Álláshirdetések

Az MNB fogyasztóvédelmi szakértő munkatársat keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Fogyasztóvédelmi igazgatóság Hitelintézeti fogyasztóvédelmi főosztályán
fogyasztóvédelmi szakértő
pozíció betöltésére.

Az MNB fogyasztóvédelmi szakértő munkatársat keres
Főbb feladatok:

A Szakterület többek között felelős az MNB által felügyelt fogyasztói hitelezési tevékenységi engedéllyel rendelkező intézmények fogyasztóvédelmi ellenőrzési feladatainak ellátásáért. Az MNB törvényben foglaltak szerint, jogszabályi megfelelőség alapján vizsgálja, ellenőrzi és értékeli a felügyelt intézmények fogyasztóknak nyújtott szolgáltatásait.
  • kérelemre indult fogyasztóvédelmi eljárásban kivizsgálja a beérkezett kérelmeket,
  • fogyasztóvédelmi vizsgálatot folytat le, vizsgálati programot és jelentést készít,
  • részt vesz állásfoglalások véleményezésében, szükség esetén állásfoglalást megkérését kezdeményezi a Bank illetékes szervezeti egységétől,
  • részt vesz a jogszabályok és szabályozás előkészítése során a felügyeleti vélemény kialakításában,
  • részt vesz fogyasztóvédelmi elemzések, statisztikák, felmérések készítésében,
  • részt vesz a pénzügyi szervezetek tevékenységének, termékeinek, a termékek kondícióinak fo-gyasztóvédelmi szempontú monitoringjában,
  • a folyamatos fogyasztóvédelmi felügyeléssel kapcsolatos feladatok ellátásának keretében folya-matosan figyelemmel kíséri és elemzi az intézményekkel kapcsolatos híreket, értesüléseket, naprakészen ismeri az intézmények termékeit, valamint kockázati szempontból elemzi az intézmények termékeit.

Munkakör betöltésének feltételei:
  • Közgazdasági vagy jogi felsőfokú végzettség;
  • minimum 3 éves, pénzügyi intézménynél eltöltött tapasztalat termékfejlesztési-, jogi-, vagy compliance területen
  • Tárgyalóképes szakmai angol nyelvtudás;
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészség,
  • Jó analitikus, lényeglátó képesség, strukturált gondolkodás;
  • Kezdeményező- és jó együttműködési készség
  • Precíz és szoros határidők melletti önálló munkavégzés.

Amit ajánlunk:
  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör;
  • Pozitív, alkotó, barátságos légkör;
  • Képzési lehetőségek;
  • Folyamatos szakmai fejlődést elősegítő környezet, programok;
  • Banki szektorban versenyképes jövedelem.

Pályázathoz benyújtandó:
  • fényképes önéletrajz
  • motivációs levél bérigény megjelölésével

Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével küldje el hozzánk 2016.07.06-ig! Pályázatát bizalmasan kezeljük!

(x)
GDPR

Nagy nyelvi modellek és adatvédelem

Az elmúlt bő másfél évben, mióta a ChatGPT széles körben elérhetővé vált, a nagy nyelvi modelleken (Large Language Model, LLM) alapuló megoldások hihetetlen tempóban váltak mind a munkahely

Holdblog

Mi az értelmetlen befektetés?

Értelmetlen befektetés az, ami a dráguláson kívül semmire sem képes? Vagy önmagában a drágulás tényétől máris nem lehet az? Egyik olvasónk vendégcikkben elmélkedik arról, lehet-e... The

Holdblog

Egyre kevesebb emberre számítanak

Azt sem tudjuk pontosan, hány ember él a Földön, pláne nehéz megbecsülni, hányan fognak száz év múlva. Az ENSZ azért pár évente megteszi, a jelen... The post Egyre kevesebb emberre számítan

Kongatják a vészharangot: olyan folyamat zajlik, amely pusztító vírusokat szabadíthat ránk
Díjmentes előadás

Kereskedés a magyar piacon kezdőknek

Minden, amit a hazai parkettre lépés előtt tudni érdemes.

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Infostart.hu Infostart.hu

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Követeléskezelési trendek 2024
2024. szeptember 18.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.