A bevándorlás kérdése évtizedek óta megosztja és uralja az amerikai politikát, Donald Trump lassan 10 évvel ezelőtti berobbanása óta pedig még kiemeltebb ügynek számít. Habár a republikánus szavazók demokrata társaiknál hagyományosan fontosabbnak vélik az erős határvédelmet, Joe Biden elnöksége alatt rekordmennyiségű illegális határátlépőt füleltek le, ami szigorú intézkedésekre kényszerítette a demokrata elnököt. Az Egyesült Államokba tartó migráció az idei választási kampány egyik kulcskérdésévé vált, és úgy tűnik, hogy az átalakuló közvélekedés láttán a demokraták – végül Kamala Harrisszel az élen – a négy évvel ezelőttitől merőben eltérő ígéreteket tesznek.
Brit kormánytisztviselők azt közölték, vizsgálják egyes külföldi államok lehetséges szerepét az erőszakos tüntetésekhez hozzájáruló online dezinformáció terjesztésében, egyúttal arra figyelmeztették a közösségimédia-vállalatokat, hogy többet kell tenniük ennek megakadályozására.
Hamarosan újabb bevándorlásügyi intézkedést jelenthet be a Fehér Ház. Miután a Joe Biden amerikai elnök vezette kormányzat nemrég a mexikói határon érkezőket érintő szigorítást vezetett be, ezúttal a papírok nélkül legalább 10 éve az országban élő, amerikai állampolgárokkal házasságban élő személyeknek nyújthat védelmet a kitoloncolás elől - írja a CBS News.
Az Európai Parlament (EP) szerdán, brüsszeli plenáris ülésén elfogadta az európai uniós migrációs és menekültügyi paktum reformjáról szóló új rendelet valamennyi jogalkotási fejezetét, amelyek egyebek mellett a menedékjog iránti kérelmek gyorsabb elbírálásáról, a maradásra jogosulatlanok hatékonyabb visszaküldéséról és a migránsok tagállamok közötti elosztását előíró szolidaritásról rendelkeznek.
Svájcban az elmúlt hatvan év leggyorsabb ütemű népességnövekedését mérték tavaly, a növekedés több mint harmadát az ukrán menekültek bevándorlása okozta - jelentette csütörtökön a svájci statisztikai hivatal előzetes adatokra hivatkozva.
A kirgiz külügyminisztérium figyelmeztette az ország állampolgárait, hogy csak akkor utazzanak Oroszországba, ha feltétlenül szükséges, miután a Moszkvában elkövetett terrortámadásért Közép-Ázsiából érkezett bevándorlókat tettek felelőssé az orosz hatóságok.
Tegnap az Egyesült Államok szövetségi Legfelsőbb Bírósága a republikánusok legnagyobb örömére engedélyezte a Texasban elfogadott határvédelmi szigorításról szóló törvény életbe lépését addig, amíg egy alacsonyabb szintű bíróság nem mérlegeli annak alkotmányosságát. Késő este azonban meg is érkezett a fordulat: a New Orleans-i székhelyű 5. kerületi fellebbviteli bíróság felfüggesztette a törvény végrehajtását. A jogszabályról ma lesz meghallgatás a testület előtt, amelyet követően akár ismét érvényre juttathatják a Biden-adminisztráció által ellenzett javaslatot.
Donald Trump volt amerikai elnök és hivatalban lévő demokrata kollégája, Joe Biden ugyanazon a napon látogattak Texasba, hogy a határvédelem kérdését hangsúlyozzák választási kampányukban. Bár abban egyetértettek, hogy a határválság égető probléma, a megoldások területén már nincs konszenzus kettejük között. Trump szerint Biden kezéhez vér tapad a bevándorlási válság miatt, míg Biden arra szólította fel republikánus jelölttársát, hogy álljon be a kétpárti határrendészeti reformcsomag mögé.
Jelentősen megnőtt a Mexikón keresztül az Egyesült Államokba bejutni próbáló kínai bevándorlók száma. A Kínában uralkodó nehéz gazdasági helyzet miatt egyre többen hagyják el az országot – számolt be a Nikkei Asia.
Baskíria után Jakutföldön is emberek vonultak utcára, igaz, most nem kifejezetten a kormányzati intézkedések miatti elégedetlenségből.
Nagy-Britannia migrációs paktumot kötött Ruandával, melynek lényege, hogy az afrikai ország befogadja az európai országba érkező illegális bevándorlókat. A tervet azonban a brit parlamentnek is el kell fogadnia, amely akadályba ütközött – jelentette az Al Jazeera.
Jelentősen szigorítja a legális bevándorlás feltételeit a brit kormány. A hétfőn ismertetett tervek között szerepel a szakképzett külföldi alkalmazottak kötelező minimális javadalmazásának komoly mértékű emelése a munkavállalói vízum kiadásának feltételeként.
A finn vezetés nagyon gyorsan reagált a fokozódó nyomásra az orosz határátkelőknél, amelyeket az illegális bevándorlók okoztak. Helsinki úgy határozott, hogy lezárja a határait Oroszország felé, ezzel kihúzta az orosz terv méregfogát az Instutite for the Study of War (ISW) amerikai agytröszt szerint.
Európa polgárháború felé halad – véli Elon Musk afrikai-amerikai techguru, a világ leggazdagabb embere, aki saját közösségi oldalán, az X-en osztotta meg gondolatait.
Tavaly a fővárosban is csendesedett a Covid utáni költözési láz, de az otthonkeresők belső vándorlása egy pillanatra sem állt le. Az erről szóló friss adatok pedig kirajzolják azt a fővárosiak szívében élő szubjektív térképet is, amit akkor követnek, amikor új állandó lakhelyet választanak maguknak. Az OZP Ingatlanpont megvizsgálta, hogy pontosan melyek voltak a Budapesten belüli költözések célterületei.
A svéd hadsereg hamarosan segíteni fogja a rendőrség munkáját a skandináv országot sújtó példátlan bűnözési hullám felszámolásában - jelentette be pénteken Ulf Kristersson svéd miniszterelnök.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Milyen hatása lehet ha Donald Trump betartja ígéreteit?
Mit tehet a kormány?
Hallgasd meg az előzetest már most!