Két hét múlva, augusztus 10-én indul a 2023-as sziget: Magyarország egyik legnagyobb rendezvényén tavaly 200 ezernél is többen vettek részt - ez 450 ezer fizető látogatót jelent - a hivatalos jegyeladási statisztikák pedig azt mutatják, hogy idén is nagy az érdeklődés a fesztivál iránt. A Portfolio heti podcastjében Kádár Tamással, Sziget Zrt. ügyvezetőjével, a rendezvény főszervezőjével beszélgettünk, aki elmondta, hogy meglepően sok fesztiválozó érkezik a világ másik feléről, Új-Zélandról vagy Ausztráliából is.
Tavasszal írtunk már róla, hogy az Óbudai-szigeten hasznosulhatnak újra az elbontott Déli összekötő vasúti híd elemei, ezúttal azonban a Magyar Építők azt is megírta, hogy ki lesz a projekt tervezője.
Márciusban a kormány rendelettel eladta a Petőfi Irodalmi Múzeumnak (PIM) az óbudai Zichy-kastélyt és a Hajógyári-sziget több mint 30 hektáros déli részét. A tervek szerint a sziget ezen részén hozzák létre a popkulturális központot, amihez első körben a meglévő épületeket alakítanák át, erre a kormány 23 milliárd forintot biztosított - írja a Népszava. A tervek kapcsán a PIM igazatója, Demeter Szilárd is megszólalt.
Az Óbudai-szigeten hasznosulhatnak a most elbontott Déli összekötő vasúti híd elemei - tette közzé Vitézy Dávid, közösségi oldalán. A projekt tervezésében Bús Balázs, korábbi óbudai polgármester javaslatai is segítettek újszerű megoldásokat találni.
Kiemelt nemzeti érdek a Hajógyári-sziget közcélú hasznosításának fenntartása és fejlesztése, a terület átfogó hasznosításának érdekében ezért a terület 2015 és 2018 közötti, közösségi és kulturális célú fejlesztését bemutató koncepció készül, jelent meg a Magyar Közlönyben.
Már csak egy lépés, és a többi védő hátában az orosz hadsereg.
Miután felhívták rá a figyelmét.
Így változtak tavaly óta az árak.
Nem fizetett a magyar vállalkozó.
Mire elég a 150 ezer forint.
Donald Trumpon is múlhat a magyar bank árazása.