Az izraeli hadsereg bejelentette, hogy őrizetbe vettek egy feltételezett iráni ügynököt Szíriában, aki információkat gyűjtött az izraeli határvédelmi erőkről.
Egy kisebb szabotőrcsoport próbált meg beszivárogni Oroszország Brjanszk régiójába, de úgy néz ki, az akció kudarcba fulladt.
Romániában egy, a Fekete-tenger felett, a román államhatártól 45 kilométer távolságra észlelt azonosítatlan légi célpont miatt riasztották a vadászgépeket – közölte szombaton a román védelmi minisztérium.
Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen levelet küldött az EU tagállamok kormányaiban, amelyben javasolja, hogy fontolják meg harmadik országokban létrehozott „visszatérési központok” létrehozását. Ezzel az illegális bevándorlók gyorsabb deportálását segítené elő, amiről már most pénteken megállapodhatnak az uniós csúcson.
A határvadászok létszámában jelentős fluktuáció tapasztalható, derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) által a Magyar Hangnak szolgáltatott adatokból.
Donald Tusk, Lengyelország miniszterelnöke, éles fordulatot vett az EU migrációs politikájában, amikor bejelentette, hogy Lengyelország ideiglenesen felfüggeszti a menedékjog iránti kérelmek befogadását a Fehéroroszországból érkező migránsoktól. A hétvégi uniós csúcson pedig igyekszik szigorúbb EU-s fellépést elérni.
A lengyel kormány a menedékjog ideiglenes felfüggesztését fontolgatja az illegális bevándorlás visszaszorítása érdekében. A döntés a Fehéroroszországgal fennálló feszültségek közepette született meg, miután Varsó azzal vádolja Minszket, hogy szándékosan irányít migránsokat a lengyel határra.
Tegnap bejelentette a litván védelmi minisztérium, hogy sárkányfogakat telepítenek az orosz határra, ma pedig videót tettek közzé, melyben újfajta, harcjárművek elleni védelmi mechanizmussal kísérleteznek.
Az Európai Unió tagállamai már egy új, hatékonyabb kiutasítási rendszerrel egészítenék ki a nyáron elfogadott migrációs paktumot. Annak ellenére, hogy a dokumentum sok szempontból megfelel a korábbi javaslatoknak, a visszatoloncolásra és határellenőrzésekre vonatkozó további szigorítási javaslatokról tárgyalnak. Magyarország, miközben hivatalosan is bejelentette, hogy nem kíván részt venni az új uniós menekültügyi rendszerben, újabb konfliktusokat generálhat Brüsszellel, hiszen a jogszabályok módosításához a többi tagállam egyhangú beleegyezése szükséges.
Magyarország hivatalosan is kérvényezi kimaradását az Európai Unió új menekültügyi és migrációs szabályozásaiból. Ylva Johanssonnak, az Európai Bizottság belügyi biztosának írt levelében a kormány jelezte: amennyiben szerződésmódosításra kerül sor, Magyarország a jövőben nem kíván részt venni az uniós menekültügyi rendszerben. – jelentette be Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter hétfőn. Mindez egy újabb konfliktust mérgesíthet el Brüsszellel: a tagállamok és az EP is szükséges a szerződésmódosításhoz, amíg ez nem történik meg, nincs esély a kimaradásra.
Budapestre látogat ma Andrij Sibiha, Ukrajna külügyminisztere – írja az Ukrainszka Pravda.
A republikánus elnökjelölt, Donald Trump szombaton Wisconsinban tartott kampánybeszédet, ahol fokozta bevándorlóellenes retorikáját és személyeskedő megnyilvánulásokat tett Kamala Harris alelnök ellen - jelentette a The Guardian.
Új videó kering orosz-ukrán háborúval foglalkozó közösségi oldalakon, melyeken az látható, hogy egy ukrán gépesített alakulat áttöri az Oroszországi Föderáció határát Novij Put térségében, Kurszk megyében. Az ukrán alakulat hatástalanítja az aknamezőt, elmozdítja a sárkányfogakat és érdemi ellenállás nélkül betör az ellenséges országba.
Egyelőre nem született döntés arról, hogy ukrajnai hosszú hatótávolságú rakétákat vethessen be orosz területen. Erről a brit kormányfő és az amerikai elnök tárgyalt. Az orosz külügy szerint azonban a döntés már megszületett és az pozitív Ukrajna számára. Az Egyesült Államok ugyanakkor jóváhagyta az F-35-ös típusú lopakodó vadászrepülőgépek eladását Romániának. Dmitrij Medvegyev közben újabb fenyegetést küldött.
Az amerikai politika egyik örök érvényű bölcsessége, hogy az elnökjelöltek mérsékelni szokták programjukat az őszi választás előtt, azután, hogy a párton belüli előválasztáson jóval markánsabb álláspontokat fogalmaznak meg – valahogy mégis muszáj kitűnni az egymással nagyrészt egyetértő politikusok tömegéből. A jelöltek középre mozgása azzal az egyszerű okkal magyarázható, hogy az előválasztáson az inkább bal- vagy jobbra húzó szavazóbázisukat kell meggyőzniük, míg az általános választáson az ideológiai centrum és a pártfüggetlenek felé igyekeznek gesztusokat tenni az ott összeszedhető voksokért cserébe. Jóllehet a demokrata oldalon Kamala Harris nem az előválasztási győzelmének hála került fel a szavazólapra (hiszen azt a hivatalban lévő elnök, a jelöltségtől visszalépett Joe Biden nyerte), az alelnök így is számos kiigazítást tett a korábbi álláspontjait illetően. A republikánusok ezt fel is hánytorgatják neki nap mint nap, ám ettől függetlenül Donald Trumpot sem kell félteni ez ügyben, aki már-már hobbit űz abból, hogy egyik nap A-t, míg másik nap B-t mond.
Az elmúlt napokban a magyar kormány bejelentette, hogy az Európai Bizottság jelentős összeggel tartozik Magyarországnak a határvédelmi költségek megtérítése céljából, amelyeket az ország az elmúlt évtized során a saját költségvetéséből fedezett. A magyar fél szerint az Európai Bizottság körülbelül 2 milliárd euróval tartozik az országnak, így nem hajlandó kifizetni a kötelezettségszegési eljárásban, majd az erről Európai Unió Bírósága által hozott ítélet szerint megtérítendő 200 millió eurós bírságát. Az Európai Bizottság jelezte, a magyar kormány már kapott forrásokat, a gigabírságot pedig késedelmi tételekkel együtt hajtják be.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
2026-ra elfüstöl az összes típus.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?