VIP szépségsarokkal és

VIP szépségsarokkal és "budget-friendly” ételekkel indul a Balaton Sound

Szerdán kezdődik a Heineken Balaton Sound: a szervezők a Portfolio-t arról tájékoztatták, hogy két nagyszínpadon, összesen féltucat zenei helyszínen indul a fesztivál Zamárdiban. A szervezők megújult VIP tematikákkal és élményekkel várják az érkezőket, az 1 km hosszú partszakasz pedig vízparti helyszínekkel, beach partikkal, valamint kényelmes lazulással várja a látogatókat.

Két hét múlva indul a Z generáció fesztiválja: tehetünk-e bármit a klímaszorongáson túl?

Két hét múlva indul a Z generáció fesztiválja: tehetünk-e bármit a klímaszorongáson túl?

Idén második alkalommal mozdul meg a Z generáció a Portfolio konferenciáján, most a fenntarthatóság kerül fókuszba a nagy sikerű tavaszi pénzügyi ismeretekkel szolgáló esemény után. A konferencia folytatása, a GEN Z FEST / GREEN arra biztosít lehetőséget, hogy a fiatalok beszélgethessenek, kérdezhessenek, javasolhassanak szakértőknek, vállalati szereplőknek. Meghívott vendégeink segítségével a generációs szakadékot áthidalva az összes résztvevő közösen gondolkodhat a legsürgetőbb környezetvédelmi kihívásokról november 9-én. Az előadók között a környezetvédelmi szervezet munkatársaitól a startup-alapítón át a bankszakemberig a legkülönbözőbb területek képviselői szerepelnek, hogy minél szélesebb körű tudásanyaggal, minél több terület fenntarthatósági dilemmáival és törekvéseivel találkozhassanak a résztvevők a CEU Downtown-ban, a PORTFOLIO GEN Z FEST / GREEN-en.

Mit kell tennünk Magyarországon, hogy még visszafordítható legyen a globális felmelegedés?

Mit kell tennünk Magyarországon, hogy még visszafordítható legyen a globális felmelegedés?

A globális felmelegedés egyre kézzelfoghatóbbá kezd válni mindenki számára, elég, ha csak a tavaly nyári kánikulára és szárazságra gondolunk. Felmerül azonban a kérdés, mekkora a mi karbonlábnyomunk Magyarországon, hogyan tevődik ez össze, illetve mikorra és milyen szintre kellene csökkentenünk, hogy elkerülhessük az éghajlat drasztikus átalakulását. A GreenDependent Delphi szakértői műhelyén elhangzottak alapján bemutatjuk azt is, milyen egyéni és társadalmi megoldások közül lehet választani ahhoz, hogy esélyét se adjuk meg a legrosszabb forgatókönyv megvalósulásának.

Fenntarthatóbbak az épületek Budapesten: az irodaházak után már pláza is kapott zöld elismerést

Fenntarthatóbbak az épületek Budapesten: az irodaházak után már pláza is kapott zöld elismerést

havi ingatlanpiaci HR, illetve a kéthavi bérbeadási tranzakciókról szóló összefoglalónk mellett, kéthavonta - most a januárt és februárt illetően - már az ingatlanok, ingatlanos cégek által kapott minősítésekről, díjakról is beszámolunk. Nemcsak energetikai minősítésekre kell gondolni, hanem olyan tanúsítványokra is, amelyek például a hotelek fenntarthatósági lépéseit értékelik. 2023. január és februárban is voltak épületek, amelyek ilyen elismeréseket szereztek: BREEAM Very Good minősítést kapott az Etele Plaza, a GTC Magyarország összes ingatlanja megkapta a kizárólagos zöldenergia-felhasználást igazoló ZÖLD100 tanúsítványt és a Millennium Gardens megkapta az Access4you "GOLD" minősítést.

Új környezettudatossági program indul általános iskolások részére

Új környezettudatossági program indul általános iskolások részére

Új szemléletformáló program indul általános iskolások számára, amelynek keretében a tanév végéig több ezer diák szerezhet ismereteket a légszennyezés okairól, hatásairól és a csökkentésének lehetőségeiről közoktatási intézményben tartandó foglalkozásokon - derült ki az Energiaügyi Minisztérium közleményéből.

