Több mint 100 milliárd koronát (1670 milliárd forint) utal át a Cseh Energetikai Művek (CEZ), a legnagyobb cseh energetikai cég az idén az államnak - közölte Ladislav Kríz, a CEZ szóvivője csütörtökön Prágában.
Kölcsönt nyújt a cseh állam a Cseh Energetikai Műveknek (CEZ) a Dukovany atomerőmű új energiablokkjának felépítésére - jelentette be Andrej Babis cseh kormányfő csütörtökön Prágában sajtótájékoztatón.
Éves összehasonlításban 14 százalékkal 8,3 milliárd koronára (107,9 milliárd forint) nőtt a Cseh Energetikai Művek (CEZ) nyeresége az első negyedévben.
Magyarországon telepítene elektromosautó-töltőket a CEZ cseh energetikai vállalatcsoport. A társaság első ütemben a hazai piacra fókuszál, majd azon országokban is bővíteni kívánja az e-töltői hálózatát, ahol már jelen van, így Lengyelországban, Szlovákiában, Bulgáriában, Romániában és Magyarországon is. A gyorsabb növekedés érdekében akvizíciós lehetőségeket is vizsgálnak, idézte a Reuters Tomas Chmeliket, a vállalat tiszta technológiák divíziójának vezetőjét.
Éves összehasonlításban 45 százalékkal 9,1 milliárd koronára (114,66 milliárd forint) csökkent a Cseh Energetikai Művek (CEZ) nettó nyeresége az idei év első három negyedében.
A Cseh Energetikai Társaság (CEZ) 19 milliárd koronás nettó nyereséggel zárta a 2017-es évet, ami 30 százalékkal magasabb, mint 2016-ban - közölte Ladislav Kríz, a CEZ szóvivője kedden Prágában.
Az elemzői várakozásokat meghaladó első negyedéves eredményeket tett közzé a CEZ cseh villamos energia ipari nagyvállalat, és emelte 2017-re vonatkozó profitvárakozásait is. A Mol-részvények április eleji értékesítéséből összességében 4,5 milliárd korona bevétele származott a társaságnak, ami közel esik a korábban a CEZ által valószínűsített sáv felső végéhez.
Szinte teljesen kiszáll a Molból a cseh energetikai cég, a CEZ. Már korábban lehetett tudni az eladásról, ami technikailag a holnapi nappal történik meg.
Nagy Mol-részvénycsomagot adott el a társaság egyik nagytulajdonosa, a CEZ. A cseh energetikai vállalat a közel 7 százaléknyi Mol-részvénycsomagját 7,5 százalékos diszkonton értékesítette. A lépés önmagában nem, inkább csak az időzítése volt meglepetés elemzői vélemények szerint, amellyel egy jelentős bizonytalansági tényező kerülhet ki a Mol-részvény megítéléséből. A részvény-tranzakció kapcsán összegyűjtöttük az elemzői véleményeket.
Fordulóponthoz érkezett a CEZ leányvállalata által 2014-ben kibocsátott és Mol-részvényekre átcserélhető kötvények piaci pályafutása, miután január 25-től megnyílt a kötvények Mol-részvényekre történő átcserélésének a lehetősége. Az alábbi cikkben igyekszünk körüljárni az átcserélhető kötvények értékelésének, a kötvénytulajdonosok várható viselkedésének, valamint a CEZ által birtokolt Mol-részvények további sorsának kérdését.
A tőzsde a modern piacgazdaság nélkülözhetetlen intézménye, a gazdasági élet szereplői közti hatékony tőkeelosztás egyik legfontosabb szereplője. Legtöbbünkben a tőzsde elsősorban a magáncégek tőkéhez jutását segítő piacként él, és ezáltal a tőzsde és az állami vállalatok közti kapcsolatot csak a magánosítás, a privatizáció jelenti. Holott a tőzsdei jelenlét és az állami tulajdon korántsem egymást kizáró fogalmak, hanem éppen ellenkezőleg. Az alábbiakban ismertétesre kerülő példák mutatják, hogy a tőzsdei megjelenés kiváló eszköz lehet az állami tulajdonban lévő vállalatok számára és általa nemhogy csorbulnak a vállalati profitmaximalizáláson sokszor túlmutató nemzetgazdasági célok, de éppen, hogy elősegíti azok elérését.
Szlovák energiacéget venne meg a CEZ, írja a Reuters.
Jelenleg nem tervez, és nem is készít elő semmiféle új pályázatot a dél-csehországi Temelíni, illetve a dél-morvaországi Dukovany atomerőművek kibővítésére a Cseh Energetikai Művek, amely a két atomerőmű tulajdonosa (CEZ) - közölte a CEZ kedden közleményben.
Nem bővítik a dél-csehországi temelíni atomerőművet - döntött végül a tulajdonos, a CEZ energetikei óriás - adta hírül a Reuters. A projekt még hónapokkal ezelőtt a MOL befektetőit is foglalkoztathatta, elsősorban az időközben történt részvényopciós lejáratok miatt.
A cseh energetikai óriás, a CEZ ma reggel jelentette be, hogy mintegy 450 millió euró értékben bocsát ki kötvényeket, melyek 2017-ben járnak le és a társaság tulajdonában lévő MOL-részvényekre cserélhetők. A kötvények árazása is megtörtént ma délután.
Sokéig késlekedtek a döntéshozók.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.