A múlt héten emelkedett a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) csütörtökön a honlapján.
A múlt héten enyhén emelkedett a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) csütörtökön a honlapján. Az influenza A vírusa örökítőanyagának szennyvízben mért országos átlagkoncentrációja viszont csökken.
A Kongói Demokratikus Köztársaság délnyugati tartományában egy ismeretlen betegségben 143 ember halt meg, tudta meg a Reuters.
A kutatók egyre közelebb kerülnek a Covid-fertőzést követő hosszútávú tünetek hátterében álló mechanizmusok megértéséhez. A The Conversation nevű tudományos portál elemzése összeszedte, hogy a jelenlegi kutatási eredmények szerint mi állhat a hosszú Covid hátterében.
Emelkedik Magyarországon a légúti fertőzésekkel orvoshoz fordulók száma, elsősorban a koronavírus és az influenzavírus fertőz - derül ki az NNGYK heti jelentéséből. Bár a Covid-19 és az influenza tünetei nagyon hasonlóak, de van különbség, aminek megértése csökkentheti a terjedést, és segíthet a megfelelő kezelésben - számolt be a Healthline, hozzátéve, hogy tipikusan milyen sorrendben jelentkeznek a Covid-19 tünetei.
Az elmúlt napokban bejárta a sajtót a hír, miszerint egy kanadai tinédzser kritikus állapotban került kórházba, miután madárinfluenzával (H5N1) fertőződött meg. Az elsősorban a baromfi és szarvasmarha-állományokban jelen lévő vírus korábban is fertőzött már meg embereket, azonban a jelenlegi eset kivizsgálását követően a kutatók megállapították, hogy a fiatalt annak egy olyan, mutálódott változata fertőzhette meg, amely potenciálisan egy emberekre veszélyesebb változat lehet. A madárinfluenza vírusról már korábban is azt tartották a kutatók, hogy ha az képes lenne emberről emberre átterjedni, akár egy következő világjárványt is kirrobanthat, így a szakemberek most nagy figyelmet szentelnek a kanadai esetnek. A kutatók szerint nincs bizonyíték arra, hogy a tinédzser a vírust egy másik embertől kaphatta meg, még nem találták meg a fertőzés forrását. Cikkünkben összeszedtük, mit mondanak a szakértők, kell-e tartani egy következő pandémiától?
Indokolt az egészségügyi szükséghelyzetet fenntartása a majomhimlő terjedése miatt - foglalt állást pénteken az Egészségügyi Világszervezet (WHO).
Az antibiotikum-rezisztencia egyre nagyobb veszélyt jelent a globális egészségügyre, miközben az antibiotikumok – köztük a legutolsó védvonalként használt szerek – fogyasztása nő az Európai Unióban. Az ECDC figyelmeztet: sürgős lépésekre van szükség a túlzott antibiotikum-használat visszaszorítására, hogy elkerülhető legyen a potenciális egészségügyi katasztrófa.
Az Egyesült Államokban először diagnosztizáltak majomhimlő (mpox) fertőzést. A Betegségellenőrzési és Megelőzési Központ (CDC) szombati közleménye szerint a kaliforniai esetet egy nemrég Kelet-Afrikából hazatért utazónál azonosították.
A McDonald's jelentős összeget fordít az E. coli járvány következményeinek kezelésére és a franchise partnereik támogatására. A gyorséttermi lánc 100 millió dolláros beruházást jelentett be, miután a Quarter Pounder hamburgereken lévő hagymához köthető ételmérgezés több államban is megbetegedéseket okozott - írta a CBS.
A dengue-láz terjedése és az éghajlatváltozás közötti összefüggést vizsgálta egy új tanulmány, amely szerint a betegség előfordulásának közel ötöde a globális felmelegedésnek tulajdonítható. A kutatók figyelmeztetnek: ha nem teszünk lépéseket a klímaváltozás mérséklésére, ez az arány 2050-re akár 60%-ra is emelkedhet - számolt be a Live Science.
Az Egyesült Államokban a szakértők a légúti megbetegedések szezonális emelkedésére számítanak az elkövetkező hónapokban. A Covid-19, az influenza és a légúti szinciciális vírus (RSV) okozta fertőzések várhatóan megszaporodnak az őszi-téli időszakban, ahogy az évről évre lenni szokott - írja az USA Today.
A Komárom-Esztergom vármegyei Tárkányon is kimutatta a madárinfluenzát a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma, az érintett állomány felszámolása és a járványügyi nyomozás megkezdődött - közölte a Nébih szerdán az MTI-vel.
Néhány évvel a pandémiát követően a mindennapokban szinte alig észrevehető hatással jár a koronavírus. Nincsenek már az egész világot érintő szigorú lezárások, utazási tilalmak, vagy maszkviselési kötelezettségek. Ennek ellenére a vírus máig súlyos következményekkel jár – számolt be a The Conversation.
A vírusok nem feltétlenül rosszak, nagyon hasznosak is lehetnek az emberek számára; a víruskutatónak az a célja, hogy ne elszenvedjük a koronavírus-járványhoz hasonló járványokat, hanem minél korábban megelőzzük őket – erről beszélt a Magyar Tudomány Ünnepe kapcsán az InfoRádióban Kemenesi Gábor víruskutató. Szerinte a félelem elleni legjobb fegyver a tudás.
Csökkent a légúti fertőzéssel és az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma az elmúlt héten – derül ki az NNGYK heti jelentéséből. A szennyvízadatok szintén arra utalnak, hogy csendesedhet az őszi járvány.
Vidéken várhatóan 10% alatti szobaár-emelkedést bír majd el a piac
Mozgalmas esztendő volt, annyi biztos.
Intenzív szakaszában van a háború.
Erős állítást tett az elemző.
Szankcionált személy lehetett a célpont.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?