Elsőre talán szemöldök cincáló lehet a 2021-2022-es szállodaprojektek listáját olvasni egy olyan élethelyzetben, amikor kéthetente felváltva hallunk kellemesebb vagy éppen vészjóslóbb híreket arról, hogy "a 2019-es szintre tért vissza a turizmus, de csak vidéken" vagy hogy "a budapesti szállodák már 50%-on üzemelnek". Ezután pedig már érkezik is a rossz hír és a "vírus felfutásával újra rettegnek a szállodások" hiszen a külföldi bezárkózások miatt "sorra mondják vissza a szobafoglalásokat". Nem is fér hozzá kétség, hogy a gyorsan változó járványhelyzet, illetve az ezzel összefüggő szigorítások madzagon rángatják a hazai szállodaipart. A nagy bizonytalanság mellett viszont úgy tűnik, hogy a tapasztalt tulajdonosok és üzemeltetők egyáltalán nem ragadnak bele ebbe a rövid távú szemléletbe, és töretlenül haladnak afelé, hogy majd amikor (a varázsgömbök szerint) 2023-2024-ben egészséges szintre ugrik a vidéki, és fővárosi turizmus, akkor egy vadi új hotellel várják tárt karokkal az utazókat. Lássuk milyen hotelcsodák várnak ránk még 2021-ben és 2022-ben!
A nagy mennyiségű tőke, valamint a generációváltás és az abból fakadó cégeladási igény kifejezetten intenzív érdeklődést és igényeket hozott létre az M&A piacon, ezért is volt időszerű az ilyen irányú szaktudással rendelkező CFI Hungary csatlakozása a BDO Magyarországhoz. Az együttműködés révén nevet is változtató CFI nemzetközi hálózatot és hátteret, növekedési lehetőséget, míg a BDO speciális szaktudást és a full service lehetőségét kapja.
A hazai turizmus helyzetéről kérdezte Hegedűs Attilát, a BDO Magyarország ügyvezetőjét az Index. Az idegenforgalmi szakértő többek között arról is beszámolt, hogy a járvány a nagy szállodákat és a kis családi panziókat egyaránt rosszul érintette, és szeptembertől, a moratórium lejártával jöhet az újabb feketeleves.
A BDO Magyarország tulajdonosai és menedzsmentje a nemzetközi hálózati stratégiája mentén 2021 elején úgy döntött, hogy a már több mint 10 éve párhuzamosan működő pénzügyi, valamint hotel-, és ingatlantanácsadási üzletágait összevonja.
A hazai szállodaipar nyár elejére várt újbóli felfutásának fontos feltétele, hogy mind a víruskezelés és a kapcsolódó oltási programok mind a légi- és szállodaipar újraindítása európai szinten is koordinált módon fussanak – mutat rá a BDO Magyarország Hotel és Ingatlan üzletága.
"Dübörög itthon a turizmus, számos új szállodafejlesztést jelentettek be, és a már működő szállodák foglaltsága és átlagára is az elmúlt hat év legmagasabb szintjeit érte el" - így kezdődik a 2019-es év végi projekteket összefoglaló cikkünk hotelpiacról szóló bekezdése. Azóta sok minden megváltozott és biztos, hogy erős a kontraszt a 2019-es és 2020-as év között, de még azért így is vannak hotelfejlesztések a csőben. Ahogy tavaly, most is bemutatjuk, hogy 2020 végén milyen 3, 4, vagy 5 csillagos szállodaberuházások vannak tervben Budapesten.
Az idei második negyedévében 1352 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére, ami az első negyedévi 1326 forinthoz képest kevesebb mint két százalékos növekedést jelent – derül ki a Trenkwalder közel 7 ezer fő béradatait feldolgozó elemzéséből. A felsőbb kategóriákban is befagyni látszanak a bérek, miközben a koronavírus jelentős elbocsátási hullámot is indukált: a BDO Magyarország több mint 60, zömmel nemzetközi tulajdonú hazai vállalat mintegy 500 középvezetője körében 15,8 százalékot ért el a kilépési arány, szemben a 2,8 százalékos belépési aránnyal.
