A kínai autógyártó Chijet Motor megállapodott abban, hogy az Egyesült Államokban tőzsdére lép a Deep Medicine Acquisition nevű üres vállalattal való egyesülés révén, amelynek értéke elérheti a 2,55 milliárd dollárt - közölték a vállalatok szerdán.
A milliárdos befektető William Ackman 4 milliárd dollárt gyűjtött össze az eddigi legnagyobb SPAC-be, most azonban azt közölte a befektetőkkel, hogy visszaadja az összeget, miután nem talált megfelelő társaságot, amelyet fúzióval a tőzsdére vihetne. A fejlemény komoly visszaesést jelent a neves fedezeti alapkezelő számára, mivel eredetileg már tavaly azt tervezték, hogy a vállalat részesedést szerez a Universal Music Groupban.
Két ütést is kapott a SPAC-piac, hiszen a recesszióval kapcsolatos kilátások is nyomást helyeznek a szegmensre, de szabályozói oldalról a biankó cégek visszaszorítására irányuló törekvések aggasztják a befektetőket - írja a Bloomberg.
Még múlt szerdán Donald Trump egy saját internetes közösségi hálózat elindítását jelentette be, az új médiacéget tőzsdére is viszi a volt elnök, mégpedig egy biankó társaságon keresztül. A Trump Media & Technology Group a Digital World Acquisition nevű SPAC-el egyesül, a hír hatására elképesztő rali indult a biankó vállalat részvényénél - már csak az a kérdés, hogy mit lehet tudni a cégről, mik a tervek és a kilátások? Egyébként korántsem ez az egyetlen részvény, aminek az árfolyamát a kisbefektetők megmozgatták a mögöttünk álló órákban-napokban, komoly rali alakult ki több, Donald Trump személyével kapcsolatba hozható cég papírjánál is.
Donald Trump visszavágót hirdetett meg a múlt héten az őt januárban letiltó közösségi média platformok ellen. A volt amerikai elnök közösségi médiás vállalatát befogadni készülő SPAC, a Digital World Acquisition részvényeinek az árfolyama erre a bejelentésre két nap alatt az egekbe szökött. Az eseményekkel kapcsolatban két dolgot érdemes megvizsgálnunk. Az egyik az, hogy mekkora spekulatív pénz van egy jól hangzó sztorira 2021-ben a világban. A másik pedig az, hogy megtörtek-e a piacok árazási mechanizmusai.
Donald Trump bemutatta új digitális médiavállalkozását, és azt is bejelentette, hogy az egy SPAC-kel történő egyesüléssel lépne a tőzsdére.
Az amerikai tőzsdefelügyelet elkezdett élénken érdeklődni az amerikai bankok kockázatkezelése iránt, ezen belül is főként azok a folyamatok kaptak nagyobb figyelmet, amelyek a biankó vállalatokhoz (SPAC) kapcsolódó tevékenységeket ölelik fel – számol be a hírről a Reuters.
A svéd elektromos autós vállalat a Polestar ma jelentette be, hogy egy SPAC-en, azaz biankó vállalaton keresztül fog tőzsdére lépni, amely mögött a milliárdos üzletember, Alec Gores és a Guggenheim Partners áll. A társaság értékét 20 milliárd dollárra becsülik.
A milliárdos üzletember Richard Branson kisméretű műholdak indítására specializálódott cége, a Virgin Orbit tőzsdére lép egy körülbelül 3,2 milliárd dollár értékű fúzión keresztül, mégpedig egy biankó vállalat segítségével.
Az olasz luxusdivatcsoport, az Ermenegildo Zegna megállapodott arról, hogy SPAC-en keresztül tőzsdére megy az Egyesült Államokban. A tranzakció után a vállalat piaci értéke 3,2 milliárd dollár lehet, írja a Financial Times.
