A brit államkötvények hozamai több mint két évtizedes csúcsra emelkedtek kedden, közvetlenül egy jelentős aukció előtt. A pénzügyi piacok feszülten figyelik az eseményeket, amelyek tükrözik a globális gazdasági bizonytalanságot és a brit monetáris politika lehetséges alakulását – számolt be a Reuters.
A brit pénzügyminisztérium és a Költségvetési Felelősségi Hivatal (OBR) között kialakult nézeteltérés kapcsán a pénzügyminisztérium vezető köztisztviselője kijelentette, hogy a tárca nem sértett törvényt a márciusi költségvetés előtti előrejelzések készítésekor. Az ügy hátterében az áll, hogy az OBR szerint a minisztérium nem osztott meg minden információt a kiadásokról
Több mint 40 milliárd font éves többletbevételt irányoz elő adó- és járulékemelések révén a brit pénzügyminiszter által szerdán beterjesztett költségvetési tervezet.
A brit feldolgozóipar hangulata jelentősen romlott az elmúlt negyedévben, miközben a költségoldali nyomás enyhülni látszik – derül ki a Confederation of British Industry (CBI) legfrissebb felméréséből a Reuters összefoglalója szerint. A csütörtökön közzétett adatok szerint az üzleti bizalom két éve nem látott mélységbe süllyedt, éppen Rachel Reeves pénzügyminiszter első költségvetésének bemutatása előtt.
Szerdán kizárták a brit Konzervatív Párt vezetői küzdelméből Priti Patel volt belügyminisztert, miután a szavazás első fordulójában ő szerezte a legkevesebb, 14 voksot a képviselőtársaitól - számol be a BBC.
A várakozásokkal nagyjából megegyezően alakultak az inflációs adatok. A maginfláció még mindig 3,5%-on áll, annak ellenére, hogy az infláció már 2%-ra csökkent. Az angol jegybank továbbra is óvatos és a maginfláció további trendszerű csökkentését szeretné látni a kamatcsökkentési ciklus elkezdéséhez.
Hétfőn Keir Starmer, az Egyesült Királyság frissen megválasztott miniszterelnöke kijelentette, hogy a brit gazdaság jelenlegi helyzete aggasztó, és hangsúlyozta, hogy új kormánya készen áll a szükséges reformok végrehajtására.
Az Egyesült Királyságban a Munkáspárt kiütéses győzelmet aratott a csütörtöki választásokon, és 14 év után átveheti a konzervatívoktól a hatalmat egy olyan környezetben, ahol az országban még mindig nagy a gazdasági bizonytalanság, elég a magasan alakuló kamatlábakra és a makacs inflációra gondolni. Adódik a kérdés: mit jelenthet a rég nem látott munkáspárti győzelem a részvénypiaci befektetők számára?
A Financial Times közölt részletes összeállítást egy Ipsos által készített kutatásról, amely szemléletesen bemutatja, hogyan vesztették el a konzervatívok azon szavazóik harmadát, akik januárban még a Rishi Sunak brit miniszterelnök vezette pártra adták volna le a voksukat. Az elmúlt négy hónap preferenciaváltozásait vizsgáló felmérés legfőbb következtetése, hogy a pártok közötti átjárás évtizedek óta nem lehetett ilyen magas szinten, mint idén.
A szombaton ismertetett legfrissebb felmérés szerint Tony Blair volt kormányfő 1997-ben aratott első, földcsuszamlásszerű győzelménél is nagyobb arányban nyerheti meg a Munkáspárt a július 4-re kiírt nagy-britanniai parlamenti választáskat.
A nézők csaknem kétharmada szerint Sir Keir Starmer, a legnagyobb brit ellenzéki erő, a Munkáspárt vezetője teljesített jobban a brit választási kampány második miniszterelnök-jelölti televíziós vitájában.
A YouGov új kutatást tett közzé, amely azt mutatja, hogy a brit Konzervatív Párt akár a harmadik, sőt negyedik helyre is szorulhat a közeledő parlamenti választáson. A Reform UK és a liberáldemokraták mindössze egy, illetve három százalékponttal vannak lemaradva a 14 éve kormányzó párt mögött.
Keir Starmer, a Munkáspárt vezetője nemzetbiztonsági kérdésekről tartott ma beszédet, amelyben kiemelte, hogy a nemzetbiztonság az elsőszámú prioritás számára. A július eleji választás után kormányalakítási álmokat dédelgető politikus a nukleáris fegyverek használatát sem zárta ki, amely megosztja a saját pártját is.
Megerősítette Jeremy Corbyn, a Munkáspárt korábbi vezetője, hogy volt pártjával szemben is elindul abban a parlamenti körzetben, amelyet 1983 óta képvisel - írja a BBC.
Rekordszámú, több mint 16 millió turista látogatott Spanyolországba az idei első negyedévben - derült ki a spanyol statisztikai hivatal (INE) honlapján elérhető jelentésből.
A korábban is fő esélyesként emlegetett John Swinney bejelentette, hogy indulni fog a Skót Nemzeti Párt (SNP) elnöki posztjáért, így belőle lehet Skócia következő első minisztere is. A szintén lehetséges jelöltként számontartott Kate Forbes ezzel párhuzamosan közölte: nem indul a posztért, és Swinney-t támogatja - írja a BBC.
410 körül oldalaz a forint.
Budapesti és vidéki intézmények is érintettek.
Ebben Trump keze is benne van.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?