt héten erősödött, míg a dollárral szemben enyhe gyengülést mutatott. A most következő napokban kiemelten figyeljük a hazai inflációs adatokat és a nemzetközi makroadatokat, beleértve az amerikai munkaerőpiaci mutatókat és kínai GDP-adatokat. Ezek az információk jelentősen kihathatnak a forintárfolyamra is.

A héten megint az USA rúghatja ránk az ajtót

A héten megint az USA rúghatja ránk az ajtót

A múlt héten nagyot gyengült a forint a vezető devizákkal szemben, miközben az amerikai és az európai tőzsdéken a hét során inkább oldalazó mozgásokat láttunk. Az új év első teljes hete azonban már adatok szintjén is komoly meglepetéseket tartogathat, hiszen a magyar ipari termelés és kiskereskedelmi forgalom mellett számos olyan amerikai adat is érkezik, amelyeket az amerikai fogyasztó állapotáról árul el fontos információkat.

A héten legkisebb szikra is robbanást hozhat a piacokon

A héten legkisebb szikra is robbanást hozhat a piacokon

Az elmúlt héten az amerikai és európai piacok vegyes teljesítményt mutattak, miközben a forint erősödni tudott az illikvid kereskedési környezetben. Az amerikai részvényindexek pénteken visszaestek, de a heti eredményeket a Mikulás-rali iránti várakozások javították. Az új év első hete számos fontos makrogazdasági adatot hoz, beleértve a beszerzési menedzserindexeket és a foglalkoztatási statisztikákat, melyek várhatóan jelentős piaci mozgásokat generálnak.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a váratlan bejelentés: jön az új állampapír!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.