A hazai pénztárpiacon elsőként vezeti be portfóliómegosztási lehetőséget az Aranykor Önkéntes Nyugdíjpénztár. Tavaly január óta van lehetőség arra törvény szerint, hogy a pénztártagok befektetéseiket két portfólió között is megoszthassák, korábban pénztáranként csak egy portfóliót lehetett választani.
Egy hete jelentették be, hogy kivonul az önkéntes nyugdíjpénztári szektorból az ING, július 1-től a biztosító kötelékébe tartozó tagok az Aranykor tagjaivá válnak. Piaci információk szerint üzletpolitikai döntésről van szó, a borús kilátások miatt inkább más területekre fókuszál a biztosító. A függetlenné válás nagyon drága lett volna egy új szereplőnek, ezért is jutottak arra a következtetésre, hogy beolvasztják a pénztárat. Az Aranykor 1995 óta van a piacon, az ING-vel együtt már a nyolcadik beolvadáson vannak túl. Az Aranykor igazgatótanácsának elnöke szerint a tranzakció nem jelent kondícióváltást az ING tagjainak, a korábbi szigorú költséggazdálkodásra épülő rendszer miatt megoldott a hosszú távú stabil működés.
A Pannónia után az Aranykor is úgy döntött, hogy a magánnyugdíjpénztári ágát végelszámolással megszünteti, utóbbi esetében az eljárás szeptember 1-től indul. Tavaly a legjobban teljesítő pénztárak között volt az Aranykor, a működés fenntarthatóságának ellehetetlenülése miatt viszont sok választása nem maradt a pénztárnak. A tagokat levélben értesítik, innentől számítja 30 napja van a tagoknak, hogy eldöntsék, átlépnek egy másik pénztárba, vagy az államhoz térnek vissza - írja a Népszabadság.
Az amerikai légierő támaszpontjait pásztázták.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Újabb botrány pattant ki az oroszok segítése miatt.
A segélyezés körüli csalásokkal vádolják az EU-t.
Gennagyij Anascsin vezérezredest teljes csendben rúgták ki.
A jelenlegi több pólusú geopolitikán csak még több erőtér kialakulása segíthet?
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.