A kínai hatóságok biztonsági vizsgálatot javasolnak az Intel termékeire, amelyeket nemzetbiztonsági kockázatnak tekintenek. Az amerikai chipgyártó vállalat, amely jelentős bevételre tesz szert a kínai piacról, most újabb kihívással néz szembe a két ország közötti növekvő feszültségek közepette - számolt be a CNBC.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Ahogy arra múlt heti elemzésünkben már figyelmeztettünk, nagy emelkedés jött az Nvidiánál, ennek köszönhetően pedig június óta először tudott új történelmi csúcson zárni a vállalat részvényeinek árfolyama. Most ismét mutatunk egy olyan részvényt, amelyben nagy emelkedés jöhet a következő hetekben, ráadásul ez papír azok számára is megfelelő választás lehet, akik lemaradtak a mostani Nvidia-raliról. De melyik ez a részvény is mit érdemes tudnunk róla? Lássuk!
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
A félvezetők globális értékesítése augusztusban éves szinten 2022 áprilisa óta a legnagyobb ütemben, 20,6 százalékkal, 53,12 milliárd dollárra nőtt az egy évvel korábbi 44,04 milliárd dollárról - áll a világ vezető nemzetközi gyártóit tömörítő szervezet, a SIA honlapján.
Hollandia kiterjeszti a fejlett félvezetőgyártó berendezésekre vonatkozó exportkorlátozásokat, így az ASML gépeit is korlátozások alá helyezik, írja a CNBC.
A Qualcomm megvizsgálta annak lehetőségét, hogy az Intel chiptervezési üzletágának egyes részeit megvásárolja, tudta meg a Reuters.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A műsor első részében az amerikai elnökválasztási esélyeket elemeztük az új kutatások tükrében, és szó volt arról is, hogy mely társadalmi csoportokban indukált változást a pártpreferenciákban az, hogy a demokratáknak új jelöltjük van. Vendégünk volt Szabó Ákos, a Portfolio Globál rovatának elemzője. A második részben az Nvidia részvények zuhanásáról kérdeztük Jónap Richárdot, a Concorde részvénypiaci stratégáját, aki azt is elárulta, hogy mindez egy szélesebb részvénypiaci fordulat jele lehet-e.
Alig egy hónappal az augusztusi nagy esés után ismét nyomás alá kerültek a tőzsdék, a keddi ráadásul a harmadik legrosszabb nap volt idén az amerikai tőzsdéken - írja a ZeroHedge.
Az Intel történetének egyik legnehezebb időszakát éli, és befektetési bankárokkal együttműködve keresi a kiutat a jelenlegi helyzetből. A vállalat különböző forgatókönyveket vizsgál, beleértve a terméktervezési és gyártási üzletágak szétválasztását, valamint egyes gyárprojektek leállítását - tudósított a Bloomberg.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása. A műsor első részében azt jártuk körbe, hogy mely állampapírok kamatát csökkentette megint az Államadósság Kezelő Központ, és – számolva a korábbi kamatcsökkentésekkel is – melyik papír éri meg leginkább rövidebb és hosszabb távon? Vendégünk volt Árgyelán Ágnes, a Portfolio pénzügyi elemzője. A második részben az Nvidia második negyedéves jelentését elemeztük Kövesy Károllyal, a Portfolio részvénypiaci elemzőjével.
A Huawei szabadalombitorlás vádjával perelte be a tajvani chipgyártó óriást, a MediaTeket - írja a HVG.
Nagy kitárazást láthattunk az elmúlt napokban a technológiai cégeknél a tőzsdéken, az elmúlt napok legnagyobb vesztese pedig éppen a legnagyobb tőzsdesztár, az Nvidia volt. A kezdeti aggodalom eltűnését és az Nvidia növekedési potenciálját figyelembe véve azonban adódik a kérdés, hogy érdemes-e a mostani esés után Nvidia részvényt vásárolni. Erre a kérdésre kerestük a választ, lássuk!
Májusban 49,15 milliárd dollár értékben értékesítettek chipeket a világon, ami 19,3 százalékkal több az egy évvel korábbinál és 4,1 százalékkal múlta felül az idei áprilisi szintet - áll a világ vezető nemzetközi gyártóit tömörítő szervezet, a SIA honlapján.
Tőzsdetörténelmi menetelést mutattak be az Nvidia részvényei 2024 első félévében, amivel a chipgyártó vállalat kvázi holtversenyben a Microsofttal és az Apple-lel a világ legértékesebb tőzsdei részvénytársaságává vált. A nagy kérdés az, hogy miképpen folytatódik a történet innen. Jön egy soha nem látott további emelkedés vagy az ezredfordulós Cisco mintájára egy tetőzés utáni elhasalás? Nem feltétlenül jön egyik sem, ugyanis van egy harmadik lehetőség is: az utolérési mintázat, amire a múltból a McDonald’s és az Amazon mutathat példát.
Kedden kezdődik meg a kereskedés a londoni tőzsdén a brit számítástechnikai startup, a Raspberry Pi részvényeivel. A bevezetéstől a cég azt reméli, hogy képesek lesznek elérni a kitűzött 166 millió fontos összeget összegyűjteni. Az elemzők szerint a londoni tőzsde is profitálhat a keddi IPO-ból, ugyanis a technológiai cégek rendre más európai országokban vagy Amerikában léptek tőzsdére a közelmúltban - írja a CNBC.
A mesterséges intelligencia boom egyik nagy nyertese az Nvidia, a cég chipjeit falják a cégek, a chipgyártó bevétele és profitja száguld, nem különben az árfolyama, ami új csúcsra emelkedett, ezzel a cég értéke meghaladja a háromezer milliárd dollárt.
Az Nvidia sokadszorra szárnyal az elmúlt másfél évben. A világ harmadik legértékesebb tőzsdei vállalatának emelkedése többször hatott már pozitívan az egész amerikai részvénypiacra, nagy kérdés, hogy ez így lesz-e az idén nyáron is. Van ugyanis egy baljós ómen is a piacon: a szoftverszektor komoly gyengesége.
Hasznos, gyakorlati, érthető.
A jövő évi költségvetés miatt akár 100 százalékos drágulások is jöhetnek.
Mától jegyezhetők a bank részvényei, december 23-án a tőzsdei kereskedés is elindulhat.
jogi szakterület különleges kihívásokat rejt.
Több mint 200 milliárd forint kamatmegtakarítást érhettek el a vállalatok.
Tovább ömlik a pénz a fosszilis iparba.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.