Fél évszázadon belül eltűnnek a gleccserek Ausztria hegyvidékéről. Az Osztrák Alpesi Klub mérései 93 gleccser gyors zsugorodását mutatják az elmúlt 3 évben - írja az Euronews.
Régóta ismert tény, hogy India és Kína nem ápol egymással túl jó viszonyt. A rivalizálásnak számos területe van, a tengeri hajózási útvonalak ellenőrzésétől kezdve a hegyvidéki határvitákon át egészen az alapvető természeti erőforrásokhoz való hozzáférésig. Ez utóbbi az, amely egy kevésbé ismert pontja a két nagyhatalom közötti versenyfutásnak, pedig egyre fontosabb szerepet kaphat a jövőben. Peking eddig még nem villantotta meg az összes lehetőségét a tibeti és himalájai vízkészletek elzárásával, de ennek már csak a veszélye is arra kényszeríti Újdelhit, hogy alternatív megoldásokat keressenek. Ebben pedig egyelőre nem állnak túl jól.
Grönland gleccserei gyorsuló ütemben olvadnak - ezt igazolta a Koppenhágai Egyetem kutatóinak tanulmánya, amely a Nature Climate Change című folyóiratban jelent meg pénteken.
A nepáli hegyek jégtakarójának közel egyharmada elolvadt az elmúlt három évtized alatt a globális felmelegedés következtében - hívta fel a figyelmet António Guterres ENSZ-főtitkár hétfőn Nepálban.
A globális felmelegedés miatt az óceánok elérték az eddigi legmagasabb felszíni átlaghőmérsékletüket, megdöntve a 2016-os csúcsot - írta pénteken az Európai Unió Föld-megfigyelési programja, a Kopernikusz adatait ismertetve a BBC hírportálja.
Ezen a nyáron Németország elvesztette még megmaradt gleccserei egyikét, a Schneeferner déli ágát.
Tudósok egy csoportja ijesztő figyelmeztetést adott ki, mivel egy Florida méretű gleccser, a Thwaites-gleccser, becenevén "a végítélet gleccsere" az összeomlás határán van, illetve ahogy a tudósok fogalmaznak, már csak "körömmel kapaszkodik". Ha a gleccser teljesen elolvadna, a tengerszint háromtól akár tíz lábig is emelkedhetne.
Az 1930-as évek eleje óta Svájc 1400 gleccsere már a felére olvadt, és a jég olvadása a globális felmelegedés közepette gyorsul - erről számolt be egy hétfőn közzétett új tanulmány.
Több mint 2000 év után került felszínre egy jég borította svájci hágó, a Glacier 3000 gleccserrégió területén található Zanfleuron.
Kína átlagos talajhőmérséklete az elmúlt 70 évben sokkal gyorsabban emelkedett, mint a globális átlag, és a jövőben is folytatódik a tendencia, mivel az éghajlatváltozás kihívásai egyre nagyobbak - számolt be róla a Reuters.
Sokan a világ harmadik sarkköreként emlegetik a Himaláját és az ottani gleccsereket, egy friss kutatás azonban nagyon aggasztó trendre hívta fel a figyelmet: a gleccserek az utóbbi négy évtizedben tízszer gyorsabban olvadtak a Himaláján, mint az előző hét évszázadban – számol be a hírről a CNBC.
Nagy-Britannia az Antarktisz egy olvadó gleccserét Glasgow-gleccsernek nevezi el a skót városban vasárnap kezdődött globális klímakonferencia céljaira emlékeztetve.
Négy év alatt egy méterrel alacsonyabb lett a Mont Blanc, az Alpok legmagasabb hegye a szakértők legújabb mérései szerint.
Mintegy 57 százalékkal gyorsabban olvad a Föld jege, mint három évtizeddel ezelőtt egy hétfőn megjelent tanulmány szerint.
A Kínai Tudományos Akadémia Északnyugati Intézetének kutatói augusztusban a Szecsuán tartományban található Dagu gleccser egy 500 négyzetméteres területét ökotextillel borították be. Két és fél hónappal később a tudósok megállapították, hogy a beborított területből egy méterrel kevesebb tűnt el, mint a nem lefedett régióból.
Megdőlhetett a Földön a melegrekord és rekordmennyiségű jég olvadt el Grönlandon, miközben Kaliforniában ismét bozóttüzek pusztítanak - derül ki az InfoRádió hírösszefoglalójából.
Mi kell az árak csökkentéséhez?
Így gondolkodhat Donald Trump?
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A BRICS-tagság felé fordul az ország az EU-csatlakozás elhúzódása miatt.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.