A Trump-adminisztráció újraszabályozná az erőművek szén-dioxid-kibocsátását, ezzel várhatóan ismét növekedne a globális klímaváltozás egyik okaként megjelölt légkörterhelés.
Autóipari szempontból fontos találkozóra kerül sor a Fehér Házban péntek, Donald Trump ugyanis fogadja a világ vezető autógyártóinak menedzsereit, hogy beszélgessenek az emissziós és fogyasztási normák tervezett változtatásáról. Az ügynek nagy érdekessége, hogy pont az autógyártók lehetnek azok, akik végül megtorpedózzák az amerikai elnök tervét, mivel nem csak a versenyképességüket veszélyeztetheti hosszú távon az enyhítés, hanem az amerikai autópiac kettészakadásának rémképével is fenyeget.
Ha a károsanyag-kibocsátási szabályok szigorodása miatt kivetett bírságok miatt egy nagy európai autógyártó kiesne, azzal a kínaiak erősödnének meg, ettől tart a PSA elnöke.
Donald Trump kormánya formálisan is véget vet az előző elnök, Barack Obama klímavédő politikájának. A Környezetvédelmi Ügynökség (EPA) vezetője Scott Pruitt várhatóan kedden hivatalosan is visszavonja az úgynevezett Tiszta Energia Tervet, amelyet az előző kormányzat az erőművi üvegházgáz-kibocsátás csökkentése érdekében alkotott meg és véglegesített 2015-ben.
Rick Perry, az Amerikai Egyesült Államok energiaügyi minisztere szerint a szén-dioxid nem a klímaváltozás egyik fő okozója. A kijelentés illeszkedik az utóbbi időszakban a tengerentúlon a témával kapcsolatban kialakult kormányzati kommunikációs trendbe; nem sokkal korábban az Amerikai Környezetvédelmi Hivatal vezetője, Scott Pruitt sokkolta hasonló kijelentéssel a tudományos közvéleményt és saját hivatalát.
Élénk visszhangot váltott ki tudományos körökben az USA kormányzati környezetvédelmi szervét vezető Scott Pruitt kijelentése, aki szerint a szén-dioxid-kibocsátás nem járul hozzá jelentősen a klímaváltozáshoz.
A végkimenetelét tekintve még mindig bizonytalanságba vesző, a VW konszern dízelmotorjaival kapcsolatos botrány egyik legközelebbi és legkézzelfoghatóbb eredménye az érintett modellek visszahívása lesz - írja a brit FleetNews.
Hosszú tárgyalások után lett alku.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Több jó gyakorlatot is azonosított a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?