Dél-Korea és az Egyesült Államok megállapodtak a dél-koreai Patriot rakétavédelmi rendszerek ideiglenes közel-keleti telepítéséről, ami az első ilyen jellegű átcsoportosítás a térségben - tudósított a Yonhap.
Irán állítólag visszavonja katonai személyzetét Jemenből és csökkenti a húszi lázadók támogatását az intenzív amerikai légicsapások közepette - számolt be a Times of Israel.
A Pentagon belső ellenőrzési mechanizmusa vizsgálatot indított Pete Hegseth védelmi miniszter ellen, miután kiderült, hogy a Signal üzenetküldő alkalmazáson keresztül tárgyalt a márciusi jemeni katonai csapás terveiről - tudósított a CNBC.
Valószínűleg újabb légicsapást hajtott végre az amerikai haderő a jemeni húszi lázadók ellen - írta meg az AP.
A jemeni húszi lázadó csoport szerda kora reggel közölte, hogy az elmúlt 24 órában három újabb támadást indított a Harry S. Truman amerikai repülőgép-hordozó és kísérő hajói ellen a Vörös-tenger északi részén.
A Közel-Keletre küldi Donald Trump amerikai elnök a Carl Vinson repülőgép-hordozót – írta meg a Times of Israel.
Állítólag lelőttek Jemen légterében egy amerikai MQ-9 Reaper katonai drónt – a húszi lázadók felvételeket tettek közzé az elfogás pillanatairól. Amerika hivatalos kapacitásban még nem kommentálta a veszteséget.
Légicsapást hajtott végre az amerikai haderő a jemeni húszi lázadók ellen - írta meg a Jerusalem Post.
A Newsweek számolt be arról, hogy az elmúlt napok súlyos biztonsági dilemmáit követően egy újabb botrány kezd körvonalazódni, ennek a középpontjában Pete Hegseth védelmi miniszter áll.
A héten az Egyesült Államok kormányzatának Signal-botrányától volt hangos az amerikai és a nemzetközi média. A Fehér Ház számára rendkívül kellemetlen ügy azóta sem zárult le, sőt. A Trump-adminisztráció több tagjára nézve is veszélyes és kellemetlen botrányt hétfő óta kiemelt érdeklődés figyeli, amelyet a Google Trends adatai is alátámasztanak.
Egy szövetségi bíró elrendelte a Trump-adminisztráció tagjai közötti, Signalon zajlott üzenetváltás megőrzését, miután hétfőn kiderült, hogy a nemzetbiztonsági és hírszerzési tisztviselők közé egy újságírót is bevettek az Egyesült Államok jemeni húszi lázadók elleni támadásának megbeszélésére - számolt be a Hill.
Hibának nevezte az Egyesült Államok hírszerzési főnöke szerdán, hogy egy újságíró is belekerült egy olyan zárt kormányzati kommunikációs körbe, amelyben információkhoz juthatott a jemeni húszi lázadók elleni egyik légitámadásról, de kijelentette, hogy minősített adatot ott nem osztottak meg.
Az Atlantic magazin újságírója, Jeffrey Goldberg nyilvánosságra hozta annak a Signal-csoportban zajlott beszélgetésnek a képernyőképeit, melyben amerikai tisztviselők a március 15-i, jemeni húszi lázadók elleni támadás részleteiről egyeztetnek. Mindezt azután, hogy washingtoni nemzetbiztonsági vezetők azt állították, nem ejtettek szót titkosított információkról.
A jemeni felkelőket tömörítő Anszár Allah iszlamista mozgalom katonai szóvivője bejelentette, hogy jemeni húszi lázadók ismét támadást intéztek Tel-Aviv, illetve az Egyesült Államok Vörös-tengeren lévő hadihajója ellen.
Vizsgálat indult annak kiderítésére, miként kaphatott meghívást Jeffrey Goldberg, az Atlantic magazin főszerkesztője abba a csoportba, ahol vezető amerikai tisztviselők a jemeni húszi lázadók elleni március közepi amerikai támadásokról osztottak meg érzékeny információkat.
Az évekkel ezelőtt emailhasználata miatt bírált Hillary Clinton, Donald Trump 2016-os elnökválasztási ellenfele az X közösségi platformon reagált arra, hogy a Trump-adminisztráció magas rangú tisztviselői egy titkosítatlan csetcsoportban vitatták meg a jemeni húszi lázadók elleni légicsapás részleteit, ami úgy derült ki, hogy abba véletlenül bevették az Atlantic magazin újságíróját is - írta a Hill.
Az MNB alelnökjelöltjét az Országgyűlés gazdasági bizottsága hallgatja meg.
Mozgalmas hétkezdet után újabb eseménydús napra van kilátás.
Érdekes háttérinformációk derültek ki a minapi budapesti látogatásokról.
Melegszik a tenger, olvad a jég, egyre durvább viharok jöhetnek.
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.