Közzétette legfrissebb negyedéves beszámolóját Warren Buffett cége, a Berkshire Hathaway, ami már önmagában is fontos tőzsdei esemény, ugyanis ilyenkor beleláthatunk abba, hogy mibe fektetett a világ egyik legismertebb és leggazdagabb befektetőjének cége, és hogyan teljesítenek azok a vállalatok, amelyek a Buffett-birodalomhoz tartoznak, de a Berkshire eredményeinek közzététele után korunk egyik legnagyobb élő befektetője és befektetőtársa, a Buffettnél 7 évvel idősebb, most már 97 éves Charlie Munger is elmondta a véleményét az izgalmas tőzsdei sztorikról, a bitcoinról, a SPAC-ekről, a Robinhoodról, különösen Munger volt elemében, nem fogta vissza magát, amikor szóba kerültek a kriptodevizák vagy a tőzsdén az elmúlt hónapokban megjelent, tapasztalatlan befektetők.
Nemrég foglalkoztunk már egy hosszabb írás keretein belül az űrszektorral, egészen pontosan akkor a Perseverance Marson történő landolásának apropóján vettük elő a témát. Megnéztük a szektor jövőjével kapcsolatos kilátásokat és az aktuális, betervezett projekteket, illetve a teljesség igénye nélkül megnéztünk négy magánkézben lévő vállalatot, melyek potenciálisan jó befutók lehetnek akkor, amikor igazán beindul az űripar.
Mostani cikkünk egy új szögből, más perspektívából tárgyalja az űrszektor helyzetét: az USA és Kína között a világhatalmi vezető szerepért folyó gigászi küzdelem egy lehetséges új csatatereként mutatjuk be az űripart, ahol akár a magáncégekkel való együttműködés szorosságán is múlhat, hogy melyik ország szerzi meg a vezető űrhatalmi státuszt a jövőben. Ezen magáncégek közül persze több tőzsdén jegyzett vállalat is van, így egy-egy részvény megvásárlásával minden további nélkül részesei lehetünk a történelmi versenyfutásnak.
Tavaly 3,2 milliárd dollárt veszített, most tőzsdére menne a közösségi irodákkal foglalkozó WeWork. A cég egy olyan biankó vállalat segítségével (SPAC) menne tőzsdére, aminek egyik tanácsadója az NBA korábbi sztárja, Shaquille O'Neal - írja a Business Insider.
Mindig is piszkálta az emberiség fantáziáját, hogy milyen lehet a világűr: léteznek-e rajtunk kívül is életformák, lehet-e hatékonyan vizet bányászni a Marson, milyen lehet a légüres semmiben lebegni és így tovább. Az Egyesült Államokkal az élen rengeteget költenek az országok a különböző űrkutatási projektekre, de a privát cégek is egyre inkább helyet követelnek az asztalnál, élükön az Elon Musk és Jeff Bezos által irányított vállalatokkal. Az előttünk álló évtizedeket tekintve hatalmas potenciál lehet az űrkutatásban, a gyors fejlődést és előrehaladást nem csak a költségek radikális csökkenése, de az egyre növekvő társadalmi igények is hajtják. Ennek apropóján most "szétnéztünk a világűrben" - megnéztük, hogy milyen nagyobb projektek várhatóak a közeljövőben, kik mozgatják a szálakat, mi várható az űripar számára, és a legfontosabb: befektetőként hogy lehet mindebből profitálni.
Új csúcsokon a világ tőzsdéi, a befektetők extrém kockázatokat bevállalva hajszolják a hozamokat. 50 ezer dollárról most nagyot esett a bitcoin, de szárnyalnak a kisbefektetők sztárpapírjai és üres cégekbe mennek eszement összegek a tőzsdén. Hol lesz ennek a vége? Erre is keressük a választ a Portfolio ma délutáni Private Investor Day 2021 online rendezvényén. Az eseményről élőben tudósítunk.
Teljesen átalakítják a világot a fenntarthatósági törekvések, az eddig elképzelhetetlennek tűnő innovációk, a technológia robbanásszerű fejlődése, a mesterséges intelligencia elterjedése. A Portfolio Private Investor Day 2021 konferenciáján a világmegváltó technológiák és izgalmas sztorik közül az előadók az 5G terjedéséről, a chipgyártók növekvő szerepéről és az üres vállalatok felfutásáról beszéltek.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Milyen hatása lehet ha Donald Trump betartja ígéreteit?
Mit tehet a kormány?
Hallgasd meg az előzetest már most!