Új tananyag született a fenntartható tervezésről építészeknek

Fenntartható építészet címmel 11 videótananyagot tartalmazó haladó továbbképzést állított össze a Budapesti Építész Kamara (BÉK) a Magyar Környezettudatos Építés Egyesületével (HuGBC) közösen. A tananyag bekerült a Magyar Építész Kamara ajánlott továbbképzései körébe.

ESG: az eltérített jó szándék

ESG: az eltérített jó szándék

ESG. Ez a betűszó néhány év alatt a semmiből vette be magát a befektetések világába, és ma már magára valamit is adó intézményi befektető, alapkezelő, befektetési szolgáltató legalább a kifelé történő kommunikációban, de egyre gyakrabban a valós döntéshozatali mechanizmusokban is figyelembe veszi ennek jelentőségét. Azonban az utóbbi években mintha egyre inkább fókuszt vesztene az egykor mozgalom, ma már pedig fontos adatszolgáltatói és elemzői üzlet. Mi lehet ennek az oka, miért probléma mindez, és milyen megoldások vannak a valódi társadalom- és környezettudatosság újraélesztésére?

Ezért érdemes 30 fokos vízzel mosni a ruhát 40 helyett

Ezért érdemes 30 fokos vízzel mosni a ruhát 40 helyett

Tudtad, hogy Magyarországon az energiafelhasználás 30%-a a háztartásokhoz kötődik? És azt, hogy a magasabb jövedelműek jobbak szennyezik a környezetet, mint a szegényebbek? Egyre felkapottabb téma a világon és Magyarországon is a környezetvédelem, az egyes országok és multinacionális cégek vállalásai mellett az egyének szintjén is megfigyelhető az erősödő környezettudatosság. Jó hír, hogy nem kell óriási pénzeket beleölni abba, hogy valaki csökkentse az ökológiai lábnyomát, kis odafigyeléssel ráadásul még jelentős költségektől is mentesülhet egy háztartás. Minderről Vadovics Edinával, a Greendependent Intézet szakmai vezetőjével beszélgetett elemzőnk, Árgyelán Ágnes. Podcastunkban arra is rávilágítunk, miért éri meg 30 fokon mosni a ruhákat 40 helyett.

Videó: Miért választja sok család a város helyett a vidéki, tanyasi életet?

Videó: Miért választja sok család a város helyett a vidéki, tanyasi életet?

A szabadságvágy, a városi életből való kilépés mellett praktikus okai is vannak annak, hogy sok fiatal család vidékre, kisebb falvakba költözik – számoltak be tapasztalataikról a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány Műhely című beszélgetéssorozatának legújabb részének vendégei. De milyen előnyei és hátrányai vannak az önfenntartó életmódnak? A műsor szerkesztői Sipos Mihály és Forrai Mária segítségével járták körbe a vidéki, önellátó életmód kérdéseit.

Eget rengető változás az építőiparban: már nem csak a gyors termelésről és hatékonyságról van szó

Eget rengető változás az építőiparban: már nem csak a gyors termelésről és hatékonyságról van szó

Számtalan újításon már túlvagyunk, de még ennél is több van kibontakozóban az építőiparban, köszönhetően a digitalizációnak és az ezáltal elérhető hatalmas elemezhető adattömegnek. De hogyan is tud hatékonyságot növelni a gyakorlatban a rengeteg adat és milyen eget rengető változásokra számíthatunk? Többek között ezekre a kérdésekre lehetett választ kapni Kaltenbacher Tamás, a HBM Kft. ügyvezetőjének a Property Investment Forumon tartott előadásában. A szakértő azt is elárulta, hogy a digitális adatokat használhatjuk a megalapozottabb döntéshozatalra, illetve a hatékonyság növelésére, és arra a kiemelten fontos célra is, hogy a környezeti kihívásokra jobb választ adjuk.

Rekord pénzek áramlanak ESG-alapokba, és ez csak most kezdődik

Tavaly 20,6 milliárd dollárnyi tőkét vonzottak be a környezeti, vállalatirányítási és társadalmi irányelveket (ESG) szem előtt tartó befektetési alapok, ami közel négyszer annyi pénz, mint amennyit 2018-ban gyűjtöttek ezek a fenntartható alapok – írja a CNBC.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megvan a nagy bérmegállapodás! Itt van, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.