Változatlanul érvényben van az OTT-ONE részvények tőzsdei kereskedésének felfüggesztése, mert továbbra is hiányzik a társaság 2019., 2020., 2021. évi auditált éves beszámolója és 2022. első féléves jelentése - közölte a Magyar Nemzeti Bank szerdán az MTI-vel, hozzátéve, hogy a mulasztás miatt 2 millió forint bírságot is kiszabott a cégre.
Engedélyezte az MNB az OTT-One-nak, hogy a korábban kiszabott 110 millió forintos bírságot és a 9,5 millió forintos késedelmi pótlékot részletfizetéssel teljesítse – derül ki a cég közleményéből.
Az OTT-One részvényeinek a kereskedését még tavaly áprilisban függesztette fel az MNB, a vállalat a héten kérelmezte a kereskedés újraindítását, most az MNB reagált az ügyben.
Kérelmezte az MNB-nél az OTT-One a tőzsdei kereskedés visszaállítását – olvasható a vállalat közleményében.
Alaposan elromlott a nemzetközi tőkepiaci hangulat, ez pedig nyomot hagyott a magyar tőzsdén is. A blue chipek közül az OTP és a Magyar Telekom vezeti az esést, de a kis papírokon is nagy a nyomás.
Az OTT-One 2019-es könyvvizsgálói jelentésének visszavonására kötelezte a társaság akkori könyvvizsgálóját a Pénzügyminisztérium Számviteli és Közfelügyeleti Főosztály – tette közzé a vállalat.
Változatlanul érvényes az OTT-One részvények tőzsdei kereskedésének felfüggesztése, mert a kibocsátó könyvvizsgálója visszavonta a társaság 2019. évi éves beszámolójára vonatkozó auditori jelentését. Az OTT-One – bár időközben közzétette a 2020-ra és a 2021. első félévére vonatkozó jelentéseit – így továbbra sem felel meg az MNB korábbi határozatában foglaltaknak, amely szerint a tőzsdei kereskedés újraindításához valamennyi tájékoztatási kötelezettségének maradéktalanul eleget kell tennie.
Az MNB összesen 111 millió forint bírságot szabott ki az OTT-ONE Nyrt.-re a tiltott piaci manipulációra, a bennfentes információ haladéktalan nyilvános közzétételére, illetve a rendkívüli tájékoztatási kötelezettségre vonatkozó jogszabályi rendelkezések megsértése miatt. A kibocsátó részvényeivel való kereskedést a jegybank már korábban felfüggesztette, a tőzsdei kereskedés visszaállításához a kibocsátónak meg kell szüntetnie a jelenleg fennálló információhiányos állapotot.
November 26-án közgyűlést tart az OTT-One, ehhez kapcsolódóan közzétette a cég a napirendi pontokat és a határozati javaslatokat. Hosszú hónapok után ismét lehet könyvvizsgálója a társaságnak és több szerződéssel kapcsolatban egyedi könyvvizsgálatról születhet döntés részvényesek egy csoportjának kezdeményezésére, például a tavalyi lélegeztető-beszerzéssel kapcsolatban.
Hosszú hónapok után végre talált könyvvizsgálót az OTT-One, akivel szerződést is kötött a társaság 2020-as és 2021-es üzleti évére vonatkozó éves beszámolójának könyvvizsgálatára.
Rendkívüli közgyűlést hívott össze az OTT-One november 26-ra és a napirendi pontok arra utalnak, hogy hosszú hónapok után végre találhatott könyvvizsgálót a cég.
Nem tudja közzétenni az idei első féléves gyorsjelentését az OTT-One, mivel nincsenek auditált beszámolói.
Az OTT-One közleménye szerint több alkalommal is megkeresett minden, a könyvvizsgálói kamara nyilvántartásában szereplő kibocsátói és IFRS minősítéssel rendelkező könyvvizsgálót, azonban eddig pozitív visszajelzést nem kapott.
Az OTT-One a HVG két cikkével kapcsolatban kért sajtó-helyreigazítást, ám mivel ez nem történt meg a társaság peres eljárást indított a kiadó ellen.
Mai közleményében írja az OTT-One, hogy az MNB 2020. augusztus 26-án meghozott határozata ellen a társaság által indított közigazgatási peres eljárásban a Fővárosi Törvényszék elutasította a cég keresetét.
Az OTT-One szerint a HVG „Kinek a kontójára” című, 2021.05.27-én nyomtatott lapszámában megjelent cikke, valamint annak „Kamu számlák, valódi tízmilliárdok, kormánybarát haszonlesők –a lélegeztetőgép-biznisz háttere” című online átvétele az OTT-One megítélése szerint valótlan tényállításokat tartalmaz, amelyeket a társaság a leghatározottabban visszautasít.
Itthon a Gránit Bank tőzsdére lépése szolgáltatja a legnagyobb izgalmakat.
Folyamatosan mennek előre az oroszok.
A karácsonyi készülődésben jelentős gyengülést és erősödést is láttunk már.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
235-re nőtt a sérültek száma.
Terrorizmussal is vádolják.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?