Közeleg az év vége, lassan elkezdhetjük tervezgetni jövő évi utazásainkat. Lesznek még az elmúlt egy-két évet meghatározó bosszúutazások (revenge travel) vagy munkanyaralások (workcation)? Az Expedia, a Hotels.com és a Vrbo foglalási adatai, valamint egy húszezer utazó körében végzett globális fogyasztói felmérés alapján a Forbes előrejelzéseket készített arról, hogy melyek lesznek 2024 legfontosabb utazási trendjei.
A 408 milliárd forintra értékelt MPF Holding, a 361 milliárdos Docler Holding és a 320 milliárd forintra becsült Bonafarm csoport lett a három legértékesebb magyar cég a Forbes friss százas listáján.
Megölték Pava LaPere-t, egy 26 éves tech-startup alapító-vezérigazgatóját. LaPere a Forbes 30 legígéretesebb fiatal tech-vállalkozójának listáján is szerepelt.
Az elmúlt egy évben Cristiano Ronaldo volt a legjobban kereső sportoló, több mint 46 milliárd forintnak megfelelő összeget vihetett haza.
Az egyik leggazdagabb magyar milliárdos szerint olyan gyárakat kell Magyarországra hívni, amiből a magyar cégek profitálhatnak és az akkumulátorgyár nem ilyen – írja a Forbes.
Megjelent a Forbes legújabb milliárdoslistája, amelyből kiderül, hogy a leggazdagabb magyar becsült vagyona már meghaladja az 500 milliárd forintot, ami új rekordot jelent. A lista élén azonban idén nem Mészáros Lőrinc áll, aki négy egymást követő évben uralta a dobogó tetejét.
Hamarosan új tulajdonosa lehet a Forbes magazinnak, miután a kiadó tárgyalásokat folytat egy családi irodákból és külföldi befektetőkből álló konzorciummal- írja a Bloomberg.
A Forbes kiszámolta, megközelítőleg milyen számban, és milyen értékben veszett oda orosz hadianyag azóta, hogy Moszkva 6 hónapja támadást indított Ukrajna ellen. A Forbes beszámolóját a Kyiv Independent szemlézte.
Egy kínai állami vállalat felvásárolná a Forbes amerikai üzleti magazint 630 millió dollárért – jelentette a The Washington Free Beacon című konzervatív hírportál.
Kijött a Forbes idei évi dollármilliárdos rangsora, a világ leggazdagabb embereiről és arról, hogy két magyar is felkerült a listára, ebben a cikkben számoltunk be. Mostani írásunkban azt nézzük meg, kik azok a fiatalok, akik 30 év alatti koruk ellenére már dollármilliárdosnak mondhatják magukat. Összegyűjtöttük azt is, hogy kik a világ leggazdagabb női.
Kihozta a Forbes szokásos milliárdos rangsorát, ezúttal 2022-re. A lista idén 2668 dollármilliárdosból áll, amelyre Magyarországról is felfértek ketten. Ők Csányi Sándor és Mészáros Lőrinc.
A Binance Holdings, amely a világ legnagyobb kriptotőzsde-üzemeltetője a kereskedési volumen alapján, 200 millió dollárnyi befektetéssel szerez részesedést a Forbes magazin kiadójában. Az üzlet létrejötte esetén a Forbes egyik legnagyobb befektetőjévé válna a Binance.
Váratlanul elhunyt az egyik hazai autós startup, a Commsignia társalapítója és vezérigazgatója, Kovács József – írja a Forbes.
Amerika leggazdagabb, önerőből gazdagodott nőinek jelentősen, 31 százalékkal gyarapodott a vagyona az elmúlt egy évben a részvénypiaci szárnyalás közepette – derül ki a Forbes friss, immár hetedik alkalommal elkészített listájából az Egyesült Államok legvagyonosabb nőiről. Az összesített vagyonuk eléri a 118 milliárd dollárt és soha nem volt köztük még annyi milliárdos, mint most, többek között Rihanna vagyona is átlépte az egy milliárd dollárt. Összefoglaltuk a lista legizgalmasabb változásait és bemutatjuk Amerika 10 leggazdagabb nőjét, akik önerőből lettek milliárdosok.
A 2017-ben alapított Fenty Beautynak köszönhetően ma már Rihanna is elmondhatja magáról: dollármilliárdos lett – számol be a hírről a Forbes.
Nemrég számoltunk be arról, hogy két magyarnak, Mészáros Lőrincnek és Csányi Sándornak is sikerült felkerülnie a Forbes friss, dollármilliárdosokat felvonultató listájára. Az adatok között azonban vannak más érdekességek is: a legfiatalabb dollármilliárdos például egy 18 éves német férfi, de a legfiatalabb női milliárdos is európai.
Cikkünket folyamatosan frissítjük az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Végére járnak a kiszivárogtatásnak.
Fokozódik a kínai-indiai verseny.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.