Az élelmiszer-infláció visszaszorítására bevezetett árrésstop újabb feszültséget okoz a kereskedelmi láncok és beszállítóik között – számolt be a Telex. Miközben a Spar havi 1,5 milliárd forintos veszteségre hivatkozva 5 százalékos árengedményt kér partnereitől, a beszállítók egy része aránytalanságot és egységes nyomásgyakorlást emleget. A kormányzati beavatkozás hatásai messze túlmutatnak az árcsökkentésen: nőhet az infláció, sérülhetnek a beszállítói kapcsolatok, és akár munkahelyek is veszélybe kerülhetnek.
A kínai online kiskereskedelmi óriások, a Shein és a Temu bejelentették, hogy áremelésre kényszerülnek az amerikai piacon a Donald Trump által bevezetett magas vámok következtében - közölte a BBC.
Újabb terméklistát osztott meg Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, ebből kiderül, hogy március 13. és április 14. között mely termékek ára csökkent a legnagyobb mértékben az árréscsökkentés következtében.
A várakozásokat meghaladóan növekedett a kiskereskedelmi forgalom az Egyesült Államokban. Előretekintve azonban nagy kérdés, hogy a kereskedelmi háború mikor kezdi el éreztetni a hatását, hiszen a fogyasztói bizalmi indexek már nagy romlást mutatnak.
A várt 5,2% helyett 5,4%-kal nőtt az idei első negyedévben a kínai GDP, de a nominális ütem ennél alacsonyabb, tehát továbbra is deflációban van az ázsiai óriásgazdaság – derült ki a ma reggel közzétett adatokból. A márciusi ipari termelés és a kiskereskedelmi forgalom is nagyon meglódult, de mégsem örülnek igazán a részvénypiacok, sőt eséssel reagáltak, mert a gyors ütemet beárnyékolja a második negyedévben kirobbant vámháború az Egyesült Államokkal.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 2023-ban indított eljárást az egyik legnagyobb hazai üdítőital-gyártóval, és több kereskedelmi lánccal szemben, mivel a gyártó valószínűsíthetően előírta partnereinek, hogy milyen rögzített, illetve minimum-áron árulhatják termékeit. Az eljárás során olyan bizonyítékok kerültek a nemzeti versenyhatóság birtokába, melyek alapján a GVH – előzetes értesítés nélküli rajtaütések keretében – a Spar és Auchan kereskedelmi láncokat is eljárás alá vonta.
Március 13. és április 14. között, vagyis bő egy hónap alatt 872 termék ára csökkent az online árfigyelő szerint - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebookon az árrésstop eredményeit ismertetve.
Az Aldi Nord a méretgazdaságosság jobb kihasználása érdekében európai szintű központosított beszerzést tervez saját márkás és akciós termékeire, hogy javítsa jövedelmezőségét - írta a Retail Detail.
13 százalékkal növelte az AutoWallis Csoport kiskereskedelmi üzletága az új gépjármű-értékesítést a tavaly zárt nemzetközi akvizícióknak köszönhetően, miközben nagykereskedelmi üzletágának eladásai elsősorban egyedi hatások miatt csökkentek az első negyedévben - derült ki a vállalat közleményéből.
Az amerikai vállalatok sorra emelik áraikat vagy vezetnek be vámfelárakat a Trump-adminisztráció új vámtarifái miatt. A 10%-os általános vám és a Kínára kivetett akár 145%-os teher különösen sújtja az importáló cégeket, amelyek a költségek egy részét a fogyasztókra hárítják. Egyes márkák nyíltan feltüntetik a „Trump-vámot” a vásárlások során, míg mások promóciós akciókkal próbálják enyhíteni a hatást. A bizonytalan helyzet felhalmozásra és pánikvásárlásra ösztönzi a fogyasztókat.
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) a készpénzhasználatról szóló törvénytervezet módosítását kéri a kormánytól, mert a tervezet több olyan ponton is kötelezővé tenné a készpénzhasználat biztosítását, ahol arra nincs értelmezhető lakossági igény, a megvalósítás nem életszerű, indokolatlan költségekbe veri a kereskedőket, és veszélynek teszi ki a kiszállításban résztvevő munkatársakat. A tervezet mindemellett hátrányba hozza a magyar cégeket, mert a külföldiekre nem vonatkozik - közölte az OKSZ.
Az ingatlanpiaci szereplők óvatos optimizmussal tekintenek 2025-re. Van is miért: 2021 utolsó negyedéve és 2024 első negyedéve között - két és fél év alatt – a hagyományos eszközosztályokban végrehajtott ingatlanpiaci tranzakciók volumene világszinten közel 75%-kal csökkent, a rekordot jelentő 840 milliárd dolláros értékről 217 milliárd dollárra zuhant, amely a legalacsonyabb érték az elmúlt évtizedben. A magyar kereskedelmiingatlan-piac is hasonló utat járt be: a 2021-es éves 1,6 milliárd eurós értékről - kétszeri felezés – után 2024-ben 400 millió eurót tett ki az összes tranzakció, mely a 2008-as válság utáni éveket idézi.
Zsinórban harmadik éves veszteséges a Spar Magyarország - derült ki az RTL riportjából, amelyben Heiszler Gabriella, az üzletlánc elnöke nyilatkozott.
1111,6 milliárd forint forgalmat ért el 2024-ben a Spar Magyarország, ez 4,8%-os növekedést jelent az előző évhez képest. A vállalat több mint 5 milliárd forintot fordított üzlethálózata fejlesztésére, ebből két új áruházat nyitott és tizenhatot modernizált - közölte a cég.
A Walmart szerdán visszavonta az első negyedévre vonatkozó működési eredmény előrejelzését a Kínára, Vietnámra és más kulcsfontosságú beszállító országokra kivetett átfogó vámok bizonytalan hatása miatt - tudósított a Cnbc.
A SPAR 2020-ban szerezte meg először a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, és azóta már 6 termékük viseli ezt az elismerést. A hazai beszállítókkal való sikeres együttműködés egyik példája a Szarvasi Mozzarella Kft.-vel közösen fejlesztett S-Budget Mascarpone, amely szintén elnyerte a KMÉ-védjegyet.
Risk on üzemmódba kapcsoltak a befektetők.
Megnyugtató üzenetet küldött az amerikai elnök Jerome Powell menesztésével kapcsolatban.
Korábban lúzernek nevezte Jerome Powellt.
Harmadszor is indulna elnökként, noha ezt az alkotmány titlja.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.