Nagyot hibázhatott egy orosz propagandaoldal, ugyanis egy orosz drónban látta annak bizonyítékát, hogy Ukrajna mért csapást Caspian Pipeline Consortium (CPC) tulajdonában álló vezetékre – írja a Militarnyi.
Miután a kazah energiaügyi minisztérium közleményéből derült ki, hogy Magyarország kazah olajat vásárolhat idén, a kazah külügyi tárca bejelentéséből is érdekes információt tudtuk meg: eszerint uránt is vásárolhatunk az ázsiai országtól, és ennek érdekében sürgősen felállítanak a felek egy közös befektetési alapot.
Megállapodás született arról, hogy Magyarország idén teszt jelleggel kazahsztáni olajat vásárol a Barátság kőolajvezetéken keresztül – vette észre a Portfolio a kazah energiaügyi minisztérium hétfői közleményében. Erről a témáról nem tett említést tegnapi látogatása során Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, csak arról beszélt a tárca közleménye szerint, hogy a kazah kormány támogatja, hogy a Mol újabb kőolaj- és földgázmezők kitermelésében vegyen részt, és ehhez körvonalazódik egy kazah-kínai-magyar stratégiai együttműködés. Ha megindul a tesztszállítás, majd az éles szállítás, akkor azzal a Mol legalább két legyet is üthetne egy csapásra.
A Kaszpi-tenger térségéből származó olajexport jelentős csökkenésével járhat egy oroszországi szivattyúállomás elleni dróncsapás – írja a Reuters.
Az atomerőművek stabil és karbonsemleges áramforrásként kulcsszerepet töltenek be a klímavédelmi célok elérésében, azonban egyre többen figyelmeztetnek arra, hogy az uránellátás jövője egyre bizonytalanabb. A világ uránkitermelésének majdnem felét biztosító Kazahsztán ma már egyre inkább Kína és Oroszország felé orientálódik, miközben a nyugati országok is igyekeznek biztosítani saját ellátásukat - írta meg a Financial Times.
A kazah kormány támogatja, hogy a Mol újabb kőolaj- és földgázmezők kitermelésében vegyen részt, amelyhez körvonalazódik egy kazah-kínai-magyar stratégiai együttműködés is, továbbá akár az MVM egyedi technológiáját is felhasználhatják majd a leendő kazah atomerőmű építés során – többek között erről beszél hétfői asztanai sajtótájékoztatóján Szijjártó Péter.
Nemzetközi bírósághoz fordulhat Azerbajdzsán, amennyiben Oroszország nem ismeri el, hogy légvédelmük lőtte le az Azerbaijan Airlines (AZAL) utasszállító repülőgépét december 25-én – írja a The Guardian.
Azerbajdzsán egy orosz Pancír-Sz1 légvédelmi rendszer rakétájának maradványait találta meg a tavaly december végén lelőtt utasszállító romjai közt – tudta meg a Reuters.
A kazah hatóságok friss jelentése szerint az azerbajdzsáni utasszállító repülőgép 2024 decemberi tragédiájának hátterében külső behatás állhat. A baleset körülményei továbbra is tisztázatlanok, ezzel nem zárult le az azeri-orosz kapcsolatokat jelentősen megterhelő ügy - írta meg a The Moscow Times.
Oroszországot nem lehet katonailag legyőzni, Ukrajna csak azt remélheti, hogy nem veszti el a háborút a Nyugat segítségével - mondta Kászim-Jomart Tojakev kazah elnök egy interjúban, melynek részleteit a RIA Novosztyi közölte.
Ilham Aliyev azeri elnök vasárnap kijelentette, hogy az Azerbaijan Airlines (AZAL) légitársaság szerdán Kazahsztánban lezuhant gépét Oroszország területéről leadott "lövések" találták el, és azzal vádolta meg Moszkvát, hogy el akarta titkolni a szerencsétlenség valós okait. Felszólította Moszkvát, hogy ismerje el "teljes felelősségét" az ügyben.
Az Azerbaijan Airlines (AZAL) pénteken bejelentette, hogy felfüggeszti járatait több orosz városba, amíg be nem fejeződik a légitársaság Embraer 190-es repülőgépe december 25-i kazahsztáni lezuhanásával kapcsolatos vizsgálat.
Az Azerbaijan Airlines Kazahsztánban lezuhant repülőgépének túlélői megrázó részleteket osztottak meg a katasztrófáról. A szemtanúk beszámolói szerint legalább egy hangos robbanás előzte meg a gép lezuhanását, ami új megvilágításba helyezi a baleset körülményeit.
A kazahsztáni hatóságok egyelőre nem erősítették meg azokat a feltételezéseket, melyek szerint az Azerbaijan Airlines légitársaság szerdai, Kazahsztánban történt légi balesetét az orosz légvédelem okozta volna. A vizsgálat még folyamatban van, és egyelőre nem született végleges következtetés a tragédia okairól.
Az Azerbaijan Airlines repülőgépének szerencsétlenségével kapcsolatban új információk láttak napvilágot. A Reuters hírügynökség négy forrása szerint a 38 halálos áldozatot követelő légi katasztrófát egy orosz légvédelmi rendszer okozta - tudósított a Sky News.
Az Azerbaijan Airlines légitársaság szerdai repülőgép-szerencsétlensége kapcsán a NATO teljes körű kivizsgálást sürget. A Kazahsztánban történt balesetben 38 ember vesztette életét, miután az Embraer típusú utasszállító gép lezuhant Aktau város közelében. A tragédia okait egyelőre homály fedi, a nemzetközi szervezet pedig részvétét fejezte ki az áldozatok családjainak.
A mexikói drogkartellek vezetőinek elfogásáért.
Növekedési félelmek, fiskális fordulat, megosztott döntéshozók.
Kristálygömbre nem lesz szükség, alkalmazkodásra annál inkább.
Több okot is említett, ami miatt rali jöhet.
Elkészült a járványvédelmi paktum tervezete.
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.