Ha a pénz nem is, a megtakarítás biztosan boldogít – derül ki az NN Longevity kutatásából. Márpedig mindkettőre – több megtakarításra és több boldogságra – szükségünk lenne, mivel nálunk jóval alacsonyabb a boldogságszint, mint a régió többi országában.
A halál közelsége új perspektívát ad az életnek, és sok olyan dolog van, amit utólag bánnak már az emberek - állítja egy szakértő a CNBC szerint.
A kínai kiskereskedelem területén egy újszerű kezdeményezés a munkavállalók jólétét helyezné előtérbe. Yu Donglai, a Pang Dong Lai kiskereskedelmi lánc alapítója és elnöke például olyan intézkedéseket vezetett be, amelyek célja az alkalmazottak munka és magánélet közötti egyensúlyának javítása. A vállalkozó elképzelése szerint a boldog munkavállaló a kulcs a sikeres üzlethez. Éppen ezért, aki boldogtalan, az plusz szabadságot vehet ki - írta meg a CNBC TV.
Itt a nyár, vár az utazás! Hányan és hányan álmodoztunk róla évközben, hogy ismét a szabadság, kaland és önmegvalósítás útjára lépjünk - mint turisták. Pedig érdemes lenne némi önvizsgálatot és kritikai szemléletet alkalmaznunk, mielőtt útra kelünk: felismerni a kapcsolódó hátrányokat és téveszméket. Az utazás a legtöbbször öncélú, nem hozza el a várt személyes és kulturális gazdagodást, és gyakran inkább árt, mint használ a környezetnek és a helyi közösségeknek. Egy utazási antitézissel készültem. Szabad ellenkezni!
Szokták mondani, hogy a pénz nem boldogít. Mindez igaznak is tűnt Bhután esetében, amely a „bruttó nemzeti boldogság” (GNH) filozófiájával eddig úgy tűnt, sikeresen tudott egyensúlyt teremteni az állampolgárok jóléte és a gazdasági növekedés között. Csakhogy az ország új miniszterelnöke szerint sürgős változásra van szükség, az ország gazdasága ugyanis az összeomlás szélén tántorog.
2024-ben Magyarország 5 helyet zuhanva az 56. helyre került a World Happiness Report, vagyis a világ országait a lakosság boldogsága alapján listázó jelentés szerint. Az északi országok dominálnak a rangsor elején, amelyet Finnország vezet, immáron hét éve. Az Egyesült Államok először esett ki a TOP 20-ból, részben a fiatalok elégedetlensége miatt.
Dan Witters 20 éven keresztül vizsgálta a 100 éves és annál idősebb emberek titkát, és 15 mérőszámot határozott meg a boldogság és a hosszú élet kulcsaként - jelentette a CNBC.
2021 és 2022 után idén is útjára indította a Pénzcentrum a Nagy Boldogságtesztet, melyből az év utolsó napjaira kiderül, mennyire boldog, elégedett nép a magyar 2023-ban. A kérdések próbálják lefedni az élet minden szegmensét: munka, magánélet, közélethez való viszony, no és persze az anyagi helyzetünk alakulása is egyre érdekesebb. Kérjük, a cikk végén töltsd ki a kérdőívet. Köszönjük!
Egy új-zélandi szupermarket kísérletezik azzal, hogy a mesterséges intelligencia segítségével új recepteket ajánljon az alkalmazást használó vásárlóinak. A számításba azonban egy apró hiba csúszott, ugyanis az alkalmazás kifejezetten érdekes és szokatlan recepteket ajánlott, mint például a halálos klórgáz – számolt be róla a The Guardian.
A WalletHub friss tanulmánya szerint egy kaliforniai város Amerika legboldogabb városa – számol be a hírről a CNBC.
Ahogyan arról mi is beszámoltunk, Finnország lett a világ legboldogabb országa, megint. A finnek azt vallják, a boldogság egy megtanulható készség és ezt egy ingyen út során hajlandóak is bebizonyítani.
A hatodik egymást követő évben nyilvánította a legboldogabb lakossággal rendelkező országnak Finnországot a hétfőn közzétett World Happiness Report, a világ legboldogabb országainak idei ranglistája.
A pénz valóban boldogságot ad, és ez az összefüggés jóval túlmutat az évi 75 000 dolláros bérhatáron, amelyet eddig a hatás elérésének felső határának tekintettek, írja a Bloomberg.
2021 után idén is útjára indította a Pénzcentrum a Nagy Boldogságtesztet, melyből az év utolsó napjaira kiderül, mennyire boldog, elégedett nép a magyar 2022-ben. A kérdések lefedik egy átlagos élet minden szegmensét: munka, magánélet, közélethez való viszony, no és persze az anyagi helyzetünk alakulása is terítékre kerül. Kérjük, a cikk végén töltsd ki a kérdőívet. Köszönjük!
Megjelent az Ipsos közvélemény-kutató globális boldogságtérképe, amely szerint Európában található a legboldogabb nemzetet a világon. Magyarország a három legboldogtalanabb nemzet között szerepel – derül ki az rtl.hu beszámolójából.
Közeleg az év vége, ilyenkor sokan készítenek számvetést: a sikerekről, kudarcokról munkában és magánéletben egyaránt. Megszoktuk már, hogy a szociális elvárásrendszer körülöttünk sikerre, teljesítményre, pénzre alapozza a boldogságot, és az egyénnek állandóan azzal kell foglalkoznia, hogy ezeket kielégítse. De mindezeket lehámozva vajon mi az, ami ténylegesen boldoggá, kiegyensúlyozottá, elégedetté teszi az egyént? Feltehetően ez mindenkinél más, ugyanakkor vannak közös metszéspontok is ezekben az óriási halmazokban. Egy olyan felemás év vége felé, mint az idei, kíváncsiak voltunk, boldog nemzet-e a magyar, éppen azért a Portfolio Csoporthoz tartozó Pénzcentrumon útjára indítottuk a Nagy Boldogságtesztet. Tarts velünk, töltsd ki Te is!
A rengések nem szokatlanok Görögországban, de ilyen gyakoriságú és intezitású sorozat ritkán van.
Idén is szárnyalni fognak a lakóingatlanárak.
Egyre többet beszél a Kreml és a Fehér Ház.
Megnéztük a Google Trends adatait.
Hogy reagáljanak a vámfenyegetésre?
Mik a vámok deviza- és részvénypiaci hatásai?
Hol tart az AI-csata?