Az Amundi, Európa legnagyobb alapkezelője pénteken jelentette be, hogy a vártnál jobb negyedéves vagyonbeáramlást könyvelt el, amit elsősorban ázsiai vegyesvállalatainak köszönhet. A kockázatkerülő termékek iránti tartós kereslet közepette az Amundi teljes kezelt vagyona 15,5 milliárd euróval nőtt a második negyedévben, így június végére elérte a 2160 milliárd eurót - írja a Reuters.
Az Amundi, Európa legnagyobb vagyonkezelője közölte, hogy eladja amerikai üzletágát a Victory Capitalnak, cserébe 26%-os részesedést szerez az amerikai cégben – írja a Reuters.
A Mint Investments a Realitní fond KB megbízásából piacra dobta a prágai Pařižská utcában található, Louis Vuitton által bérbe vett épületet. Az épület értéke 2020-ban 1,26 milliárd cseh korona (19,7 milliárd forint) volt, de ez most meghaladhatja az 1,5 milliárd koronát (23,4 milliárd forint) - írja a thePrime.
Meglepte az elemzőket a vártnál kedvezőbb februári inflációs adat, de többen is azzal számolnak, hogy a szolgáltatások átárazódása miatt refláció jöhet. A prognózisoknál jobb fogyasztói árindex adat komplikált helyzetet teremt a Magyar Nemzeti Banknak, ha kitartanak a 100 bázispontos kamatvágás mellett, akkor a forintárfolyam támogatása gyengülhet. A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint viszont már győzött a kormány az infláció felett.
Az UniCredit úgy tűnik, köti az ebet a karóhoz: jobb forgalmazói feltételekben akar megállapodni idén az Amundi alapjainak forgalmazását illetően, különben felmondja az eddigi megállapodást – írja az ügyre rálátó forrásokra hivatkozva a Reuters.
A decemberi infláció az elemzői konszenzusnál is jobb lett, éves alapon 5,5 százalékra lassult a fogyasztói árak emelkedése. A kilátások alapján a szakértők arra számítanak, hogy az infláció tovább csökkenhet az év elején, részben a bázishatások és a nemzetközi árak visszaesése miatt. Az MNB várhatóan folytatja a kamatok csökkentését, és ugyan tér látszik a tempósabb kamatvágásra, óvatos lehet még a jegybank a felfelé mutató kockázatok miatt. A részletes elemzés azt is megmutatja, hogy a visszatérés az egyjegyű inflációhoz lassabb lehet, és a bérnövekedés és egyéb tényezők kockázatot hordoznak a tartós dezinfláció előtt.
A legfrissebb inflációs adatok nyomán a hazai gazdasági elemzők még óvatosságra intenek, mivel több kockázat is jelen van még a gazdaságban. A mostani, a várakozásoknál kedvezőbb 7,9 százalékos adatban szerepe van szerintük a visszaeső lakossági keresletnek. A szakértők nem várják, hogy a Magyar Nemzeti Bank változtatna a kamatpályán a vártnál alacsonyabb szint miatt.
Jobb feltételeket kínálna a forgalmazási együttműködés fenntartása érdekében az Amundi az UniCreditnek. A francia alapkezelő szeretne mindent megtenni annak érdekében, hogy megtartsa az olasz piachoz való hozzáférését – írja az ügyre rálátó forrásokra hivatkozva a Reuters.
Ma reggel közölte a KSH a harmadik negyedéves magyar GDP-adatot, az elemzők máris reagáltak a számokra. Abban egyetértenek, hogy az idei év már sehogy sem lesz szép (egyikük egyenesen elveszett évnek nevezi 2023-at). Leginkább azonban a kilátásokra vonatkozó előrejelzések érdekesek, ebben nagy különbségek vannak.
Várakozások szerint 10 milliárd euró többlettőkével rendelkezik majd év végére az UniCredit Group, de azt még nem döntötték el, hogy ezt felvásárlásokra vagy a részvényesek javadalmazására költik majd. Emellett az UniCredit tervezi a befektetési alapok értékesítéséből származó díjak növelését és az Amundival kötött üzletének megújítását.
Összességében az elemzők egyetértenek abban, hogy bár szeptemberben némi enyhülés volt az inflációs nyomásban, a jövőbeli kihívások miatt továbbra is óvatosnak kell lennünk mind a gazdaságpolitikai döntéshozóknak, mind a befektetőknek. A következő hónapokban az inflációs trendek alakulása és a geopolitikai feszültségek alakulása kulcsfontosságú lesz a magyar gazdaság szempontjából.
Nagy erőkkel robban be a vagyonkezelői piacra a fenntarthatóság, Big Data, AI és Blockchain – hangzott el a Portfolio Future of Finance 2023 vagyonkezelői szekciójában. A technológiai fejlődés révén új ügyfélkör jelent meg, akik sokkal jobban használják a technológiát, tudatosabbak a befektetések terén. Az AI egyik nagy újítása lehet, hogy a jövőben akár személyre szabott SP 500 indexe is lehet egy ügyfélnek. Mindeközben zajlik az ESG-riporting ügyfélközpontúbbá alakítása, ahol szabályozói oldalról még mindig vannak jelentős hiányosságok.
A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az Amundi Alapkezelő írását olvashatják:
Június 14-én újra zártkörű online klubot szervezünk a Portfolio Signature előfizetői program tagjai részére. A rendezvényen a megváltozó kamat- és adózási környezet hitelekre és befektetésekre gyakorolt hatását vizsgáljuk meg a téma vezető hazai szakértőivel. Az eseményen a részvétel a Portfolio Signature előfizetői program tagjai számára ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amit ide kattintva lehet megtenni.
Csökkenti az UniCredit az Amundi alapok arányát a teljes kezelt vagyonán belül, mivel a két vállalat közötti egy évtizedes együttműködés a végéhez közeledik – írja a Reuters.
A Reutersnek nyilatkozó források szerint az Amundi tárgyalásokat folytatott kereskedelmi partnerével, az UniCredittel arról, hogy a bank miképpen fektethetne be a francia vagyonkezelő olaszországi tevékenységeibe.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?