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 1326 forint volt az első negyedévben, ami 19 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakában mért 1115 forintos szintet - derül ki a Trenkwalder és a BDO Magyarország MTI-hez eljuttatott közös közleményéből.
Április 23-ig kell befizetni az innovációs járulék első előlegét, a járulékfizetők köre pedig egy tavalyi törvénymódosítás hatására idén több ezer mikro- és kisvállalkozással bővülhet - hívja fel a figyelmet a BDO Magyarország az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Globálisan 8166 közepes méretű összeolvadási és felvásárlási (M&A) tranzakciót hajtottak végre tavaly, ami 2,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábban publikált hasonló adatokat. A tranzakciók összértéke 719 milliárd dollár volt, ami 5,4 százalékos növekedést jelent. Az összérték 19 százaléka kötődött magántőke-alapú kivásárláshoz, 2 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A kedvező gazdasági környezet idén a fennálló piaci bizonytalanságok ellenére is további növekedést hozhat a szegmensben - derül ki a BDO legfrissebb közleményéből.
2017-ben világszerte 7963 közepes méretű összeolvadási és felvásárlási (M&A) tranzakciót hajtottak végre, összesen 682 milliárd dollár értékben. Ez volumenben 5,4 százalékos, míg összértékben 5 százalékos visszaesést jelent az egy évvel korábbi adatokhoz képest. A kilátásba helyezett tranzakciók száma ugyanakkor folyamatosan növekszik, ami arra utal, hogy az előző évet terhelő politikai bizonytalanságok elmúltával az idei évben ismét növekedő pályára állhat az M&A piac - írja a BDO legfrissebb közleményében.
Az első negyedévhez képest 2 százalékkal, míg éves összehasonlításban 17 százalékkal nőtt 2017 második negyedévében a fizikai munkások átlagos órabére Magyarországon - derült ki Trenkwalder elemzéséből. Ehhez képest a BDO Magyarország felméréséből kiderült, hogy a középvezetői szinten dolgozó szellemi alkalmazottak fizetésemelései még mindig csak az inflációt követik le, ami jelentős fluktuációhoz vezet, hiszen azzal magasabb béremelést tudnak elérni a munkavállalók.
A kelet-közép-európai régió országai jelentős munkaerőgondokkal küzdenek, egy munkakör betöltése a cégeknek több hónapba és akár több millió forintba is belekerülhet - derül ki a BDO Magyarország és a Coface friss felméréseiből.
A kedvező statisztikák ellenére a szállodaipar számos komoly dilemmával kénytelen szembesülni. Az egyik ilyen probléma a más iparágak mellett a turizmust is érintő munkaerőhiány, de a szakma várja az ÁFA-csökkentés és egyéb szabályozók körüli bizonytalanságok mielőbbi feloldását is. Nem szabad azonban elmenni az utódlás kérdésköre mellett sem, ami mostanra elérte a hazai piacot is.
Július elsejétől újfajta kötelezettséget kell teljesíteniük a vállalkozásoknak, elektronikus adatokat kellene küldeniük a számlázó programokból. A szükséges rendelet azonban még meg sem jelent, így senki sem tudja, hogy miről és hogyan kell adatokat szolgáltatni. A BDO Magyarország adótanácsadó cég szerint szükség lenne a határidő kitolására vagy türelmi idő alkalmazására.
Továbbra is kivárás jellemzi az M&A piacot a közép-kelet európai régióban. 2016 harmadik negyedévében mindössze 45 üzletet kötöttek 2,3 milliárd dollár értékben az 500 millió dollár alatti, úgynevezett közepes méretű tranzakciók területén. Ez 43%-os visszaesést jelent az előző év hasonló időszakához képest és az elmúlt 8 év legalacsonyabb teljesítményét mutatja. Az országokon belüli akvizíciók domináltak, de csökkent a magántőke befektetések volumene - írja közleményében a BDO.
Az Európai Parlament előtt ismertette stratégiáját a Bizottság elnöke.
A növekvő gázkínálat lejjebb viszi majd az árakat, ami a német iparnak is kedvező.
Donald Trump lépéseire figyelnek a befektetők.
Mutatjuk, mire bukkantunk.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.