Az ukránok a kurszki offenzíva során nagy mértékben hagyatkoznak a nyugati fegyverekre: német, brit és amerikai páncélosokkal rohamozzák az orosz állásokat, de nem feledkeztek meg a saját gyártmányú járművekről sem: a korosodó T-64-es harckocsik mellett a kifejezetten modernnek számító BTR-4-esek is megjelentek orosz földön.
Útnak indította Bulgária azt a 100 darab BTR-60-as páncélozott szállító harcjárművet Ukrajnába, amely átadásáról még tavaly nyáron született egyezség a két ország között – számolt be róla a BGNES hírportál.
A Kyiv Post által megosztott videón egy ukrán FPV drón egy orosz páncélozott szállító harcjárművet semmisít meg Avgyijivka térségében. A mindkét oldal által használt filléres drónok alacsony árukhoz képest hatalmas veszteségeket képesek okozni az ellenséges erőknek.
A donbaszi Avgyijivka elfoglalásáért folytatott harcok során az orosz csapatok rendkívül súlyos veszteségeket szenvedtek el. Egy X-en (korábban Twitter) megjelent videó alapján az első BTR-90-es is kiesett a harcokból.
A Sky News értesülései szerint Bulgária a korábban megbeszéltekkel ellentétben mégsem adja át Ukrajnának saját BTR-60PB páncélozott szállító harcjárműveit.
A bolgár parlament szerdán jóváhagyta a bolgár belügyminisztérium és az ukrán védelmi tárca között páncélozott járművek adományozásáról kötött megállapodást.
Médiaértesülések szerint Bulgária 100 darab BTR-60PB-t ad át Ukrajnának a jövőben, cserébe pedig amerikai páncélosokban reménykednek az Egyesült Államoktól.
Nagyon úgy tűnik, hogy az orosz haderő elkezdte az ukrajnai frontra szállítani a 2000-es években hadrendből kivont BTR-50-es páncélozott szállító harcjárműveket.
Komoly tűzharc volt Bahmut északi részében: az ukrán csapatok kifejezetten közelről csaptak össze az orosz Wagner-csoport zsoldosaival. A tűzharcról a bahmuti ukrán drónerőket vezető Magyar hívójelű operátor felvételt tett közzé.
Valahol Harkiv megyében rajtaütött egy ukrán BTR-4E harcjármű egy orosz R-330ZH Zsitel elektronikus harcászati rendszeren. Az eset azért érdekes, mert az ilyen rendszereknek elvileg mélyen a frontvonal mögött kellene működniük, távol ellenséges jelenléttől, mégis ki tudta lőni a vélhetően méregdrága eszközt egy ukrán harcjármű.
Rengeteg az elhagyott orosz technika Ukrajnában és erre az ukránok is rájöttek: sorra lovasítják meg a kezelőik által hátrahagyott orosz páncélosokat a háborús területről. Most már ukrán influenszerek tanítják a Tiktokon, hogy kell orosz páncélosokat ellopni.
Új gyalogsági harcjárművek beszerzésén dolgozik a Honvédelmi Minisztérium – erősítette meg a Honvédség dandártábornoka. A főtiszt nem tért arra ki, hogy pontosan milyen típusból, hány darabot fog vásárolni Magyarország, viszont úgy tudjuk, egyáltalán nem csak a német Pumák állnak a Honvédség célkeresztjében, ahogy ezt számos pletyka híreszteli. Megpróbáltunk utánajárni, milyen harcjármű-típusok jöhetnek szóba, mint a Honvédség következő generációs IFV-je.
Risk on üzemmódba kapcsoltak a befektetők.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
A hitelezőkkel. Különben indul a kellemetlen szakasz.
Mégis ki kell vonni őket a forgalomból.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.