Az algériai légierő nemrégiben megkezdte a Szuhoj Szu-35-ös vadászgépek üzemeltetését az Oum Bouaghi légibázison. Algéria ezzel Oroszország, Irán és Kína után a negyedik ország lett, amely rendszerbe állította ezt a típust, miután Egyiptom visszamondta korábbi megrendelését - tudósított az Army Recognition.
Bill Blair kanadai védelmi miniszter bejelentette, hogy országa aktívan vizsgálja az amerikai gyártású F-35-ös vadászgép alternatíváit, és tárgyalásokat kezdeményez más repülőgépgyártókkal - írta a CBC News.
Portugália védelmi minisztere bejelentette, hogy az F-16-os vadászgépek leváltására nem amerikai F-35-ösöket, hanem európai alternatívát keresnek. A döntés hátterében Donald Trump közelmúltbeli kijelentései és az USA megbízhatóságával kapcsolatos kételyek állnak - tudósított a Defence Express.
Egy kínai haditengerészeti kötelék körülbelül 200 kilométeres távolságba közelítette meg Ausztrália egyik legfontosabb városát, Sydney-t. A konvoj egy Type 055-ös irányított rakétás rombolóból, egy Type 054A fregattból és egy Type 903 ellátóhajóból áll – írta meg a Bulgarian Military.
Az algériai állami televízió bejelentése szerint az ország megvásárolja az orosz gyártmányú Szu-57 Felon lopakodó vadászrepülőgépeket. Ezzel Algéria lesz az első külföldi megrendelője az ötödik generációs harci repülőgépnek. A híradás arról is beszámolt, hogy algériai pilóták már Oroszországban képzik magukat a gépek kezelésére, és a szállítások várhatóan még az idei évben megkezdődnek - jelentette a Defence Blog.
Az amerikai F-35-ös lopakodó vadászgép fejlesztése újabb mérföldkőhöz érkezett, miután a Lockheed Martin bejelentette: a harci gép képes lesz több fejlett, mesterséges intelligenciával működő pilóta nélküli repülőgép egyidejű irányítására a harctéren - írta az Eurasian Times.
Az ukrán hírszerzés által vizsgált, a frontvonal mögött lezuhant lopakodó orosz pilóta nélküli harci repülőgép (UCAV) számos nyugati gyártmányú chipet tartalmazott. A fejlett Szuhoj Sz-70 Ohotnyik-B drónban olyan neves cégek alkatrészei voltak megtalálhatók, mint az Analog Devices, a Texas Instruments vagy a Xilinx - írta meg a Tom's Hardware.
Több kínai videó is felkerült a közösségi médiába az országba érkezett Szu-57-es ötödik generációs vadászgépről. Mivel eddig szigorúan titkolták a gép tulajdonságait, nagyon kevés ilyen közeli felvétel áll rendelkezésre a lopakodóról.
November 5-én kedden a kínai Népi Felszabadító Hadsereg Légiereje (PLAAF) hivatalosan is bemutatta a J-35A lopakodó vadászgépet, valamint hozzátették, hogy hamarosan egy nyilvános légibemutató alkalmával a nagyközönség előtt is bemutatkozik a típus – számolt be a China Daily.
Egy orosz Szu-57-es lopakodó vadászgép 2024. november 3-án landolt Taijuanban, az észak-kínai Sanhszi tartományban. Ez az ötödik generációs vadászgép első kínai repülése – derült ki friss felvételekből.
Miközben az Egyesült Államok ontja a továbbfejlesztett F-35-ös lopakodókat szövetségeseinek, Dél-Korea pedig legyártotta az első KF-21-es ötödik generációs vadászgépeket, nagyon úgy tűnik, hogy az Oroszországot érintő szankciók teljesen lebénították a Szu-57-esek sorozatgyártását – írja a The Telegraph.
A roncsokról készült friss felvételek alapján nagyon úgy tűnik, hogy az Ukrajna felett, baráti tűzben megsemmisített Szuhoj Szu-70-es lopakodó drón (UCAV) egy UMPB D-30SzN siklóbombát szállított
Az Egyesült Államok és Törökország között intenzív tárgyalások folynak az orosz Sz-400-as légvédelmi rendszer ügyében. A Kathimerini görög lap információi szerint Washington egy olyan javaslatot tett, amely lehetővé tenné Ankara számára a rendszerek megtartását, de azok ellenőrzését lényegében átadná az Egyesült Államoknak - tudósított az Ekathimerini.
2001-es hadrendbe állításakor a Nebo-SZVU a világ egyik legprecízebb, katonai célokra kifejlesztett, mozgatható radarrendszere volt, ami a maga idejében a frászt hozta a NATO-ra. Egy tegnap megjelent videó azonban jól mutatja, mekkorát fejlődtek a rakéták az elmúlt években.
Egyre kiélezettebb versenyfutás zajlik Kína és az Egyesült Államok között azért, hogy melyik hatalom lesz képes előbb kifejleszteni a hatodik generációs lopakodó vadászbombázót. Peking nemrégiben egy olyan elképzelést villantott, amellyel könnyen lehet, hogy nagy előnyre tett szert a riválisával szemben - számolt be a South China Morning Post.
Vasárnap reggel tette közzé a hírt az ukrán hírszerzés, hogy drónok segítségével csapást mértek a ahtubinszki katonai repülőtérre, a támadás során pedig egy méregdrága, ötödik generációs Szu-57-es vadászbombázó is megsemmisülhetett. Az orosz Fighterbomber Telegram-csatorna is reagált a hírekre.
Kijev szerint csak a totális nyomás állíthatja meg Putyint.
A klímaváltozás újabb pusztító hatását tárták fel.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Nagyon közel volt a nemzetközi botrány.
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.