Irán komolyan veszi a hétvégi tárgyalási lehetőséget az Egyesült Államokkal, annak ellenére, hogy a bejelentés körül némi zavar keletkezett a közvetítés módjával kapcsolatban - számolt be a Times of Israel.
Az Egyesült Államok külügyminisztériuma hangsúlyozta, hogy a hétvégére tervezett amerikai-iráni találkozó nem tekinthető tárgyalásnak Teherán nukleáris programjáról - jelentette az ABC.
Irán elutasítja az Egyesült Államok közvetlen tárgyalásokra vonatkozó követelését, és figyelmezteti az amerikai támaszpontoknak otthont adó szomszédos országokat a lehetséges következményekről - közölte egy magas rangú iráni tisztviselő a Reuters hírügynökséggel.
Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő csütörtökön elítélte Donald Trump amerikai elnök hétvégén Iránnal kapcsolatban tett fenyegetéseit – írja a Reuters.
Irán atomfegyvert fog fejleszteni, ha területét megtámadja az Egyesült Államok – idézi Ali Hamenej ajatollah tanácsadóját a France 24.
Ali Hamenei, Irán legfőbb vallási és politikai vezetője határozott választ helyezett kilátásba hétfőn az Egyesült Államokkal szemben, ha az amerikai elnök beváltja "fenyegetéseit" az iráni atomprogramról kötendő megállapodással kapcsolatban.
Az Egyesült Államok megtámadja Iránt, ha a perzsa állam nem hajlandó megállapodni nukleáris képességének korlátozásáról – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a Reuters cikke szerint.
Irán elutasítja a nukleáris programjáról szóló közvetlen tárgyalásokat az Egyesült Államokkal, de nyitott a közvetett egyeztetésekre - jelentette ki Maszúd Peszeskján iráni elnök a vasárnapi kormányülésen.
Az iráni parlament elnöke pénteken megfenyegette az Egyesült Államokat, mondván, Teherán csapást mérne az Egyesült Államok közel-keleti támaszpontjaira, amennyiben Washington beváltja katonai fenyegetését, és nem sikerül tárgyalóasztalhoz ülni egy új nukleáris megállapodás érdekében.
Az ukrajnai háború és a Közel-Kelet más részein zajló turbulens események miatt az utóbbi időszakban kevesebb figyelem vetült Donald Trump egyik legnagyobb vesszőparipájára, az iráni atomprogramra. A probléma viszont továbbra is fennáll, sőt, az elmúlt hetekben több váratlan fejlemény is történt a Közel-Kelet iszlamista hatalmával kapcsolatban. A háttérben pedig elkezdtek felbukkanni az Egyesült Államok legnagyobb riválisai is, de ez egyszerre több kérdést is felvet. Elemzésünkben annak járunk utána, hogy mi a helyzet jelenleg az iráni atomalkuval, és milyen kilátásai vannak az évtizedek óta megoldhatatlannak tűnő problémának.
Donald Trump volt amerikai elnök pénteken bejelentette, hogy hamarosan fontos fejlemények várhatók Iránnal kapcsolatban, majd reményét fejezte ki, hogy egy olyan békemegállapodás születik, amely megakadályozza az országot atomfegyver megszerzésében.
Az ENSZ nukleáris megfigyelő szervezetének vezetője, Rafael Grossi figyelmeztetett, hogy fogyóban az idő az iráni atomprogram megfékezését célzó megállapodás elérésére. Teherán ugyanis egyre jobban felgyorsítja az urándúsítást, közelítve a fegyverminőségű szinthez. A helyzetet súlyosbítja, hogy megrekedtek a tárgyalások, és az Egyesült Államok új adminisztrációja még nem alakított ki egyértelmű álláspontot a kérdésben - közölte a Reuters.
Az amerikai hírszerzés figyelmeztetést adott ki Izrael lehetséges megelőző csapásáról Irán atomprogramja ellen. A Washington Post által közzétett információk szerint a támadás már az év közepéig megtörténhet, ami jelentős következményekkel járhat a régió stabilitására nézve - közölte a Reuters.
Az iráni külügyminiszter határozott választ ígért az ország nukleáris létesítményei elleni esetleges támadásra, és figyelmeztetett, hogy egy ilyen lépés totális háborúhoz vezetne a térségben. A nyilatkozat az Al Jazeera televíziónak adott interjúban hangzott el, írja a Reuters.
Emmanuel Macron francia elnök figyelmeztetett, hogy Irán nukleáris programja kritikus ponthoz közelít, ahonnan már nincs visszafordulás. Macron szerint a helyzet nemcsak regionális, hanem globális biztonsági fenyegetést is jelent.
Antony Blinken amerikai külügyminiszter hétfőn azt mondta, Oroszország hamarosan fejlett műholdtechnológiát oszthat meg Észak-Koreával, cserébe azért, hogy a phenjani rezsim fegyverekkel és katonákkal támogatja Moszkva ukrajnai háborúját – írja a CNN.
Az amerikai elnök leszögezte, senkit sem enged el büntetés nélkül.
Hasznos, gyakorlati, érthető.
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.
Folytatódik a vámháború.