Fokozódik a közel-keleti konfliktus, küszöbön áll az újabb iráni eszkaláció, ami szélsőséges esetben akár a globális olajellátást is jelentősen megzavarhatja. A piac már reagált, lélektani szintre ugrott az olaj ára, de sokak szerint még messze a vége a szárnyalásnak. De mégis meddig tarthat az emelkedés, milyen forgatókönyveket kell figyelembe venni? Ami még ennél is fontosabb: mit jelent mindez a magyar autósok számára, ismét az egekbe szökhet a benzin ára?
A holtakonoljak.hu információi szerint szombaton nem változnak a nagykereskedelmi árak a benzin és a gázolaj esetében sem.
A hónap utolsó napján már csak a benzin nagykereskedelmi ára változik, írja a holtankoljak.
Pletser Tamás, az Erste energetikai szakértője beszélt lapunknak arról, hogy az ukrán lépésnek milyen következményei lehetnek a magyar ellátásbiztonságra és a hazai benzinárra nézve.
Az elmúlt időszakban tapasztalt csökkenő tendencia után csütörtökön nem változnak a nagykereskedelmi árak sem a benzin, sem pedig a gázolaj esetében - számolt be a holtankoljak.
A június 9-i EP-választások óta a benzin nagykereskedelmi ára 39 forinttal, a gázolajé 50 forinttal esett literenként, de a kiskereskedelmi árakban ehhez képest a benzin esetén 22,5 forintot, a gázolaj esetén 30,1 forintot buktak az autósok, mert a benzinkutak szándékosan csak kisebb mértékben csökkentették az árakat – derült ki az RTL hétfő esti riportjából.
Tapintható a bizonytalanság az olajpiacon, elég csak ránézni a grafikonra: könnyen juthat az ember eszébe a középiskolai évekből jól ismert szinuszgörbe, vagy akár egy részeges kígyó képe is felmerülhet, olyan brutális kilengések mentén alakult a nyugati benchmark olajterméknek, a Brentnek az árfolyama. A pénteki zuhanással fontos szintet tört le az árfolyam, ráadásul jelenleg is kulcsszinten áll a jegyzés, ami akár az utolsó nagyobb mentsvár is lehet egy markáns beszakadás előtt. Több kérdés is felmerül: melyik szintekre kell odafigyelni az olajárnál? Egyáltalán, miért esik most az árfolyam? Mi mozgathatja a következő hónapokban a Brentet? Ezekre a kérdésekre keressük a választ elemzésünkben.
Egyre nagyobb esés van kibontakozóban a nyugati benchmark termék Brent piacán - a befektetők két forgatókönyv esélyét latolgatják, amelyek ellentétesen hathatnak az olaj árára, láthatóan hatalmas a bizonytalanság, nagyon széles kilengések mentén alakul a Brent jegyzése.
Hiába a zuhanó olajárak, az erősödő forint és a változatlan adóterhek, gyakorlatilag stagnált az elmúlt másfél hónapban a benzin ára. Mégis mi történik itt? A benzinkutasok nyerészkednek ilyen látványosan? Már rég 600 forint alatt kéne lennie egy liter üzemanyagnak? Megint elhúztunk a régiós mezőnytől, jöhet ismét a csattanós kormányzati kommunikáció? Mire lehet számítani, elkezd végre csökkenni a benzinár Magyarországon? Négy kérdés, egyik fontosabb, mint a másik - elemzésünkben igyekszünk megtalálni rájuk a választ.
Irigylésre méltó működési környezet, jóval az átlagon felüli negyedéves teljesítmény, rendkívül magas osztalék – ha ezzel mind rendelkezik egy magyar vállalat, akkor mégis miért esik már hónapok óta meredeken az árfolyama? Valamit nem veszünk észre? Vagy pont, hogy most kell alaposan bevásárolni? Mit gondolnak az elemzők, mit mutat a technika? Számos fontos kérdés, ezekre igyekszünk minél több kapaszkodóval szolgálni elemzésünkben.
Szombaton sem lesz változás az üzemanyagok nagykereskedelmi árában - számolt be a holtankoljak.hu
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján Magyarországon a benzin átlagára júliusban 8 forinttal, míg a gázolajé 3 forinttal volt alacsonyabb a szomszédos országok átlagáránál – rögzítette péntek reggeli közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Holnaptól ismét csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára - írja a holtankoljak.
A legfrissebb információk alapján bár kiesett az orosz Lukoil Ukrajnán keresztüli kőolajszállítása Magyarország és Szlovákia felé, de ezt egyelőre más orosz szállítók kipótolták júliusra, így nincs rövid távon ellátásbiztonsági kockázat a két ország üzemanyagpiacán. Ezzel együtt ahogy Pletser Tamás, az Erste olaj- és gázipari elemzője fogalmazott a Portfolio-nak: figyelmeztető lövéssel ér fel Magyarország és Szlovákia számára az ukránok Lukoillal szembeni lépése. Ha pedig esetleg nagyon eldurvulna a viszony, és ezért teljesen leállítanák az ukránok a Barátság II. olajvezetéken a szállításokat felénk és a szlovákok felé, akkor mindkét ország olajfinomítójának teljesítményét vissza kellene fogni 20-30%-kal, és akár 5-10%-os kiskereskedelmi üzemanyagár-emelkedés is kialakulhat idehaza.
A héten kedden a benzin és a gázolaj beszerzési ára sem változik - írja a holtankoljak.
A gazdasági miniszter hétfőn egyeztet az üzemanyagárakról a Magyar Ásványolaj Szövetséggel és a Mollal - mondta a Vitályos Eszter kormányszóvivő a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
Egy ideig most tuti nem lesznek választások.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?