Az Egyesült Államok betiltja az ország egyik vezető e-cigarettás cége, a Juul által forgalmazott összes termék értékesítését. Az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi hivatal (FDA), közölte, hogy nem rendelkeznek elegendő adattal ahhoz, hogy biztosak legyenek abban, hogy a cég termékeinek forgalmazása megfelelőnek minősül a közegészségügy védelme szempontjából.
Két fontos hír is érkezett az elmúlt órákban, amely most első körben az amerikai dohányipari cégnek, Altriának fáj nagyon, de könnyen más szektortársaknak is fájdalmat okozhat. Egyrészt az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal bejelentette, hogy korlátozná a cigaretták nikotintartalmát az Egyesült Államokban, másrészt médiaértesülések szerint a hivatal betiltaná az Altria érdekeltségébe tartozó elektromos cigarettákat gyártó cég, a Juul Labs termékeinek forgalmazását az amerikai piacon. Az első az egész iparágat érintheti, a második pedig könnyen precedens lehet, akár globálisan az elektromos cigaretták szabályozásával kapcsolatban.
Az utóbbi években a dohányvállalatok egyre nagyobb nyomás alatt állnak, hiszen minden fronton egyre többen törekednek arra, hogy a finoman szólva is egészségtelen és mélyen etikátlan jellegű termékkínálatuk korlátozásra, vagy akár teljes mértékben kivezetésre kerüljön. Ezek a cégek egy ideje stratégiát váltottak, és már meg sem próbálnak védekezni. Ehelyett azt ígérik, hogy megváltoznak és hamarosan kizárólag füstmentes alternatívákat fognak nyújtani. Bár mindezt komoly PR hadjárattal tolják meg, így is valószínű, hogy nincs más választásuk: a stratégiaváltást teljes mértékben komolyan gondolják. Még akkor is, ha egyelőre a feltörekvő országok továbbra is tolják a cigaretta szekerét és a részvényesek a következő években még élvezik a függőség gyümölcseit. Ám a részvénypiac azt üzeni: az új korszakban nem vár rájuk fényes jövő.
A dohányzás az utóbbi évtizedekben egyre inkább visszaszorulóban van, a leszokást különböző programok, és az országok egyre keményebb adózási szabályai is segítették. A dohányipari vállalatok a volumencsökkenést folyamatos áremelésekkel próbálják ellensúlyozni, amellyel egyelőre sikeresen kerekednek felül a negatív trendeken, és emelkedő profitról és enyhén emelkedő árbevételről számolnak be. A koronavírus járvány kitörése kiváló ok lehetett volna az elsősorban a tüdőt károsító vírus miatt a leszokásra, ám mégis, ezzel ellentétes folyamatok zajlanak le. Világszerte, az otthonaikba bezárt emberek a szorongás, az unalom, a stressz és társadalmi elszigeteltség miatt többet dohányoznak, ezért a dohánycégeknek is jól megy. Megnéztük, hogy befektetésként hogy néznek ki a dohányipari vállalatok részvényei.
A Goldman Sachs stratégiái a fennálló kockázatok mellett lehetőséget is látnak a részvénypiacokon, a bankház elemzői úgy vélik, hogy a bizonytalan gazdasági környezetben is érdemes részvényekbe fektetni, a Goldman szakértői többek között a Walgreens Boots Alliance, az IBM és Altria részvényeit ajánlják a befektetők számára.
A Marlboro cigarettákról ismert Altria Group megvásárolhatja a kanadai Cronos-t, az orvosi marihuánát előállító társaságot, a bejelentés után a Cronos részvényei nagyot emelkedtek, a cég árfolyama 11 százalékkal került feljebb hétfőn.
Váratlanul azt jelentette be pénteken az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerészeti Ügynökség, hogy olyan iránymutatások kiadására készül, amelyekkel jelentősen, függőséget már nem okozó szintre, lehet csökkenteni a cigaretták nikotintartalmát.
Hamarosan tájékoztatást adnak, mit lépnek.
Megoldhatatlan rejtvényt okozott Donald Trump.„
A magyar–szerb–román hármashatár térségében mozgott a föld.
Donald Trump miatt senki nem vágyik az Egyesült Államokba.
Az elemzők szerint a vámháború miatt a bizalom már teljesen elveszett.
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.
Folytatódik a vámháború.